Opera Na Zamku

Opera Na Zamku
Opera na Zamku - Korsarzy 34, Szczecin

 

 

Serca na odwyku
12.11.2018,start.17:30, 20:15
Autor: Murray Schisgal
Reżyseria: Cezary Żak
Występują: Hanna Śleszyńska, Michał Piela, Katarzyna Żak, Cezary Żak


To broadwayowski hit komediowy, napisany przez autora scenariusza niezapomnianego filmu Tootsie z Dustinem Hofmanem. Jest to historia pary z długim stażem małżeńskim, w życie której wkradła się rutyna i nuda. Druga para to sąsiedzi tzw. "kobieta po przejściach i mężczyzna z przeszłością", którzy niczego już nie oczekują od życia.

 

Bohaterowie w przezabawny sposób udowadniają, że na miłość nigdy nie jest za późno, że zawsze warto dać życiu szansę na szczęście! Wystarczy pokonać stereotypy.

 

 

 

Metamorphosis
16.11.2018,start.19:30
Występują: Sławek Uniatowski


To autorskie kompozycje do tekstów własnych, Tomasza Organka, Michała Zabłockiego oraz Janusza Onufrowicza. Teksty traktują o miłości, przyjaźni, przemijaniu, nadziei i akceptacji samego siebie. Muzyka to połączenie jazzu, soulu, popu z lekką dawką rytmów brazylijskich.

 

Sławek Uniatowski to wybitny wokalista, multiinstrumentalista oraz autor muzyki i tekstów piosenek. Jako jedyny wokalista z Polski miał przyjemność wystąpić na jednej scenie u boku największego amerykańskiego producenta muzycznego Davida Fostera.

 

 

 

Dokręcanie śruby (The Turn of the Screw)
24,25.11.2018,start.18,19
Autor: Benjamin Britten


Pełen napięcia thriller operowy, oparty na noweli Henry'ego Jamesa, będący w światowym kanonie najwybitniejszych dzieł operowych XX wieku. Akcja toczy się w kryjącym ponure tajemnice domu, w wiktoriańskiej Anglii. Kolejne wydarzenia i muzyka niczym śruba wkręcają widzów coraz głębiej w poczucie niepewności i strachu.

 

"Był to bezapelacyjnie najlepszy spektakl w tym sezonie , który mogliśmy zobaczyć, włączając w to renomowane sceny." „Ta opera jest horrorem precyzyjnym niczym proza Stephena Kinga”.