Centrum Naukowe Spectrum

18.05.2017 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Materiały promocyjne

Berlin, to miasto przepełnione niesamowitymi, wartymi odwiedzenia atrakcjami. Nie brakuje tutaj zarówno miejsc przeznaczonych do rozrywki, nauki, jak i historycznych, które warto sfotografować i zachować na pamiątkę. W kwietniu pragniemy dać Wam kolejną podpowiedź i doradzić w jaki sposób można fajnie spędzić czas w Berlinie! Tym razem przedstawiamy Centrum Naukowe Spectrum. Tutaj można zbliżyć się do nauki poprzez zabawę, poznać fundamentalne podstawy świata nauki i technologii, a wszystko w bardzo ciekawy sposób.

 


Science Center Spectrum jest częścią sąsiedniego Niemieckiego Muzeum Techniki i zostało założone w 1983 roku. Jest to najstarsza tego typu placówka w Niemczech, będąc przy tym jedną z najpopularniejszych wśród dzieci. Kontakt z naukami przyrodniczymi i techniką jest ekscytujący, dzięki 150 stanowiskom eksperymentalnym, znajdujących się na aż 4 piętrach o powierzchni łącznej 1400 m².

 

 

Od sierpnia 2013 roku, kiedy ukończono modernizację, znaleźć tam można wiele ciekawych nowości, które czekają na Wasze odkrycie! Są to na przykład stanowiska eksperymentalne w dziale „Strefa światła”. Kolorowe płaszczyzny świetlne sporego formatu, które wywodzą się ze światła słonecznego - można dowolnie je mieszać oraz tworzyć nowe odcienie barw. Uwagę przyciąga również unosząca się w sali tęcza, która powstała bez udziału cząsteczek wody! Taki eksperyment jak wahadło Foucaulta pozwala zobrazować obroty Ziemi, wystawiając przy tym na próbę zmysły orientacji. Inne ciekawe tematy, to na przykład „Elektryczność i magnetyzm”,czy „Muzyka i słuch”. Kolejne atrakcyjne sektory tematyczne są związane chociażby z ciepłem, magnetyką, orientacją, czy ruchem i mechaniką. Znajdujące się w Spectrum stanowiska podejmują tematy związane głównie z fizyką, m.in. optyką, mechaniką, czy radioaktywnością, lecz nie brakuje tutaj matematyki, telekomunikacji, czy astronomii.

 

 

Ścieżka światła w barwach widmowych od fioletu do czerwieni wyznacza poszczególne strefy tematyczne wystawy i ułatwia zwiedzającym orientację. Stanowiska eksperymentalne oraz eksponaty posiadają uzupełnione informacje, dzięki czemu wszystko jest zrozumiałe. Pogłębienie wiedzy na wszystkie tematy jest możliwe dzięki interaktywnym stacjom medialnym.

 

Tutaj znajdziecie odpowiedzi na pytania: Dlaczego niebo jest niebieskie? Czy można zobaczyć ciepło? Dlaczego samolot nie spada z nieba? Dlaczego nie spadniesz podczas jazdy na rowerze? W jaki sposób zbudować most, tak żeby się nie zawalił? W Spectrum osoby w każdym wieku mogą poprzez zabawę poznawać niesamowite i ekscytujące zjawiska.Atrakcja zalecana dla dzieci od 5 roku życia.

 


Godziny otwarcia:
Poniedziałek zamknięte
Wtorek - Piątek 09:00 - 17:30
Sobota - Niedziela 10:00 - 18:00

 

Ceny biletów:
Bilet normalny - 8,00 €
Bilet ulgowy - 4,00 €
Bilet rodzinny mini (1 dorosły, 2 dzieci do 14 roku życia) – 9 €
bilet rodzinny maxi (2 dorosłych, 3 dzieci do 14 roku życia) 17 €
Dzieci poniżej 6 roku życia – wstęp bezpłatny

 

Science Center Spectrum
Möckernstraße 26
10963 Berlin
tel. +49 (30) 902 54-284
www.sdtb.de/spectrum/startseite 

 

Źródła: germany.travel/pl, museumsportal-berlin.de

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.