Papugarnia Rio

20.01.2017 1 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum P.R.

Od nie tak dawna działa w Szczecinie bardzo ciekawe miejsce, o którego istnieniu może nie wszyscy jeszcze wiedzą! My sami odkryliśmy je w grudniu, a o jego wyjątkowości przekonacie się zaraz po wejściu. Papugarnia Rio, to miejsce, w którym na pewno spędzicie niezapomniany czas ze swoimi pociechami. Jednakże zaznaczamy, że radość z przebywania w tym miejscu odczują również osoby starsze. Natraficie tutaj na 40 kolorowych papug, które wprost uwielbiają przebywać z ludźmi! Rozmawiamy z Sebastianem Busą – współwłaścicielem i pomysłodawcą Papugarni Rio.

 


hot°: Na wstępie musimy koniecznie zapytać Was o pomysł. Skąd się wziął i jak długo zajęły Wam przygotowania do otwarcia Papugarni Rio?

 

Sam pomysł narodził się podczas przebywania na Wyspach Kanaryjskich. Podczas wizyty w jednym z zoo zobaczyłem odrębną część, którą była właśnie Papugarnia. Zakochałem się w tym miejscu i stwierdziłem, że jest to sposób do realizacji marzeń i otworzę taką samą w Polsce.

 

Przygotowania samego miejsca, to kwestia miesiąca, natomiast sprowadzenie specjalnie przygotowanych papug do obcowania z człowiekiem zaczęło się już pół roku temu. Wtedy już pierwsze gatunki obcowały u mnie w domu.

 

 

hot°: Jak wiele papug znajduje się pod Waszymi skrzydłami?:) Skąd pochodzą?

 

W naszej papugarni znajduje się 40 papug. Mamy przedstawicieli od tych mniejszych, jak i do największych gatunków. Papugi pochodzą z renomowanych hodowli: Torunia, Bydgoszczy, a nawet Holandii.

 

 

 

hot°: Czy papugi chętnie rozmawiają z odwiedzającymi?

 

Nasze papużki są jeszcze młode, a więc obecnie przed sobą mają okres gaworzenia. Jeszcze trochę i będą wypowiadać pierwsze słowa.

 

 

 

 

hot°: Ile kosztuje wejście do Papugarni Rio?

 

Bilet ulgowy dla dziecka kosztuje 10zl, normalny 12zl. Dla rodzin z dziećmi mamy specjalnie przygotowane pakiety obejmujące zniżkę.

 

 

hot°: Jakie jeszcze atrakcje czekają tutaj dzieci? Widzieliśmy, że organizujecie również warsztaty…

 

Staramy się, aby poświęcony czas miał również pozytywny wpływ na rozwój dzieci. Chciałbym, aby był wykorzystany w sposób kreatywny, dlatego właśnie organizujemy warsztaty. W grudniu prowadziliśmy nabory na warsztaty bożonarodzeniowe, podczas których dzieci mogły przygotować stroik na swój świąteczny stół.

 

 

 

hot°: Czy zabawa z papugami jest bezpieczna? To ważne pytanie z punktu widzenia rodziców.

 

Nasze papużki od pierwszego dnia po wykluciu spędzają czas z człowiekiem, stąd uwielbiają spędzać z nim czas. Są łagodne, często nie chcą odpuścić nas na krok. Podczas wejścia do papugarni informujemy klienta o zabezpieczeniu wszelkiej biżuterii. Wszystkie świecące gadżety są wielką atrakcją dla naszych papużek.

 

 

 

hot°: W Waszej ofercie znajduje się również organizacja urodzin. Jak one wyglądają?

 

W Rio organizujemy również niezapomniane wrażenia podczas organizacji urodzin. Specjalnie stworzyliśmy w tym celu osobną, przygotowaną sale. Taka atrakcja i miejsce robi niezapomniane wrażenie wśród zaproszonych gości. Zapraszamy serdecznie:)

 

 

Papugarnia Rio
tel. 797 093 094
ul. Hispolita Cegielskiego 21
www.facebook.com/papugarniario

 

Komentarze

Komentarze

Joanna
11:37 18.04.2017
Niestety papugarnie nie sa abi bezpieczne dla ludzi, ani dobre dla papug. Papugi dziobia, a duze potrafia i zlamac kosc palca, a dziobia przede wszystkim wlasnie te wychowane przez czlowieka. To nadal sa dzikie zwierzeta. A papugi? Pobyt w papugarni ma negatywny wplyw na ich zdrowie i psychike.
0
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.