Opera Na Zamku Październik

Opera Na Zamku Październik
Opera na Zamku - Korsarzy 34, Szczecin

 

Guru

02.10.2018,start 19

Kompozytor: Laurent Petitgirard
Libretto: Xavier Maurel


To wybitne dzieło Laurenta Petitgirarda do libretta Xaviera Maurela, które wyreżyseruje Damian Cruden, dyrektor artystyczny York Theatre Royal. Wśród obsady solistów znajdą się znakomitości światowych scen operowych, m.in. holenderski bas Huub Claessens, francuski tenor Paul Gaugler oraz aktorka Sonia Petrovna.

 

Sprzeciwić się fałszywemu proroków. Fanatyczny przywódca duchowy i kobieta, która podejmuje z nim walkę, we współczesnej operze.

 

 

 

Così fan tutte

13.10.2018,start 19

14.10.2018,start 18

Libretto: Lorenzo da Ponte

Przekład libretta: Zdzisław Jaskuła


„Wierność kobiety jest jak Feniks, wszyscy o niej słyszeli, ale nikt nie wie gdzie jej szukać“
Tak śpiewa na początku Così fan tutte Don Alfonso, jeden z bohaterów opery buffa Wolfganga Amadeusza Mozarta, powodując tym samym lawinę niespodziewanych działań i zdarzeń:

 

od cynicznego zakładu i pieniędzy stawianych przez młodzieńców na wierność swych wybranek przez późniejsze sprytne fortele, uwikłanie w zmowę nowych zalotników, po śluby i truciznę. A wszystko to w przepięknej scenerii mórz południowych.

 

 

 

Dzieci z dworca ZOO

21.10.2018,start 17
Scenariusz: Robert Glumbek

Występują: Balet współczesny


Przejmujące losy nastoletniej narkomanki Christiane F. i jej rówieśników, z których wielu, nie mogąc zerwać z nałogiem, kończy swe życie tragicznie, od lat wywierają niezwykle mocne wrażenie na wielu pokoleniach.

 

My, dzieci z dworca ZOO to światowy bestseller, który w formie książki i filmowej adaptacji niezmiennie porusza, a historia opowiadana przez główną bohaterkę nie traci na aktualności. Dramaturgię spektaklu dopełni niezapomniana muzyka Davida Bowiego, Valgeira Sigurðssona, Ólafura Arnaldsa i Alice Sary Ott.