4 Wyd. Miesiąca wg.Hota - Listopad - Wooded Club, Global JusticeNight, Lonker See i 30 kilo Słońca, 11. Festiwal Komedii Szpak

4 Wyd. Miesiąca wg.Hota - Listopad - Wooded Club, Global JusticeNight, Lonker See i 30 kilo Słońca, 11. Festiwal Komedii Szpak
4 Wyd. Miesiąca wg.Hota - Listopad - Wooded Club, Global JusticeNight, Lonker See i 30 kilo Słońca, 11. Festiwal Komedii Szpak
Weź udział
Szczecin - Szczecin

Wooded Club Szczecin
Tanz Bar / City Hall Club
03.11.2017,start.22


Imprezy pod szyldem Wooded to wydarzenia, które do tej pory odbywały się we Wrocławiu. Za nami 2 edycje festiwalu, a także kilka imprez klubowych. Kolejne spotkanie w ramach Wooded Club odbędzie się tym razem w Szczecinie - to stąd pochodzi duet Catz 'n Dogz. Wydarzenie będzie zapowiedzią znacznie większego - więcej info 03.11., gdyż ogłoszenie dalszej części projektu nastąpi właśnie w tym dniu.


Na imprezie zagra wielu artystów: Catz 'n Dogz, Jay Shepheard, An On Bast live, Kemot/Kowalka, Daniel Zachodni oraz Floating Groove. Dodatkową atrakcją będzie koncert grupy Coals. Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski 13 października wydali swoją debiutancką, długo wyczekiwaną płytę „Tamagotchi".


Część dochodu ze sprzedaży wejściówek będzie przeznaczona na lokalne cele charytatywne. Więcej informacji na wydarzeniu na Facebooku.

 


11. Festiwal Komedii Szpak
Dom Kultury Słowianin
30.11-03.12.2017


Festiwal, podczas którego prezentowane są różne środki artystycznego wyrazu, których wspólnym mianownikiem jest szeroko rozumiana komedia. Komedia, której celem jest nie tylko rozśmieszenie widza, ale także, a może i przede wszystkim – zmuszenie do refleksji, wzruszenie, wbicie szpilki w absurdy otaczającej nas rzeczywistości.


Organizatorzy od 10 lat starają się prezentować to, co na polskiej estradzie najlepsze niezależnie od tego czy jest to spektakl teatralny, monodram, kabaret czy niezwykle popularny w ostatnim czasie stand up.


Szpak to wydarzenie, podczas którego widzowie mają okazję poznać propozycje na co dzień niedostępne w mediach czy na deskach teatrów instytucjonalnych. Często są to prezentacje z pogranicza teatru, kabaretu, pantomimy i muzyki, a nawet filmy i sztuki dla najmłodszych. Bilety na festiwal są dostępne na bilety.fm.

 

 

Koncert Lonker See i „30 kilo Słońca”
Domek Grabarza
11.11.2017,start.20:30


Zapraszamy na porcję psychodelicznego jodu w cyklu Tego Słucham. Zagrają dwa nadmorskie projekty: gdyńskie Lonker See i kołobrzeskie 30 kilo Słońca. Co nas czeka? Post-rockowa psychodelia, space-rock, noise-jazz i muzyka eksperymentalna w niezwykle świeżej odsłonie.


Z Trójmiasta przybędą Lonker See. To absolutna czołówka polskiej sceny gitarowej. Zaczęli jako ambientowy duet, później skład uzupełnili muzycy jazzowi, a formacja zmieniła formułę, zgłębiając szersze spektrum gatunków. Muzyka Lonker See jest pełna przestrzeni, bazuje na długich formach i jest w niej dużo miejsca na improwizację, a gitarowa psychodelia przecina się z yassowymi i free jazzowymi motywami.


„30 kilo Słońca” to kołobrzeskie trio poruszające się również w psychodelii, głęboko zanurzonej w ambientowej aurze i – podobnie jak Lonker See – śmiało wplatające w to elementy jazzowe.

 


Global JusticeNight
Cafe Hormon
15.11.2017,start.19


15 listopada odbędzie się wieczór filmowo-dyskusyjny, a do tego loteria książkowa - to wszystko w ramach Global Justice Night. Po raz trzeci w Szczecinie impreza Global Justice Night – rezerwujcie czas na ten środowy wieczór!


W programie: premiera filmu Krzysztofa Miękusa „Droga do Man Eater’s Bridge” o jednej z najważniejszych afrykańskich dróg, która od wieków jednym dawała nadzieję, a dla drugich była śmiertelną pułapką. Spotkanie z reżyserem, którego zapytają o to, jak za pomocą sztuki opowiadać ważne i trudne historie. Loteria z nagrodami książkowymi, m.in. „Głód” M.Caparrósa z autografem autora. Filmowy eksperyment „Living on One Dollar”, w którym amerykańscy studenci na własnej skórze doświadczają, jak trudno jest wyjść z ubóstwa. Muzyczny chillout z dj Radience (electropop, disco, funk, indie rock). Na wydarzenie zaprasza Polska Zielona Sieć.