Sześć miejsc, które warto odwiedzić latem 2017 (i nie tylko)

07.07.2017 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Materiały własne poszczególnych miejsc

Szczecin dla dzieci i nie tylko, czyli gdzie warto spędzić czas w gronie rodzinnym. „Szczecin nie jest wioską z tramwajami” – tak brzmi nazwa jednego z popularniejszych lokalnych fanpage na Facebooku. Tutaj naprawdę sporo się dzieje – chciałoby się rzec! W naszym mieście są takie okresy, w których bardzo ciężko o nudę. Liczne koncerty, wystawy, warsztaty, zajęcia, inicjatywy, czy stale pojawiające się nowe, ciekawe miejsca, niosące przy tym moc atrakcji dla szczecinian. Ale nie tylko dla tych starszych. Coraz więcej mamy miejsc, które dbają o rozrywkę dla dzieci. #Rodzinka postanowiła przygotować dla Was kilka ciekawych (naszym zdaniem) propozycji na zwalczenie wakacyjnej nudy! (w końcu dwa miesiące to mnóstwo czasu). Aby dzieci nie siedziały tylko przed telewizorem, nie bawiły się jedynie w domu lub codziennie na tym samym placu zabaw. Nudzie mówimy dość!, obserwujemy rozwijający się Szczecin i pokażmy dzieciom, że w tym mieście znajdują się również atrakcje skierowanie do nich!

 

 

Jump Szczecin –trampolinowy park dla każdego!
Jump Szczecin to miejsce przyjazne całym rodzinom, idealne do wyszalenia się oraz trenowania podstaw akrobatyki. W tym celu oddano do dyspozycji różnego rodzaju trampoliny, boisko do zbijaka, kosz do ćwiczenia wsadów, hopkę do akrobacji, tory przeszkód, baseny z gąbkami… i wiele innych. Na miejscu można zorganizować m.in. przyjęcia urodzinowe, a dla nieco starszych wprowadzone zostały zajęcia z parkour.

 

Kupując bilet wstępu jesteście uprawnieni do skakania przez 60 minut. Koszt biletu normalnego, to 30 zł (25 przez internet), a ulgowego 25 zł (20 zł przez internet). Uwaga, dzieci od 3 do 13 roku życia mogą korzystać z obiektu tylko pod okiem rodzica lub upoważnionej pisemnie osoby pełnoletniej.

 

 

Jump Szczecin
ul. Mieszka I 80
tel. 535 203 334
www.jumpszczecin.pl
www.facebook.com/jumpSzczecin

 

 

 

Papugarnia Rio - Kolorowi przyjaciele
Właściciele Papugarni Rio zaczerpnęli pomysłu będąc na Wyspach Kanaryjskich. Pod ich skrzydłami obecnie znajduje się około 40 papug, a wszystkie z nich z pochodzą z renomowanych hodowli. Bardzo ciekawą opcją jest możliwość zorganizowania tutaj urodzin, nie brakuje tutaj również warsztatów okolicznościowych. W papugarni można robić zdjęcia.

 

Największą jednak atrakcją są: karmienie oraz uczucie chodzącej po twojej głowie papużki (a czasami nawet trzech!). O czym warto pamiętać odwiedzając to miejsce? Z pewnością o schowaniu biżuterii – kolorowe papużki mają do nich słabość;). Wstęp do tego miejsca jest absolutnie niedrogi – bilet ulgowy kosztuje 10 zł, zaś normalny 12. Świetne miejsce uczące szacunku dla zwierząt.

 

Papugarnia Rio
ul. Hispolita Cegielskiego 21
tel. 797 093 094
www.facebook.com/papugarniario

 

 

 

Escape Room dla dzieci - Czy znajdziesz drogę ucieczki?
Pod koniec ubiegłego roku powstał pierwszy w Szczecinie Escape Room dla dzieci i młodzieży. Będąc w takim miejscu, dziecko rozwija swój spryt, kreatywność i wyobraźnię, uczy się przy tym owocnej współpracy w grupie, a przede wszystkim może poczuć się niczym jeden z bohaterów ulubionej kreskówki. Jest to aktywna forma relaksu, pożyteczna rozrywka, dająca wytchnienie od świata elektronicznych gier.

