4 Wyd. Miesiąca wg.Hota - Grudzień - Chris Botti, Balet, Pekao Szczecin Open, Meisinger Music Festival

4 Wyd. Miesiąca wg.Hota - Grudzień - Chris Botti, Balet, Pekao Szczecin Open, Meisinger Music Festival
4 Wyd. Miesiąca wg.Hota - Grudzień - Chris Botti, Balet, Pekao Szczecin Open, Meisinger Music Festival
Weź udział
Szczecin - Szczecin

Chris Botti
Azoty Arena
07.09.2017,start.20


Zagrał hejnał na wieży Kościoła Mariackiego, występował ze Stingiem, współpracował z Arethą Franklin, Bobem Dylanem, czy Paulem Simonem. Jest zdobywca prestiżowej nagrody Grammy sprzed czterech lat. Na swoim koncie ma też złote, platynowe i diamentowe płyty. Chris Botti, jeden z najbardziej znanych na świecie trębaczy jazzowych i kompozytorów, po raz kolejny przyjedzie do Polski. Koncerty artysty zaplanowano we wrześniu w Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie. Promotorem jego polskiego tournée będzie agencja Prestige MJM.


Jest jednym z najbardziej docenianych instrumentalistów. Pierwszy sukces przyszedł w 2004 roku, zaraz po wydanym albumie „When I Fall In Love", który przez krytyków został bardzo dobrze przyjęty. Od tego momentu wkradł się w łaski także odbiorców muzyki popowej. A wszystko przez to, że Chris Botti nie zamyka się jedynie w jazzie, a twórczość, którą prezentuje, wykracza daleko poza jeden gatunek.

 

Balet Opera Operetka
Teatr Letni
10.09.2017,start.19


Zapraszamy na wyjątkowy wieczór ,,Pożegnanie lata" w Teatrze Letnim w Szczecinie. Spektakl adresowany jest do szerokiego grona odbiorców, zarówno wielbicieli klasyki jak i całych rodzin, stwarza możliwość zapoznania się z fragmentami najwybitniejszych dzieł Baletowych, Operowych i Operetkowych.


W programie sztuka baletowa na mistrzowskim poziomie, piękne Pas de deux i wariacje solowe z najsłynniejszych baletów klasycznych: Don Kichot, Dziadek Do Orzechów, Jezioro Łabędzie, Romeo I Julia, Spartakus, Śpiąca Królewna w wykonaniu Gwiazd Polskiego Baletu Narodowego: Chinara Alizade, Mai Kageyama, Yuka Ebihara, Dawid Trzensimiech, Maksim Woitiul, Vladimir Yaroszenko i innych utalentowanych artystów. Arie operowe i operetkowe wykonają soliści Opery Narodowej: Katarzyna Trylnik sopran, Magdalena Idzik mezzosopran, Adam Zdunikowski tenor. Bilety są dostępne w cenie 40 - 90 zł, można je kupić na bilety.fm.

 


Challenger ATP Pekao Szczecin Open 2017
aleja Wojska Polskiego 127
11-17.09.2017,start.10


To już 25. edycja turnieju, czyli najstarszej i największej zawodowej imprezy tenisowej w Polsce! Odbędzie się na ziemnych kortach przy al. Wojska Polskiego 127 w Szczecinie. Turniej główny, który poprzedzą eliminacje (9-11 września), tym razem zostanie rozegrany w dniach 11-17 września. Pekao Szczecin Open 2017 to licencjonowana impreza ATP (Stowarzyszenia Zawodowych Tenisistów), co zobowiązuje zarówno organizatorów, jak i samych graczy. Turniej należy do elitarnej grupy rozgrywek ATP, a jego głównymi Sponsorami są Bank Pekao SA i Miasto Szczecin.


Od lat nieprzeciętny poziom szczecińskiego turnieju sprawia, że z powodzeniem można porównywać go z imprezami ATP. W zawodach bierze udział 64 tenisistów: 32 walczy w eliminacjach o cztery miejsca w turnieju głównym. W głównej drabince rywalizuje 32 (w tym czterech z „dzikimi kartami”). W turnieju uczestniczy także 16 par deblowych (w tym trzy pary z „dzikimi kartami”).


Meisinger Music Festival - Szczecin 2017
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
15-17.09.2017,start.19


Meisinger Music Festival - Szczecin 2017 jest 1. edycją festiwalu, którego dyrektorem artystycznym jest Krzysztof Meisinger. Wśród zaproszonych gwiazd Meisinger Music Festival są - Piotr Anderszewski (obok Zimmermana najsłynniejszy polski pianista), Daniel Stabrawa (legendarny koncertmistrz Filharmoników Berlińskich), Soyoung Yoon (zwyciężczyni Konkursu im. H. Wieniawskiego w Poznaniu w 2011 roku), czy zaliczana do najlepszych orkiestr świata - Sinfonia Varsovia.


Oddajemy głos Panu Krzysztofowi Meisingerowi. „Serdecznie zapraszam Państwa na wszystkie koncerty festiwalowe mając nadzieję na to, iż ten festiwal na stałe wpisze się do kalendarza wydarzeń kulturalnych Szczecina. Każdego roku planuję zapraszać do naszego miasta największe gwiazdy scen światowych i w ten sposób dawać Państwu przynajmniej cząstkę tego, co najlepsze w muzyce. Organizuję ten festiwal dla Was i z myślą o Was Drodzy Melomani. Do zobaczenia!".