Poniedziałki Muzyczne: 25.01.2016. prez. Nowości szczecińskie

25.01.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum artystów,

Coponiedziałkowy cykl Dawida Korniaka. Elektroniczny, choć w tej serii - Subiektywny Szczecin. Polecane imprezy, utwory, mixy, relacje, sprawozdania. Bez reguły, bez sztampowości, bez schematów. Wedle widzimisię Dawida.

 

Dawid Korniak

 

W tym tygodniu postanowiłem przedstawić dwa materiały muzyczne, które zostały wyprodukowane przez naszych lokalnych, rodzimych, szczecińskich artystów. Ponadto krótkie zapowiedzi dwóch imprez, które odbędą się w najbliższy piątek oraz sobotę!

 

Mint Moods

 

Mint moods, czyli nasz (wciąż) nowy szczeciński 'kwartet'. Tworzą go Michał Majku Urban, Magdalena Grzymkowska, Grzegorz Witczak oraz Bartosz Gogolok. Jak piszą o sobie: "Mint Moods to zmysłowy, pełen ciepła wokal na tle elektronicznych dźwięków generowanych przez kontrolery i samplery, w połączeniu z frazami gitarowymi. Klimat muzyczny nawiązuje do lat 80’, pełnych endorfin rytmów disco i chłodu nowofalowej elektroniki; całość połączona soulowym wokalem. Podstawę muzyczną tego oryginalnego projektu stanowią bity, wykorzystane jednak w sposób odmienny od typowego dla hip-hopu. Głos rozłożony elektronicznie na czynniki pierwsze, multiplikowany w postaci chórków, dodatkowych warstw wokalnych plus basowy groove - buja i poprawia nastrój."

 

Ich materiał, to pięć numerów, na które składają się: "Give Me Your Faith", "Worries", "No More", "Something in Your eyes", "Fools" - całość zatytułowana: Way Back EP. 

Mint Moods, fot. Tatiana Pancewicz

 

Powiem tak: Przesłuchajcie. Ponownie przesłuchajcie. Przesłuchajcie jeszcze 10 razy. Tak jak ja do tej pory. Z pewnością będę wracał do tego materiału, gdyż jest naprawdę na wysokim poziomie. #Zakochałemsię. Polecam sprawdzić każdy z pięciu numerów, ponieważ każdy jest absolutnie wyjątkowy. Moje typy? Ciężko wybrać jeden najlepszy.

 

Muzyka

Muzyka

 

Muzyka

Muzyka

 

Muzyka

Muzyka

 

Muzyka

Muzyka

 

Muzyka

Muzyka

 

Bylly - Antybiotyk EP

 

Bylly przygotował kolejne już wydawnictwo. Tym razem jego cztery numery (w tym jeden remix) zostaną wydane przez Gynoid Audio, pod numerem 139. EP ukaże się 29 lutego 2016 roku. Tracklista:

 

1. Antybiotyk 2. Antybiotyk (Rraph Remix), 3. Behind the lines 4. oo. Bardzo fajny materiał, szczególną uwagę zwróciłem przy numerach 2 oraz 4!

 

Muzyka

Muzyka

 

11 Urodziny Hot Magazine

 

Nadchodzący piątek, ostatni w tym miesiącu - odbędzie się impreza, na której będziemy świętować działalność Hot Magazine. Event odbędzie się w zupełnie nowym lokalu, który powstanie w Czerwonym Ratuszu (wcześniej: Pierwsze Miejsce)! Impreza będzie swego rodzaju prologiem, przed lutowym otwarciem lokalu! Jesteście ciekawi? My również:) Na 11 Urodzinach Hota zagrają:

 

-Michael Modoolar (Floating Groove)

-Dj Semp One a.k.a Grycek (City Hall/Patio)

 

Facebookowy Event: 11 Urodziny Hota

 

Muzyka: hip hop, rnb, classics, deep house, house, tech house.

 

Canalia Showcase

 

Wymieniłem piątek, czas na sobotę! 30 stycznia (czyli dzień po urodzinach Hota), odbędzie się impreza, na którą czeka nasz cały kolektyw - Canalia. W sobotę zagramy w pełnym składzie: Daniel Zachodni, Brat Beat, Dawid Korniak, Kai Hanstett, Luck Mall oraz Subsonik. Przygotujcie się na prawdziwą muzyczną podróż przez elektronikę, deep house, house oraz tech house - od godziny 22, do białego rana. 

 

Facebookowy Event: Canalia Showcase

 

Dawid Korniak o Mint Moods (i nie tylko) na naszym portalu. #mintmoods #szczecin #disco #soul #funk #electronic #music #ep #wszczecinie #band #follow

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Hot Magazine (@hot_magazine_szczecin)

 

Poniedziałki muzyczne na naszym portalu! #bylly #antybiotyk #ep #electronic #music #techno #szczecin

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Hot Magazine (@hot_magazine_szczecin)

 

#11 #urodziny #hot #hotmagazine #szczecin #wszczecinie #szczecinblog #party #follow #f4f #like #party #drink #alcohol #night #dj #michaelmodoolar #djsempone

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Hot Magazine (@hot_magazine_szczecin)

 

#canalia #showcase #music #house #deephouse #collective #party #dj #nigjtlife #elektronicznyszczecin #cityhall

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Hot Magazine (@hot_magazine_szczecin)

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.