W paintball grają też kobiety!

07.06.2018
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Piranha

Zapraszamy na kolejne spotkanie z jedną z najlepszych szczecińskich firm paintballowych: Piranha paintball. 

 

W czerwcowym numerze poruszamy bardzo ciekawy temat i bierzemy się za analizę fundamentalnej kwestii: „Czy kobiety lubią grać w paintballa?” ;). Na nasze pytania odpowiada  Damian Sokołowski współwłaściciel firmy oraz Joanna Kotowicz - aktywna zawodniczka paintballowa grająca w profesjonalnej drużynie Piranhi, bo taką też oczywiście mają. 

 

 

hot°: Zaproponowałeś nam wywiad o kobietach i paintballu, co mnie szczerze ucieszyło! Ale zacznijmy od początku. Jaki procent uczestników waszych paintballowych potyczek to kobiety? Czy zdarza się, że same się zgłaszają? 

 

Zaproponowałem, ponieważ staramy się walczyć ze stereotypem o paintballu, że jest to sport typowo dla mężczyzn, ponieważ kobiety też świetnie dają sobie radę. Ciężko jest określić dokładnie jaki procent, ponieważ paintball jest najbardziej popularny jako jedna z atrakcji wieczorów kawalerskich, dlatego większość klientów stanowią Panowie. Zdarzają się również wieczory panieńskie na paintballu, imprezy firmowe, gdzie większość to Panie oraz imprezy urodzinowe dla kobiet  

 

hot°: Kto jest bardziej zacięty i zadziorny w paintballowej walce: kobiety czy mężczyźni?  

 

Oczywiście, że kobiety! Hah, one dają z siebie wszystko i rzadko odpuszczają przeciwnikom ;) 

 

hot°: Jakie cechy albo różnice widzisz w potyczkach miedzy dziewczynami a facetami?  

 

Tak jak wcześniej wspomniałeś: kobiety są bardziej zacięte i zadziorne, ale też bardziej skrupulatne, dodatkowo można zauważyć, że częściej pamiętają o zasadach fair play i bardziej „wczuwają” się w realizm gry. 

 

   

 

hot°: Czy zdarzają się wieczory panieńskie na waszych paintballowych lokalizacjach? Jeśli tak to jak to wygląda w szczegółach? 

 

Zdarzają się. Często dodatkowo połączone jest to z sesją zdjęciową przyszłej panny młodej i jej koleżanek, w scenerii leśnej i przebraniach moro, co daje niepowtarzalne zdjęcia! Oprócz tego dziewczyny na wieczór panieński przynoszą tort, szampana i po rozgrywkach paintballowych robią piknik.  

 

Wspaniałym pomysłem jest również połączenie wieczoru panieńskiego z wieczorem kawalerskim, wtedy przyszła panna młoda może zmierzyć się na polu z przyszłym mężem. Mamy również różne specjalne scenariusze wprost idealne na wieczór panieński tj. porwanie panny młodej. 

 

hot°: Czy kobiety muszą obawiać się siniaków po paintballu? 

 

Wszystko zależy od tego z usług jakiej firmy się korzysta. Jeżeli firma dba o jakość obsługi i używa dobrej jakości kulek (nie twardych, tylko kruchych), zapewnia rękawiczki, ochraniacze korpusu i głowy, sędziuje rozgrywki, aby nie dochodziło do strzałów „z przyłożenia” to siniaki bardzo rzadko się zdarzają. 

 

Nowością jest system SOFT Paintball, w którym trafienie kulką jest dużo słabsze, rekomendujemy go dla kobiet i dzieci, ponieważ nawet przy trafieniu z bliskiej odległości nie będziemy mieli siniaka. Podstawową różnicą systemu SOFT Paintball jest mniejszy rozmiar kulki i słabsza moc markera. 

 

 

hot°: Macie swoją profesjonalną drużynę paintballową, w której składzie są dziewczyny. Jak to przekłada się na współpracę i finalne wyniki?  

 

W naszej drużynie paintballowej było już wiele dziewczyn, obecnie mamy 3 aktywne zawodniczki, najlepiej by na pozostałe pytania odpowiedziała jedna z nich – Joanna Kotowicz, która gra u nas w drużynie od 2 lat. 

 

Joanna Kotowicz: Jak to w życiu współpraca damsko-męska jest jak tango, najpierw trzeba się dobrze dobrać i dopasować, aby wspólnie tworzyć zgrany zespól ;) Zawsze są jakieś potknięcia jednak każda ze stron musi być tego pewna, że może liczyć na resztę grupy.  Drużynę tworzy zgranie, a finalne wyniki są zależne nie tyle od płci poszczególnych graczy co ich dobrego przygotowania, współpracy oraz zaangażowania w grę. 

 

hot°: Dlaczego akurat wybrałaś paintball jako aktywność sportową? 

 

Joanna: Na pierwszą grę zaprosił mnie kolega, a moja przygoda z panitballem trwa dalej, ponieważ to niebanalna dyscyplina sportowa, która świetnie rozwija kondycję oraz dodaje pewności siebie, a przede wszystkim jest okazją do wspaniałej zabawy w dobrym towarzystwie.

 

hot°: Czy jest widoczna różnica na polu w grze kobiet i mężczyzn, czy Panowie są bardziej pobłażliwy dla Was? 

 

Joanna: Myślę, że różnicę widać w sposobie podejścia do gry. Mężczyźni to urodzeni wojownicy, którzy za wszelką cenę chcą wygrać natomiast kobiety to dobrzy i lojalni stratedzy. Więc świetnie się uzupełniamy. Zawsze mogę liczyć na wsparcie kolegów, rywalizacja w męskim gronie jest wymagająca, ale jako słabsza płeć staram się dorównać umiejętnościom i męskim predyspozycjom w tej dziedzinie. 

 

hot°: Jak byś mogła zachęcić kobiety do gry?  

Joanna: W paintball mogą się bawić wszyscy. To stereotyp, że mogą grać tylko mężczyźni. Liczy się głównie spryt, umiejętność szybkiego myślenia i reagowania ;) Dziewczyny, warto zamienić szpilki na mundur i wyszaleć się na świeżym powietrzu! 

  

  

 

www.piranha.szczecin.pl   

www.facebook.com/paintballpiranha 

mail: info@piranha.szczecin.pl 

www.paintball.szczecin.pl