Euforia Pole Dance - szkoła tańca w powietrzu!

16.07.2018 0 komentarzy
Autor: Norbert Kowalczyk, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

W tym artykule poznacie jeden ze sposobów na to, by doprowadzić swoje ciało do wręcz perfekcyjnej formy. Pole Dance to ostatnio bardzo popularna dyscyplina sportowa i taniec w jednym. No i co najważniejsze doskonała alternatywa dla siłowni czy klubów fitness. W lipcowym magazynie postanowiliśmy przyjrzeć się bodajże największej w Szczecinie szkole tańca na rurze, czyli Euforia Pole Dance. W tym celu udaliśmy się do siedziby szkoły, która znajduje się przy ulicy Tkackiej i postanowiliśmy o wszystko dokładnie wypytać właścicielkę i założycielkę Klaudię Berlińską.

 

 

hot°: Wiemy, że jesteś tancerką z ogromnym stażem i doświadczeniem. Kiedy wpadłaś na pomysł założenia własnej szkoły?
Klaudia Berlińska: Pole dance zaczęłam trenować 6 lat temu. Wtedy – w Szczecinie – nie było szkoły typowo ukierunkowanej na ten sport, stąd też pojawił się pomysł na założenie takiej. Ukończyłam szkolenie instruktora pole dance, intensywnie szkoliłam się u czołowych polskich zawodników. We wrześniu 2015 roku powstała Euforia Pole Dance - szkoła tańca w powietrzu.

 

hot°: Kiedyś taniec na rurze mógł być postrzegany w nieco innym świetle, ale od dawna już tak nie jest i teraz traktowany jest w kategoriach dyscypliny sportowej. Jak myślisz co miało na to wpływ?

Wpływ na to miała popularyzacja tej dyscypliny, zarówno w mediach, jak i fakt, że zajęcia tego typu zostały wprowadzane do siłowni, szkół tańca. Ludzie zaczęli dostrzegać, że sport ten wymaga ogromnej siły, poświęcenia i zaangażowania. Warto zauważyć, że w październiku 2017 roku taniec na rurze został oficjalnie uznany za sport przez Zgromadzenie Generalne Międzynarodowych Federacji Sportowych. Ma szanse znaleźć się w programie Igrzysk Olimpijskich.

 

  

 

 

hot°: Wiemy, że Euforia to duża szkoła, ile w tej chwili zrzeszacie adeptek?
W Euforii trenuje około 250 osób, kobiety, nastolatki, dzieci i mężczyźni. Wiek naszych kursantów to od 5 lat do 50 wzwyż. W związku z taką ilością chętnych zajęcia prowadzimy codziennie, na dwóch salach, każdego dnia przyjmujemy nawet 10 grup!

 

hot°: Klaudia opowiedz nam trochę więcej o szkole… Jak wyglądają nabory?, jaka jest kadra trenerska?, ile masz saldo dyspozycji czy jak wyglądają same treningi?

Żeby się zapisać do naszej szkoły, wystarczy obserwować nasz fanpage, na którym informujemy o nowych grupach. W Euforii jest 5 trenerek, które oprócz pole dance specjalizują się w rozciąganiu, twerku, aerialhoop (czyli gimnastyce na podwieszanych kołach cyrkowych), akrobatyce.

 

Trenujemy w małych grupach na dwóch specjalnie przystosowanych salach. Każdy trening rozpoczynamy rozgrzewką z elementami wzmacniania i rozciągania, by przygotować ciało do wysiłku. Następnie przechodzimy do nauki obrotów wokół rurki, figur statycznych, różnych akrobacji i kombinacji figur. Na zakończenie skupiamy się, by rozluźnić i rozciągnąć mięśnie po treningu.

 

  

 

 

 

hot°: Czy macie na swoim koncie jakieś osiągnięcia w konkursach czy zawodach?

Zarówno trenerki, jak i kursantki biorą udział w różnych zawodach. W tym roku nasza uczennica zdobyła w kategorii junior Mistrzostwo Polski Pole Art. Nasze trenerki zostały bardzo dobrze ocenione w trakcie zawodów w Katowicach i Warszawie. Oprócz tego organizujemy także Wewnętrzne Zawody Kursantek Euforii.

 

hot°: Z pewnością to zainteresuje naszych czytelników i nas zresztą też. Czy można gdzieś zobaczyć na żywo wasze umiejętności, to znaczy czy bierzecie udział w pokazach i czy jest możliwość zamówienia takiego pokazu na jakieś większe wydarzenia? Jak tak to, w jaki sposób można to zrobić?

Występujemy na różnych wydarzeniach sportowych, imprezach w hotelu, kasynie, w trakcie wesela czy na dniu myśliwego. Posiadamy specjalny przenośny podest, do którego przymocowana jest rura,  pokazy te są uatrakcyjnieniem danej imprezy. Wystarczy do nas napisać, chętnie podejmiemy się wykonania akrobacji na różnego rodzaju eventach.

 

 

 

 

www.facebook.com/euforiapoledance

tel.501 448 050
euforia.poledance@gmail.com

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.