Justyna Wichlińska – nasza dietetyczka! Jak zdrowo przybrać na wadze?!

04.03.2016 0 komentarzy
Autor: Justyna Wichlińska, Zdjęcia: Archiwum Justyny Wichlińskiej

Oto kolejna odsłona naszego cyklu, w którym w kilku sensownych akapitach, wytłumaczymy Wam jak przybrać na masie mięśniowej. Mówimy tu oczywiście o właściwej diecie a nie ćwiczeniach sportowych. Pamiętajmy, że jedzenie to 80% wyniku zarówno w chudnięciu jak i przybieraniu na masie. Wyjaśnień jak co miesiąc udzieli Wam oczywiście nasza, gazetowa ekspertka: Justyna Wichlińska. W kolejnych felietonach jej autorstwa możecie spodziewać zachęty do aktywnych działań, do czytania etykiet, do spożywania jedzenia, które nie będzie powodowało u Was problemów z wagą i wielu, wielu innych aktywności. Zapraszamy..

 

 

Dieta osób, które chcą przytyć musi składać się z odpowiedniej podaży białka pełnowartościowego, czyli jajek, ryb, owoców morza, drobiu, wołowiny, twarogów itd.

 

By przybrać na wadzę należy zwiększyć ilość dostarczanego w diecie białka, choć nie jestem zwolenniczką zakwaszania organizmu. Guru kulturystyczne mają tendencję do jedzenia przesadnej ilości ryżu z kurczakiem. Jest dla mnie po pierwsze nudne (organizm ciągle dostaje te same wartości odżywcze ze względu na brak urozmaicenia diety) a po drugie niezdrowe, ponieważ nerki filtrują białko i nie wolno ich przeciążać.

 

 

Tak często dzieje się w modnej diecie Dukana, która powoduję ogromne spustoszenie w organizmie. Dlatego każdego pacjenta, który stosował tę dietę przestrzegam (!), by nigdy do niej już nie wracał. By organizm poprawnie funkcjonował, powinniśmy spożywać również węglowodany w postaci kasz, ryżu, pieczywa razowego. Zastosujmy w diecie zdrowe tłuszcze roślinne, orzechy oraz awokado!

 

Prowadzę diety osób, które chcą przybrać na masie mięśniowej. Często takie osoby mówiły mi, że jedzą dużo i wszystko (nawet te wysokokaloryczne produktów - niekoniecznie zdrowe), a rezultaty wcale nie były widoczne. Trzeba wiedzieć co jeść, a nie bezmyślnie faszerować się niezdrowym jedzeniem!

 

 

W diecie moich pacjentów, oczywiście prócz pełnowartościowego białka, węglowodanów oraz zdrowych tłuszczy są również produkty, które podwyższają wartość kcal posiłku, ale które są zdrowe. Pojawiają się np. owoce suszone przy pierwszym posiłku, dodawane do kaszy jaglanej bądź ryżu, orzechy, a zwłaszcza migdały - które regenerują mięśnie po treningu!

 

 

Dla osób które chcą zwiększyć masę powinny pojawiać się również warzywa strączkowe, które mają bardzo dużo białka np. fasola. Stopniowo zwiększają ilość spożywanych produktów, jednakże musi być to wprowadzane z głową, by nie przeciążać układu pokarmowego! Należy również pamiętać o tym, by jeść regularnie, trzymać się ustalonych godzin przyjmowania posiłków!

 


Dla osób które chcą pożegnać się z masą, wraz z kliniką Mediklinika z którą współpracuje przygotowałam konkurs, w którym wygrać można darmowy zabieg liposukcji wykonany przez wybitnego szczecińskiego chirurga - Dr Michała Piotrowiaka oraz miesięczny plan treningowy oraz żywieniowy ode mnie.

 

Zgłoszenia trwają do 9 kwietnia - osoby chętne proszę o kontakt pod numerem 691 591 647

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.