Horror House – odważysz się?

21.11.2017
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Dragon Event 

 

Takiej atrakcji w Szczecinie jeszcze nie było! Domy strachu od dawna podbijają (a raczej mrożą) serca ludzi na Zachodzie, od kilku lat także w Polsce, lecz dopiero po raz pierwszy przekonają się o tym mieszkańcy Szczecina. Horror House to rozrywka dla osób o naprawdę mocnych, stalowych nerwach. Jeśli jesteś miłośnikiem filmów grozy, ale strach na ekranie to dla Ciebie za mało, przekonaj się - jak to jest go przeżywać na własnej skórze. Odważysz się spróbować? Być może przekonają Was do tego pomysłodawcy tego miejsca!

 

 


hot°: Dragon Event to marka, która ma już ugruntowaną pozycję na szczecińskim rynku. Oprócz działalności eventowej prowadzicie również Dragon Escape Room, a także Dragon Laser Tag. Skąd pomysł na pierwszy w Szczecinie dom strachu?

 

Dragon: Firma powstała ponad 18 lat temu, a zaczynaliśmy od paintballa. Z biegiem czasu zaczęliśmy przekształcać się w firmę eventową o bardzo szerokim polu działania. A jak wiadomo branża eventowa notorycznie poszukuje nowości na rynku :)

 

Stąd kilka lat temu pojawił się w naszych głowach pomysł na Laser Tag a chwilę później na Escape Room, których aktualnie mamy trzy (Wyspa Szalonego Naukowca, Pokój Milionera i Greya ). Przez pewien czas zastanawialiśmy się czego brakuje jeszcze na naszym szczecińskim rynku i tak zrodził się pomysł na Horror House. Uwielbiamy dostarczać ludziom emocji, a takie miejsce na pewno to zrobi!

 

 

hot°: Na pewno jesteście fanami horrorów. Które uważacie za najstraszniejsze? Z jakich jeszcze (prócz filmów) inspiracji korzystaliście przy tworzeniu tego miejsca?

 

Horrorów wiedzieliśmy mnóstwo, ale to nie one były główną inspiracją do tworzenia domu strachów. Przede wszystkim to była nasza wyobraźnia! Bardzo często w firmie robimy burze mózgów. Wtedy wymieniamy się pomysłami na atrakcje eventowe, scenariusze gier miejskich czy pomysły na zabawy, czyli wszystko to, co w naszym zawodzie jest niezbędne. Tak samo było w przypadku Horror House.

 

Siadaliśmy w biurze i omawialiśmy czego boją się ludzie, co my uważamy za przerażające, jakie są nasze fobie i co powoduje paraliżujących strach…. Udało nam się obrać wspólną koncepcję i rozpoczęliśmy budowę. Oczywiście oglądanie horrorów pomogło nam określić czego się boimy, bo przecież ogromu sytuacji człowiek nie doświadcza na własnej skórze.

 


hot°: Czym jest dom strachu? Słyszeliśmy dobiegające z różnych stron sprzeczne głosy… od jednych, że Horror House jest tym samym, co Escape Room, a od innych, że wcale tak nie jest. Więc jak jest w rzeczywistości?

 

Jest kilka elementów łączących Escape Room i Horror House. Przede wszystkim to, że z obu należy się wydostać. Jednak Escape Room nastawiony jest na rozwiązywanie zagadek, a nie straszenie. Z kolei Horror House, z racji wywoływania skrajnych emocji, ogranicza ilość łamigłówek do kilku prostych, polegających np. na znalezieniu czegoś. Horror House jest odpowiedzią dla wszystkich spragnionych mocniejszych wrażeń, którzy w końcu będą mogli przekonać się osobiście, jak to jest być bohaterem filmu grozy, a nie tylko jego obserwatorem.

 


hot°: Oczywiście nie możecie zdradzić nam wszystkiego, ale postarajcie się jakoś zobrazować, opowiedzieć naszym czytelnikom – jak wygląda Horror House autorstwa Dragon Event?

 

Domy strachu w Polsce i na świecie mają przeróżna tematykę. Niektóre opowiadają jakieś historie, inne są charakteryzowane na konkretne miejsca. My postawiliśmy na stworzenie domu. Precyzyjnie wyszukane meble, dbałość o detale i pełna aranżacja sprawiają, że nasi goście już od pierwszych kroków poczują się jak w prawdziwym mieszkaniu. A przez kogo jest ono zamieszkane to już będziecie musieli przekonać się sami...

 

hot°: Ile kosztuje taka rozrywka? Czy są ponadto jakieś ograniczenia wiekowe?

 

Wizyta kosztuje 25 zł (do końca listopada) od osoby. Wszyscy goście pomiędzy 14 a 18 rokiem życia muszą przyjść z pisemną zgodą od rodziców. Oczywiście należy pamiętać również, że każdy z uczestników przed wejściem podpisuje oświadczenie o ponoszeniu pełnej odpowiedzialności za swój stan zdrowia, zarówno fizyczny jak i psychiczny.

 

 

hot°: A komu nie polecacie odwiedzin Waszego domu strachu?

 

Na pewno nie jest to rozrywka dla osób mających problemy z sercem lub układem nerwowym. Horror House nie jest polecany również chorującym na astmę, epilepsję czy kobietom w ciąży, a także cierpiącym na różnego rodzaju fobie. Oczywiście należy pamiętać, że podczas całej wizyty mamy hasło bezpieczeństwa w postaci słowa Stop!, którego możemy użyć jeżeli okaże się że poziom strachu jest zbyt wysoki i nie chcemy dokończyć przejścia. Automatycznie powoduje to, że osoba chcąca opuścić Horror House jest wyprowadzana przez naszego pracownika.

 

hot°: Na koniec pytanie – czy będziecie mierzyć uczestnikom tętno przed oraz po wyjściu? :)

 

Hahahaha, zastanawialiśmy się nad tym. Może zrobimy jakieś pomiary i raz w miesiącu będziemy wyłaniać zarówno człowieka o stalowych nerwach jak i tego u którego pomiar pulsometrem wyszedł poza skalę ;)


Dragon Horror House
ul. Jana i Jędrzeja Śniadeckich 3
tel. 518 800 518
www.dragonevent.pl
Polub Dragon Horror House na facebooku