Chorzy na Woodstock!

06.12.2017
Autor: Piotr Żelachowski , Zdjęcia: Damian Jędrzejewski, Darek Dylski, Paweł Krupek, Michał Kwaśniewski.

W grudniu rozmawiam z Olkiem Różankiem, wokalistą szczecińskiego zespołu „Chorzy”. Chłopaki w przyszłym roku będą świętować dziesięciolecie działalności. Szykują trzecią płytę studyjną, walczą o Złotego Bączka, ogólnie mówiąc: pną się w górę!. Warto dodać, że od samego startu nowego roku uderzą z wysokiego C. 14 stycznia zagrają bowiem pod Pałacem Kultury w Warszawie, w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Chorzy” liczą że przyszły rok będzie tak pozytywnie zaskakiwał jak mijający. I ty możesz im w tym pomóc …

 

 

hot°: Zaczniemy takim luźnym pytaniem: Czy fajnie jest być wokalistą rockowej kapeli? Jeśli tak – to dlaczego? Opisz nam swoje rockowe życie…

 

Jest coraz normalniej, czyli tak jak bym sobie życzył. Rock i życie to jednak dwa różne stany, pomiędzy którymi musi być równowaga. Bez tej stabilności emocjonalnej idzie zwariować, ale droga do niej nie jest pozbawiona ostrych zakrętów. Miewam stany depresyjne, by za chwilę dać się ponieść euforii. A każda chwila spokoju, którego czasem panicznie szukam, prędzej czy później eksploduje ładunkiem niespożytej energii, która niejednokrotnie ponosi nieco za daleko.

 

Wszystko potem zwalam na ten mityczny rock'n'roll, zrzucając z siebie ciężar odpowiedzialności za głupoty, które jednak nie zapominają skąd pochodzą i wracają jak bumerang, tyle że ze zdwojoną mocą. Jak zatem widzisz, nie takie luźne to pytanie.

 

 

 


hot°: Dobra, to jedziemy Olek z rzeczami ważnymi. Siódmego grudnia w Rockerze, gracie koncert premierowy płyty „Chorzy na Woodstock”. Opowiedz nam o tym wydawnictwie.


Postanowiliśmy uwiecznić nasz woodstockowy koncert na płycie. Jest to dla nas ważne także dlatego, że skończymy bieżący rok wydawnictwem, którego jeszcze kilka miesięcy temu nie spodziewaliśmy się w najmniejszym stopniu. Jednak z pomocą Jurka Owsiaka i całej Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także dzięki wsparciu Miasta Szczecin i Rocker Clubu, udało nam się ten szalony pomysł wcielić w życie.


Wielkie podziękowania należą się też marszałkowi województwa Olgierdowi Geblewiczowi za niejednokrotną pomoc doraźną, Michałowi Parchimowiczowi ze Stage Boosters za pilnowanie tematu i wszystkim fanom którzy towarzyszyli nam podczas eliminacji, jak i na samym Woodstocku. To będzie piękna pamiątka dla nas wszystkich.


hot°: Trzecie pytanie, jest chyba najważniejsze. Otóż, w tym roku ubiegacie się o „Złotego Bączka”, czyli o wygraną w plebiscycie, w której nagrodą jest przepustka na Dużą Scenę na Woodstock Festival. Jak możemy Wam pomóc w tym ambitnym celu?


Głosować i jeszcze raz głosować. Niestety każdy może tylko raz. Gorąco zapraszam do dołączenia do wydarzenia które stworzyliśmy na facebooku. Jego nazwa brzmi „Złoty Bączek 2018 dla Chorych" i jest tam dokładna instrukcja jak krok po kroku oddać na nas ważny głos. Walczymy o prawo do występu na kolejnym przystanku Woodstock, a konkurencję mamy naprawdę sporą. Uwierzcie mi, jest o co walczyć.

 

 


hot°: W nawiązaniu do poprzedniego pytania; Jak się czujesz wewnętrznie stojąc przez kilkuset/ kilkutysięczną widownią? Trema/Adrenalina/Radość?

 

Wszystkie trzy wymienione przez ciebie stany mieszają się wtedy ze sobą, a wraz z nimi cały wachlarz kolejnych, równie skrajnych. Tych przeżyć nie da się opisać, ani z niczym porównać. Polecam każdemu. Czasem emocje biorą górę, wiadomo. Nie skupiam się już jednak tak silnie na wynikających z tego błędach, życie jest na to za krótkie. To co było powinno ustąpić miejsca temu co dopiero będzie.

 

hot°: I podobnie jak wcześniej, przedstaw nam poszczególnych członków zespołu. Prosimy o kilka słów o każdym, plus żeby nie było za nudno - może jakaś anegdota ;)


Bartek Orłowski śpi na stojąco. Potrafi nawet zasnąć idąc. Maciek Cybulski szarpie autem na trasie. Tomek Nawrocki w kategorii zdrowy rozsądek wygrałby nawet w Pepsi Challenge. Jarek Izdepski po prostu rozbraja, poza tym prowadzi wraz z żoną domowy zwierzyniec. A o sobie już mówiłem, choć umyślnie pominąłem wiele anegdot. Wszyscy razem wciąż jesteśmy zdrowo chorzy i to jest ważne.


hot°: W styczniu 2018 startuje kolejny Akustyczeń, festiwal - który masz w zwyczaju co roku organizować. Prosimy o kilka zapowiedzi.

 

Przede wszystkim będzie to edycja jubileuszowa, bo dziesiąta. Mija dekada odkąd mieszam się w życie miasta tym festiwalem i jest mi z tym wciąż dobrze. Będzie dużo wyjątkowych koncertów, pozwolę sobie wymienić kilka: Tymon Tymański, Trupięgi, Ludojad, Paulina Przybysz, Apostolis Anthimos Miniatures, Riffertone, Lipali.

 

Nie ukrywam, że spodziewam się kompletów. Dziękuję wszystkim za pomoc: Miastu, Pomorzu Zachodniemu, Uniwersytetowi Szczecińskiemu, partnerom, patronom, współpracownikom i wolontariuszom, a także Tobie, drogi Hocie;)

 

 
Fanpage Chorych - www.facebook.com/chorzyofficial
Rocker Club – 7 grudnia - Koncert premierowy płyty „Chorzy na Woodstock”
Głosowanie na „Złoty Bączek 2018 dla Chorych!” (znajdziecie na fanpagu chorych)

 

 Autorzy fotografii z 23 Przystanku Woodstock: Damian Jędrzejewski, Darek Dylski, Paweł Krupek, Michał Kwaśniewski.

 

Chorzy - Woodstock

Chorzy - Woodstock