Paulina Polak Miss Polski Województwa Zachodniopomorskiego

19.08.2019
Autor: Magdalena Oleśniewicz, Zdjęcia: Archiwum Pauliny

Prezentujemy wywiad z wyjątkową szczecinianką, Pauliną Polak, która zdobyła tytuł Miss Polski Województwa Zachodniopomorskiego. W rozmowie z nami zdradza, jak przygotowuje się do półfinałów, jak wyglądają zgrupowania i czym jest dla niej wygrana. Jeśli jesteście ciekawi, zapraszamy Was do lektury!

 

fot. OLIVIER BRITTON

Pałac Rajkowo www.palacrajkowo.pl 

 

Jakie to uczucie zostać najpiękniejszą szczecinianką? Zwycięstwo w konkursie jest spełnieniem Twoich marzeń?


Jestem bardzo szczęśliwa, że zostałam doceniona i zdobyłam tytuł Miss Polski Województwa Zachodniopomorskiego. Zawsze zależało mi na tym, aby najbliższe mi osoby oraz znajomi byli ze mnie dumni. Najważniejsze dla mnie jest bycie sobą. Myślę, że wygrana w takim konkursie to spełnienie marzeń każdej małej dziewczynki. W życiu codziennym na pewno jest to krok w dobrą przyszłość.


Jak przygotowujesz się do półfinałów Miss Polski?


W tym momencie skupiam się na półfinałach Miss Polski, które już we wrześniu odbędą się w Świnoujściu. W przygotowaniach szczególna uwagę przywiązuję do zdrowego odżywiania – jeść zdrowo czyli z głową! Nieodłącznym elementem każdego dnia jest oczywiście sport, który uprawiam z wielką przyjemnością.


Niedawno obroniłaś licencjat na Wydziale Prawa i Administracji w Szczecinie, czy po zakończeniu przygody z konkursami piękności zamierzasz pracować w zawodzie?


Tak, ukończyłam kierunek Administracja na Wydziale Prawa i Administracji w Szczecinie. Ciągle stawiam na rozwój, nie zamykam się tylko na konkursy piękności. Modeling nie jest rzeczą z której się utrzymuje. Na co dzień zajmuję się czymś zupełnie innym. Jestem otwarta na nowe doświadczenia i jeżeli pojawiłaby się jakaś ciekawa propozycja współpracy myślę, że bym z niej skorzystała. Od października zaczynam kolejny etap edukacji, gdzie przez 2 lata będę zdobywać tytuł magistra. Sądzę, że wszystko można ze sobą połączyć, jeżeli są tylko chęci i wiara w to, że się uda.

 

fot. Climax


Jaka atmosfera panuje na zgrupowaniach? Czuć dużą rywalizację wśród kandydatek?


Zgrupowanie regionalnego konkursu miss mogłabym porównać do wyjazdu z przyjaciółkami. Zżyłyśmy się z dziewczynami w bardzo krótkim czasie. Nie wyczuwałyśmy żadnej rywalizacji, wspierałyśmy się wzajemnie, pomagałyśmy sobie w codziennych wyzwaniach. Żal się było rozstawać, ale bardzo się cieszę , że kontakt z dziewczynami utrzymuję do teraz. Podobnie było na ćwierćfinałach Miss Polski. Poznałam mnóstwo dziewczyn z innych województw z którymi kontaktuję się internetowo, ale już niedługo widzimy się na zgrupowaniu do półfinałów miss Polski. Jadę z nastawieniem na dobrą zabawę, szansę poznania nowych, wspaniałych osób. Mam nadzieję, że każda z dziewczyn ma podobne odczucia.


Jakie możliwości otwiera wygrana w takim konkursie piękności? Czy pojawiają się już propozycje współpracy?


Tak, taki konkurs daje wiele możliwości rozwoju. Prostym przykładem są media społecznościowe, które w dzisiejszych czasach są na porządku dziennym. Po wygranej w konkursie zaobserwowałam bardzo duże zainteresowanie moją osobą na Instagramie i Facebooku. Dostaję również dużo pozytywnych komentarzy i wiadomości, nie tylko od znajomych, ale również od nieznanych mi osób. Jest to naprawdę bardzo miłe i motywujące. Wygrana w konkursie przekłada się na wiele sesji zdjęciowych, wiele wywiadów, wiele wyjazdów a przede wszystkim możliwość poznania wielu nowych osób z różnorodnego środowiska.

 

fot. Peda fotografia

 

Paulina Polak Miss Polski Województwa Zachodniopomorskiego

Paulina Polak Miss Polski Województwa Zachodniopomorskiego