Letnie powtórki z MET Opera w Multikinie – „Eugeniusz Oniegin”

Letnie powtórki z MET Opera w Multikinie – „Eugeniusz Oniegin”
Multikino - Aleja Wyzwolenia 18-20, Szczecin

Letnie powtórki z MET Opera w Multikinie – „Eugeniusz Oniegin”
16 sierpnia 2018

 

Słynna The Metropolitan Opera jak co roku zaprasza na letnie retransmisje. Również latem, gdy kończy się sezon, nowojorski teatr nie zapomina o operowych fanach zgromadzonych w kinach na całym świecie i wybiera kilka cieszących się największą popularnością przedstawień transmitowanych w ubiegłych latach w ramach cyklu „The Met: Live in HD”.

Arcydzieło Piotra Czajkowskiego po raz pierwszy zostało wystawione jako spektakl studencki, wykonany przez uczniów Konserwatorium Moskiewskiego. Sceny liryczne – bo taką nazwę gatunkową wymyślił dla swego dzieła kompozytor – oparte są na poemacie dygresyjnym Aleksandra Puszkina, jednego z najwybitniejszych rosyjskich poetów romantycznych.

 

Skromna i wrażliwa Tatiana zakochuje się w Onieginie, znudzonym światowcu, który odrzuca jej miłość. Po latach Oniegin uświadamia sobie, że jednak kocha Tatianę, ale ta jest już żoną księcia Griemina. Mimo że nadal darzy Oniegina uczuciem, Tatiana pozostaje wierna mężowi.

 

W rolę Oniegina wcielił się nieżyjący już Dmitri Hvorostovsky, jeden z najlepszych wykonawców tej partii w ostatnim ćwierćwieczu.