Odwiedzamy Gentleman Barber Shop!

05.12.2018
Autor: Honorata Nekanda-Trepka, Zdjęcia: Archiwum B.S.

Masz brodę? A może chciałbyś mieć brodę? Jeśli należysz do jednej z tych dwóch grup: to powinien cię zainteresować nasz wywiad z jednym z najlepszych szczecińskich miejsc zajmujących się pielęgnacją tego bardzo popularnego atrybutu męskiej urody. Przechodząc do czynów: poznajcie salon i sklep: Gentleman Barber Shop!  

 

 

hot°: Powiedzcie czym zajmuje się tzw. Barber! Czy jest to coś podobnego do popularnego kiedyś „golibrody”?

 

Zawód Barbera od zawsze jest swojego rodzaju zbieraniną kilku różnych profesji. Zakres obowiązków dawnych barberów czy raczej balwierzy był dużo szerszy niż dziś. Zajmowali się oni nie tylko goleniem, kąpaniem czy czyszczeniem uszu ale nawet rwaniem zębów, puszczaniem krwi czy drobnymi nieskomplikowanymi operacjami. Dzisiaj w barbershopie nikogo się nie kąpie a przynajmniej nie całościowo, ale nasze zadanie wciąż pozostaje niezmienne – kompleksowo zadbać o faceta.

 

Jest w nas taki specyficzny zlepek umiejętności trochę fryzjera, trochę starego dobrego golibrody, kosmetologa, masażysty a czasami nawet psychoterapeuty ;) bo przecież do barbershopu nie przychodzi się wyłącznie zostawić trochę włosów i pieniędzy.

 

  

 

 

hot°: Polscy mężczyźni od zawsze nosili wąsy  i brody… a ich stylizacja modna jest dopiero od niedawna… Jak to się stało, że ta moda zawitała do Polski?

 

To nie moda, to potrzeba. Pierwotna potrzeba bycia atrakcyjnym. Lubimy się dobrze ubrać, lubimy ładnie pachnieć czy założyć na rękę przyciągający uwagę zegarek. Tylko że zasadniczo na tych kilku krokach kończyła się możliwość upiększania Faceta. Na szczęście mamy jeszcze brody i bardzo się z nimi ostatnio polubiliśmy. Broda to świetny gadżet! Odpowiednio stylizowana nadaje charakteru, powagi, elegancji może diametralnie zmienić geometrię twarzy wyciągając ją czy zaokrąglając.

 

Za brodą możemy się schować, brodą możemy się odchudzić, możemy dodać lub odjąć sobie lat. Z brodą można wszystko! Polscy mężczyźni zauważyli, że wystarczy kilka przemyślanych ruchów brzytwą i z tego niesfornego krzaka można wyczarować dzieło sztuki.

 

No i nie ma się co oszukiwać, niewątpliwie pomogły im w tym kobiety. To one są inicjatorkami wielu wizyt w naszym barbershopie. Nierzadko również wybierają kształty i długości. My tylko posłusznie spełniamy ich życzenia rzeźbiąc w brodach ich partnerów.

 

 

hot°: Czym różni się fryzjer od barbera?

 

Zasadniczo wszystkim. No może poza strzyżeniem włosów bo to mamy wspólne. Dobry fryzjer powinien sprawdzać się zarówno w strzyżeniach męskich jak i damskich, powinien mieć pojęcie o koloryzacji i wielu rzeczach, którymi Barber się nie zajmuje.

 

Z kolei Barber musi perfekcyjnie posługiwać się brzytwą, w małym palcu mieć zasady stylizacji brody, umieć wykonać depilację ogniem a kiedy na jego fotel trafi zmęczony po ciężkiej pracy drwal – musi wiedzieć jaka maseczka poprawi wygląd i samopoczucie tego drwala.

 

Moda na stylizację brody spowodowała, że często świetni fryzjerzy niestety zbaczają ze swojej zawodowej ścieżki i otwierają męskie salony fryzjerskie nazywając je Barbershopami. Barbershop to coś więcej niż tylko miejsce gdzie zostaniemy ostrzyżeni.

 

 

 

 

 

hot°: Patrząc na przybywającą liczbę klientów w barbershop’ach uważacie, że polscy mężczyźni dbają o siebie bardziej niż kiedyś?

