ENEMEF: Noc Nolana z Dunkierką w Multikinie!

ENEMEF: Noc Nolana z Dunkierką w Multikinie!
ENEMEF: Noc Nolana z Dunkierką w Multikinie!
Weź udział
Multikino Szczecin - Aleja Wyzwolenia 18-20, Szczecin

21.07.2017 r. – ENEMEF: Noc Nolana z Dunkierką.

 

ENEMEF: Noc Nolana to wyjątkowa szansa, aby obejrzeć na wielkim ekranie rewelacyjne filmy wybitnego twórcy najbardziej zakręconego współczesnego kina. Christopher Nolan od przełomowego, łamigłówkowego "Memento" za każdym razem zaskakuje niebanalną fabułą i świeżością. Tej nocy widzowie będą mogli przenieść się w czasie i przestrzeni oraz przeżyć moc rozmaitych wrażeń i emocji.

 

Podczas premierowego pokazu "Dunkierki" odwiedzą przeszłość i poznają niezwykłą wojenną historię, "Interstellar" zabierze ich w międzygalaktyczną podróż w przyszłości, a "Incepcja" umożliwi wejście do intrygującego, pełnego tajemnic i niedopowiedzeń świata snów. To wspaniała uczta dla fanów Nolana i każdego kinomaniaka! W repertuarze:


- widowiskowa i wstrząsająca DUNKIERKA - premierowo!
- wciągający i spektakularny INTERSTELLAR,
- klimatyczna i zagadkowa INCEPCJA.

 

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:
Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 6:00 rano

 

Kolejność emisji filmów:
Głosowanie na kolejność emisji filmów możliwe jest na www.enemef.pl do 16 lipca do godziny 12:00, po jego zakończeniu zostaną podane wyniki.

 

Opisy filmów:


Dunkierka - PREMIEROWO!
Dunkirk, Francja, Holandia, USA, Wielka Brytania, 134'
reżyseria: Christopher Nolan
scenariusz: Christopher Nolan
obsada: Tom Hardy, Cillian Murphy, Kenneth Branagh, Mark Rylance
muzyka: Hans Zimmer

 

Specjalny pokaz premierowy!

 

Długo wyczekiwany, pierwszy wojenny film w karierze Christophera Nolana to imponujące widowisko, które z pewnością nie zawiedzie fanów tego genialnego twórcy.

 

Film opowiada autentyczną historię słynnej Operacji Dynamo, czyli ewakuacji Brytyjskiego Korpusu Ekspedycyjnego oraz części wojsk francuskich i belgijskich odciętych przez Niemców w Dunkierce. Film zaczyna się od sceny, w której setki tysięcy Brytyjczyków i aliantów uwięzionych na plaży między morzem, a wrogą armią wydają się nie mieć szans na ocalenie. Nie tracą jednak nadziei i postanawiają walczyć do końca, co przekłada się na zdumiewający efekt...

 

Imponujący i niezwykle realistyczny obraz, który porusza do żywego i na długo zapada w pamięci.

 

 

Interstellar
Interstellar, USA, Wielka Brytania 2014, 169'
reżyseria: Christopher Nolan
scenariusz: Christopher Nolan, Jonathan Nolan
obsada: Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Bill Irwin, Ellen Burstyn, Michael Caine, John Lithgow, Wes Bentley
muzyka: Hans Zimmer

 

"Interstellar" znajduje się wśród najwyżej ocenianych filmów i jest uznawany przez niektórych za najlepszy film ostatnich dziesięcioleci!

 

Najnowsze dzieło Nolana jest ujmującą opowieścią science-fiction o grupie odkrywców, którzy wyruszają w najważniejszą misję w dziejach ludzkości. Ich celem jest sprawdzenie, czy rasa ludzka ma szanse przetrwać poza Ziemią, na której czas dla życia człowieka już dobiega końca. Intrygującej fabule towarzyszą niesamowite efekty specjalne, co sprawia, że film staje się prawdziwą podróżą w nieznane galaktyki.

 

To spektakularny film w twórczości Christophera Nolana, który wzrusza, fascynuje i trzyma w napięciu aż do samego końca.

 

 

Incepcja
Inception USA, Wielka Brytania 2010, 148'
reżyseria: Christopher Nolan
scenariusz: Christopher Nolan
obsada: Joseph Gordon - Levitt, Leonardo Di Caprio, Marion Cotillard
muzyka: Hans Zimmer

 

"Incepcją" Nolan po raz kolejny udowadnia, że jest jednym z najwybitniejszych współczesnych hollywoodzkich reżyserów.

 

Główny bohater filmu to Dom Cobb, który jest szefem jednostki specjalizującej się w wydobywaniu informacji ze świadomości osób znajdujących się we śnie. W ten sposób może on zarówno pozyskiwać, jak i wprowadzać nowe dane. Christopher Nolan zabiera widzów w podróż dookoła świata, ale także w głąb ludzkich marzeń sennych. Reżyser zachęca widzów do swobodnej interpretacji tego, co dzieje się w filmie. Widz sam musi zdecydować w co uwierzyć.

 

Trzymająca w napięciu fabuła i nagłe zwroty akcji, świetne aktorstwo i doskonałe efekty specjalne, docenili nie tylko widzowie, ale także Akademia, która przyznała "Incepcji" cztery Oscary.