 

Pokój zagadek „Piracka przygoda” to idealna rozrywka dla dzieci i ich opiekunów. Czekają na Was tutaj zagadki logiczne, matematyczne i manualne, a prócz tego kłódki, kody, szufladki i zamki. Nie zabraknie wskazówek, emocji i śmiechu. Czy uda Wam się odnaleźć drogę i uciec z pirackiej łajby? Można tutaj zorganizować urodziny.

 

Escape Room dla dzieci
ul. Małopolska 5
tel. 502 523 884
www.facebook.com/escaperoom.warsztatownia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kids Arena - Centrum rozrywki z prawdziwego zdarzenia
Szczeciński park rozrywki o nazwie Kids Arena powstał przy ul. Ofiar Oświęcimia (przy Manhattanie). Jest to największe centrum zabawy w Polsce! Na działce o powierzchni ok. 8 tys. m2 stanęło kilkanaście całorocznych namiotów sferycznych Freedomes. Co ciekawe dwa największe z nich mają aż 15 m wysokości!

 

W parku rozrywki dzieci mogą bawić się w gigantycznym„małpim gaju" w kształcie zamku, na kilku torach przeszkód, zjeżdżalniach oraz parku trampolinowym. Starsi mogą spędzić czas w kinie (innym niż wszystkie), w restauracji, czy korzystając z innych atrakcji. W okresie letnim będą tutaj organizowane półkolonie, dlatego warto sprawdzić ofertę i znaleźć coś ciekawego dla swoich dzieci!

 

Kids Arena
ul. Ofiar Oświęcimia
tel. 880 963 417
www.facebook.com/kidsarenapl

 

 

 

Tarzania - Egzotyczna wspinaczka w mieście!
Wysokościowy system platform i przeszkód linowych zainstalowanych na drzewach lub palach. Na każdym odcinku czekają na dzieci różne przeszkody: skok tarzana, pal buszmena, ścianka wspinaczkowa i wiele innych bardzo ciekawych atrakcji… Bawić się tu mogą zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci.

 

Każda osoba bez względu na stopień sprawności fizycznej może przejść całą trasę, ciesząc się przy tym niezwykłą, ekstremalną, ale w pełni bezpieczną przygodą.Uczestnicy programów linowych uczą się opanowania, odpowiedzialności, technik utrzymania równowagi oraz przełamują barierę lęku wysokości czy strachu.Gdy adrenalinę dodamy do wysiłku na świeżym powietrzu, to otrzymamy prosty wynik, czyli niezapomniane wrażenia.

 

Szczeciński Park Linowy Tarzania, Kąpielisko Głębokie
tel. 796 071 155
www.tarzania.pl

 

 

 

Labirynt Laser Tag - Inny wymiar gry a’la paintball
Labirynt to pierwsze miejsce do gry w laser tag w Szczecinie. W tym miejscu znajdziecie ponad 400 m2 „kosmicznej” Areny pełnej przeszkód, zakamarków, tajemnych przejść oraz sprzęt do gry najwyższej jakości. Laser Tag to gra podobna do popularnego paintball'a, z tymże dzięki laserowym karabinom i kamizelkom z sensorami - Wy oraz Wasze pociechy nie odczujecie bólu. Jest to zatem rozrywka w 100% bezpieczna.

 

Cel jest jeden - pokonanie przeciwnej drużyny, bo tylko najlepsi zwyciężają. Jest wiele różnych scenariuszy gry: walka drużynowa, każdy na każdego, czy walka o bazy....Brzmi super, prawda? Kolejnym atutem jest fakt, że można zorganizować tutaj swoje urodziny. W Labiryncie oderwiecie się od codzienności!

 

Labirynt Laser Tag
al. Niepodległości 18-22
tel. 500 430 860
www.facebook.com/labiryntlasertagszczecin

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.