Kosmetolog, a Kosmetyczka: Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej

18.08.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak

Dwa zawody, dwie drogi kształcenia, dwie podobnie brzmiące nazwy oraz nieporównywalny wkład czasu poświęconego na wzbogacaniu wiedzy i różne programy kształcenia. A wydawać by się mogło, że nie ma żadnych różnic w uprawnieniach. Często na internetowych forach można spotkać się z pytaniem: jaka jest różnica pomiędzy kosmetyczką a kosmetologiem i co właściwie daje ukończenie, zamiast kursów czy dwuletniego studium policealnego, studiów licencjackich, które można uzupełnić dwoma latami magisterium.

 


Klient, który decyduje się na wybór gabinetu kosmetycznego, nie jest świadom, że z poważnym problemem powinien zgłosić się do kosmetologa – czyli specjalisty z wykształceniem wyższym i doświadczeniem. W przypadku prostych zabiegów pielęgnacyjnych dobrym wyborem będzie wykwalifikowana kosmetyczka.


Oba zawody, mimo wspólnej tematyki z szeroko pojętą pielęgnacją urody, bardzo się od siebie różnią. Nie tylko programem nauczania realizowanym podczas procesu kształcenia na obu kierunkach. Różnią się one przede wszystkim zakresem obowiązków oraz kompetencjami niezbędnymi do ich wykonywania. Właściwe postrzeganie obu zawodów, pomaga uniknąć rozczarowań na etapie ścieżki zawodowej.

 


Kosmetolog jest to dziedzina medycyny, zajmująca się profilaktyką, mająca na celu opóźnienie oznak starzenia się, zachowanie najdłuższej sprawności życiowej oraz chorobami skóry, które niekorzystnie wpływają na wygląd zewnętrzny.

 

Kosmetologia obejmuje wiedzę z zakresu zarówno podstawowych jak i klinicznych nauk medycznych. Dyplomowany kosmetolog studiuje przynajmniej trzy lata na uczelni wyższej, który może zostać potem uzupełniony dwoma latami na studiach magisterskich. Podczas toku nauki, kosmetolog nie tylko zajmuje się kwestiami pielęgnacji skóry, ale również kompleksowym doradztwem w zakresie zdrowego trybu życia oraz dolegliwościami i problemami z chorobami skórnymi i włosów.

 

 

 

Rozbudowany program nauczania przygotowuje przyszłych kosmetologów do pracy z klientem, który często boryka się ze schorzeniami, wymagającymi porady popartej dużą wiedzą również z zakresu anatomii, fizykoterapii, dermatologii, chemii kosmetycznej, psychologii, higieny czy dietetyki. W przypadku kosmetyczki po kursach zawodowych bądź studium kosmetycznym z przyczyn obiektywnych nie może być mowy o podobnym zakresie zrealizowanych podstaw programowych.

 

Zróżnicowanie tych dwóch profesji nie ma na celu umniejszania wiedzy i umiejętności osób, które nie wybiorą ścieżki studiowania na wyższej uczelni. Jest wprost przeciwnie. Kosmetolog i kosmetyczka powinni wspólnie ze sobą współpracować. Dzięki współpracy i wymianie doświadczeń specjaliści branży kosmetycznej na różnych szczeblach są w stanie sprostować wymaganiom swoich przyszłych klientów.

 

Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej w Szczecinie, w swojej ofercie proponuje uzyskanie tytułu Kosmetologa na studiach licencjackich - stacjonarnych lub niestacjonarnych (zajęcia w tygodniu lub w weekend). Ponadto dla osób, posiadających wykształcenie lub doświadczenie kierunkowe istnieje możliwość realizacji studiów w 2 lata.

 


Zapraszamy do naszego Biura Rekrutacji – ul. Mickiewicza 47 (pok. 102) czynne od pn do pt w godz 8.00-16.00 tel 91 350 06 43, 508 015 416 lub do zapisów on-line: www.wsie.pl

Więcej informacji: www.wsie.pl oraz www.facebook.com/wsieszczecin

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.