 

Na pewno tak. Mężczyźni uwielbiają się podobać, czuć się zadbanymi. A tych możliwości mieli i wciąż mają zdecydowanie mniej niż płeć piękna. Chyba trochę pozazdrościli oni kobietom tych wszystkich stylistek, makijażystek, manicurzystek i postanowili gremialnie ruszyć do barbershopów. Co więcej, naprawdę im się to spodobało bo przychodzą regularnie a podczas kolejnych wizyt pozwalają sobie na coraz więcej.

 

Na początku z dozą niepewności spoglądali w kierunku zabiegów depilacji nosa czy uszu. Dzisiaj z chęcią testują nową maskę oczyszczającą i koloryzują brodę robiąc unik przed postępującym siwieniem. Odważyli się spróbować i wygrali świetny wygląd. A ta gra wciąż się toczy ;)

 

--------------------------------------

 

Zobacz także - NOWO OTWARTE LOKALE

 

--------------------------------------

 

 

hot°: Jeździcie na liczne pokazy, pewnie bierzecie udział w konkursach, czy możecie pochwalić się jakimiś sukcesami?

 

Mamy w swoich szeregach mistrza Polski w barberingu a konkretnie mistrzyni Polski. Od zeszłego roku właścicielka Gentlemana – Marysia może się pochwalić takim wyjątkowym osiągnięciem. Pokłosiem tego jest dziś ponad dwumiesięczna kolejka oczekujących na wolny termin do Marysi. Oczywiście na tym nie poprzestajemy, regularnie pojawiamy się na różnego rodzaju imprezach związanych z branżą.

 

W naszym rodzinnym Szczecinie organizowaliśmy show barberskie podczas targów urody, planowaliśmy przyciągnąć uwagę męskiej części widowni, zainteresowanie przerosło jednak nasze najśmielsze oczekiwania. W efekcie kolejna fala spragnionych profesjonalnej pielęgnacji mężczyzn zalała nasz system rezerwacji.

 

  

 

 

hot°: Jaka fryzura, i jaka broda czy wąs są obecnie najbardziej popularne wśród Waszych klientów?

 

Klasyka, klasyka, klasyka. Ona zawsze pozostanie najpopularniejsza. Oczywiście otwieramy przed naszymi klientami cały wachlarz możliwości, katalogi fryzur aż kipią od niecodziennych i mocno nietuzinkowych stylizacji włosów czy brody.

 

Jednak na tego typu eksperymenty decydują się nieliczni. Zdecydowana większość preferuje klasyczne stylizacje. Długość i kształt brody dobierana jest zawsze do kształtu głowy, owalu twarzy i gęstości tej brody. Podobnie z fryzurami i jeśli tylko „materiał” to umożliwia, królują eleganckie zaczesy typu slick back, majestatyczne wariacje pompadoura i nieposkromione „messy”.

 

 

hot°: Posiadacie też kosmetyki na sprzedaż? Jakie powinny znaleźć się w kosmetyczne współczesnego mężczyzny?

 

Przede wszystkim kosmetyki dobrej jakości i przeznaczone właśnie dla niego. Czasy, kiedy jedynym kosmetykiem do włosów dla faceta był żel i ewentualnie podkradany żonie lakier – minęły bezpowrotnie. Dzisiaj wachlarz możliwości jest wręcz nieograniczony. Wystarczy dobrać kilka specyfików, żeby poczuć się naprawdę wyjątkowo. Do brody są oleje i balsamy zachowujące jej zdrowy wygląd i miękkość, której tak pragną również kobiety.

 

Do ułożenia fryzury możemy wykorzystać dziesiątki różnych pomad, glinek, kremów, past itp. Wszystko zależy od wybranej fryzury i rodzaju włosów jakie chcemy ułożyć. Specjalne kremy do męskiej twarzy, maski kosmetyczne, szampony do włosów i brody aż po uwaga… pomady do jąder. Dbamy o to, żeby faceci czuli się dopieszczeni i mieli w czym przebierać.

 

Oczywiście nie zostawiamy ich w tym samych, służymy radą i pomocą w odpowiednim doborze kosmetyków. Można się do nas zgłosić osobiście lub za pomocą naszej strony internetowej – doradzimy, podpowiemy, zasugerujemy. Zapraszamy na www.GentlemanBarberSklep.pl i do naszego barbershopu.

 

 

www.GentlemanBarberSklep.pl

Tel: 511 956 667

Facebook

Instagram

kontakt@gbsklep.pl

Al. Bohaterów Warszawy 91c lok. 2, 70-343 Szczecin

 

Gentleman Barber Shop!

Gentleman Barber Shop!