LaVita - dietetyka, zdrowa żywność

01.12.2017
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

LaVita Szczecin to ciekawe połączenie gabinetu dietetycznego ze sklepem ze zdrową żywnością. O asortymencie, świadczonych usługach rozmawiamy z właścicielką lokalu, Katarzyną Narodowską.

 


hot°: Standardowo rozpocznijmy od podstawowych pytań. Jak długo działacie? Skąd pomysł na tego typu biznes?


W sierpniu obchodziliśmy swoje trzecie urodziny :). Wcześniej, zaraz po studiach pracowałam jako Dietetyk w jednej z „dietetycznych sieciówek”. Z biegiem czasu i wzrostu świadomości na temat mojej pracy, polityka jaka prowadzona była w firmie gdzie pracowałam zaczęła mi nie odpowiadać. Stwierdziłam, że nie tak powinno wyglądać pomaganie innym, a na pomoc wykwalifikowanego dietetyka powinno być stać każdego. Postanowiłam założyć swój gabinet, gdzie moje idee mogłabym wcielić w życie.


Wiadomym było i jest, że „Gabinetów Dietetycznych” jest wiele. Chciałam stworzyć coś innego a z pomocą przyszła mi rodzina. Wspólnie stwierdziliśmy, że ciekawym pomysłem byłoby połączenie gabinetu ze sklepem z ogólnopojętą zdrową żywnością, gdzie dzięki swojej wiedzy, mogłabym dodatkowo pomóc Klientom sklepu. Tak też powstała laVita :).

 

 


hot°: Po wejściu do Waszego lokalu znajdujemy się w części sklepowej, więc na niej się najpierw skupimy. Co znajdziemy w Waszym asortymencie?


Ciężko byłoby wymienić wszystko z osobna. Staramy się, aby asortyment naszego sklepu był jak najbardziej zróżnicowany. Istotną dla nas kwestią jest skład i pochodzenie oferowanych produktów. Na naszych półkach znaleźć można produkty ekologiczne, „krótkie w składzie”, naturalne, przygotowywane pod kątem ludzi cierpiących na alergie i nietolerancje pokarmowe itp.

Wszystkiego po trochu. Oprócz „suchych produktów”, nasza oferta zawiera również ekologiczne warzywa i owoce od lokalnych dostawców, mięso, wędliny, czy podstawowe witaminy i suplementy.

 

Nie zmieściliśmy jedynie takiej ilości kosmetyków naturalnych, jaką byśmy chcieli mieć w ofercie. Z tego powodu otwieramy w najbliższym czasie naszą Drogerię, która skupiać się będzie właśnie na naturalnych kosmetykach, środkach czystości, produktach higienicznych itp. do której oczywiście również zapraszamy – też przy Medicusie :).

 


hot°: A które produkty są najczęściej wybierane przez klientów?


Istnieją produkty, na których zwiększone zainteresowanie widoczne jest od wielu miesięcy, takie jak olej kokosowy, czystek, miody Manuka czy wszelkie formy witaminy C i młodego jęczmienia. Są też takie, które zainteresowaniem cieszą się „chwilowo”. Często jest to podyktowane wzmianką o nich w telewizjach śniadaniowych bądź reklamach.

 

Dla przykładu podać można moringę oraz spirulinę. „Chwilowo” nie oznacza oczywiście, że po za tym okresem nie cieszą się one zainteresowaniem, w ofercie naszego sklepu są i będą.

 

 


hot°: W dalszej części znajduje się strefa gabinetowa. Jakie usługi świadczycie?


Zarówno ja jak i pozostałe nasze Dietetyczki świadczymy pełen zakres usług dietetycznych. Począwszy od podstawowych pomiarów i analiz składu masy ciała, przez konsultacje i przygotowywanie spersonalizowanych planów żywieniowych, po reedukację żywieniową i cieszące się coraz większym zainteresowaniem testy na nietolerancje pokarmowe.


hot°: Proszę powiedzieć coś więcej na temat kwalifikacji dietetyczek, które u Was pracują.


Przykładamy szczególną uwagę na odpowiednie wykształcenie oraz doświadczenie naszego personelu. Sama ukończyłam kilka szkół wyższych oraz kierunków związanych z żywieniem człowieka oraz dietetyką, a pracą z Klientem indywidualnym zajmuję się od ponad 10 lat. Ponadto, swoją wiedzą dzielę się z innymi, bowiem od 2015 roku jestem również wykładowcą przedmiotów związanych z Dietetyką i żywieniem człowieka na kierunku Psychodietetyka, prowadzonego w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie.


Pozostałe koleżanki pracujące w naszym gabinecie są Dietetykami Klinicznymi, absolwentkami kierunku „Dietetyka”, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Ich doświadczenie w pracy z Klientem również mierzymy już w latach :).


Reasumując, każda z nas ma za sobą minimum pięć lat nauki zawodu oraz kilkuletnie doświadczenie w pracy z Pacjentem. Nie jesteśmy osobami, które starają się pomagać innym mając za sobą roczny kurs, zrobiony w prywatnej szkole policealnej. Wciąż rosnąca liczba zadowolonych Pacjentów naszego gabinetu utwierdza nas w nieskromnym przekonaniu, że to co robimy – robimy dobrze :).

 


hot°: W jakich godzinach jesteście otwarci? Jak do Was trafić?


Zapraszamy serdecznie do naszego sklepu oraz gabinetu! Znaleźć nas można bardzo prosto – kierujemy się na Medicus (najpopularniejszą w Szczecinie prywatną przychodnię lekarską), będąc przed wejściem do Medicusu odchylamy głowę delikatnie w prawo i voila!

 

Zielone szyldy oraz witryna sklepowa są tuż przed nami :). Mówiąc bardziej szczegółowo – Plac Zwycięstwa 1, w samym centrum Szczecina. Nasz punkt otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 19:00, oraz w soboty w godzinach 10:00 – 15:00.


hot°: Czy chcielibyście coś dodać na koniec?:)


To, jak wiele istotnych informacji chcielibyśmy przekazać każdemu, wystarczyłoby na kolejne 2-3 wywiady :).Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszego gabinetu, sklepu oraz otwieranej w ciągu najbliższych tygodni drogerii laVita, oferującej wszelkiej maści naturalne kosmetyki.

 

Wszystko to niezmiennie, w ścisłym centrum Szczecina. Oczywiście w razie wątpliwości co do naszych usług bądź asortymentu, z przyjemnością pomożemy i doradzimy.

 


Centrum Dietetyki i Zdrowego Żywienia laVita
Plac Zwycięstwa 1/U8
tel. 502 441 552
www.facebook.com/lavitaPL
www.lavita.com.pl