Filmowy Szczecin pod Chmurką

Filmowy Szczecin pod Chmurką
Filmowy Szczecin pod Chmurką
Weź udział
Szczecin - Szczecin

Środek lata, piękna pogoda, wspaniała luźna atmosfera, przyjaciele, sąsiedzi, znajomi. Dobra zabawa, chłodne napoje, wspólne selfie. Wszyscy czekają aż rozpocznie się kolejny seans kina plenerowego.

 

Organizatorzy Filmowego Szczecina pod Chmurką ponownie zapraszają do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, przy znakomitych filmach. W tym roku zaplanowali dziewięć pokazów - w każdą sobotę wakacji. Wszystkie startują o godzinie 21:30. Póki co, został ujawniony repertuar na lipiec – a w nim takie filmy, jak: Marsjanin, Angielska robota, Happy-Go-Lucky, I Heart Huckabees oraz Legend. Repertuar na sierpień zostanie zaproponowany w połowie lipca.

 

Druga edycja Filmowego Szczecina pod Chmurką jest wspólną inicjatywą Rad Osiedli Arkońskie-Niemierzyn, Gumieńce, Majowe oraz Niebuszewo. Do współpracy udało się zaprosić także Żeglugę Szczecińską oraz Spółdzielczą Radę Osiedla Słoneczne SM Dąb.

 

 

1 lipca nad Stawem Brodowskim zostanie wyświetlony film "Marsjanin"

Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, stwierdza, że został na Marsie sam w zdewastowanym przez wichurę obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i żywności, a na dodatek bez łączności z Ziemią. Co gorsza, zarówno pozostali członkowie ekspedycji, jak i sztab w Houston uważają go za martwego, nikt więc nie zorganizuje wyprawy ratunkowej; zresztą, nawet gdyby wyruszyli po niego niemal natychmiast, dotarliby na Marsa długo po tym, jak zabraknie mu powietrza, wody i żywności. Czyżby to był koniec?

 

Nic z tego. Mark rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, w której równie ważną rolę co naukowa wiedza, zdolności techniczne i pomysłowość odgrywają niezłomna determinacja i umiejętność zachowania dystansu wobec siebie i świata, który nie zawsze gra fair…

 


8 lipca w Parku im. Fryderyka Chopina zostanie wyświetlony film "Angielska robota"

Opowieść o legendarnym już napadzie na bank na londyńskiej Baker Street w 1971 roku. Legendarnym, bo aż do dziś ani nikogo w tej sprawie nie aresztowano, ani nie odzyskano nawet pensa ze skradzionych przez rabusiów pieniędzy. Dodatkowo, przez niemal 35 lat, brytyjski rząd zakazał jakichkolwiek informacji na ten temat. Ten film nie tylko pokazuje, co było ukryte w sejfach, ale przede wszystkim ujawnia kulisy powiązanych z kradzieżą morderstwa, korupcji i skandalu seksualnego, których tropy prowadzą do rodziny królewskiej.

 


15 lipca nad Jeziorkiem Słonecznym zostanie wyświetlony film "Happy-Go-Lucky, czyli co nas uszczęśliwia"

Słodko-gorzka komedia Mike’a Leigh, twórcy nagrodzonych Złotą Palmą „Sekretów i kłamstw”. Sally Hawkins wciela się w Poppy, nauczycielkę, która mieszka ze swoją koleżanką z pracy i razem z nią poszukuje partnera na życie. Jest błyskotliwą, atrakcyjną kobietą z wielkim poczuciem humoru. Choć wie, co należy traktować poważnie, a kiedy dworować sobie z problemów, wydaje się nieco zagubiona, zwłaszcza w kontaktach z dziwaczną rodziną, konfliktowym instruktorem jazdy i w trakcie wyczerpujących lekcji flamenco.

 

Niespodziewanie pojawi się jednak ktoś, kto obudzi w niej nadzieję na zupełnie nowe życie.Pogodny, żartobliwy obraz życia we współczesnym Londynie w nowym dziele mistrza kina brytyjskiego.

 


22 lipca nad Rubinowym Stawem zostanie wyświetlony film "I Heart Huckabees"

Bernard i Vivian Jaffe są parą małżeńską zawodowo zajmującą się rozwiązywaniem egzystencjalnych problemów innych ludzi. Zostają oni wynajęci przez znajdującego się na życiowym zakręcie szefa pewnej wielkiej korporacji Alberta Makowskiego. Bezpośrednią przyczyną kryzysu mężczyzny jest jego konflikt w pracy z Bradem Standem, przebojowym kierownikiem jednego z sieci supermarketów Huckabees. Jak się okazuje, jest on tylko pozornie"człowiekiem sukcesu" i też będzie potrzebował pomocy w pewnej bardzo delikatnej sprawie życiowej...

 


29 lipca na Miejskiej Strefie Letniej zostanie wyświetlony film "Legend"

Oparta na faktach opowieść o narodzinach i upadku gangsterskiego imperium braci bliźniaków Rona i Reggie’go Kray, którzy w barwnych latach 60-tych terroryzowali Londyn. W walce o miejsce na szczycie byli zawsze bezlitośni i nierozłączni, ich brutalność przeszła do legendy. Jednak gdy pojawiły się wielkie pieniądze, władza i kobiety, ich drogi zaczęły się rozchodzić. Pojawiły się odmienne pomysły na prowadzenie "biznesu", a w konsekwencji konflikty, na które tylko czekali ich wrogowie.