Przestrzeń Sensoryczna

Przestrzeń Sensoryczna
Szczecin - Szczecin

Przestrzeń Sensoryczna

Wernisaż: 10.12.2018 godz. 16.00

ul. 5 Lipca 1 w Szczecinie


Przestrzeń sensoryczna to edukacyjno-terapeutyczna wystawa sensualna o walorach artystycznychadresowana do osób o specjalnych potrzebach komunikacyjnych i edukacyjnych.

 

Przestrzeń sensoryczna będzie swoistą wystawą zmysłów, pozwoli poszerzyć świadomość o różne doznania zmysłowe, oswoić się z różnorodnością bodźców zmysłowych napływających ze świata, w celu lepszego funkcjonowania w nim.

 

Nad powstaniem projektu pracuje zespół specjalistów od Integracji sensorycznej (SI), kinezjologii, logopedii, arteterapii muzykoterapii, sztab pedagogów i psychologów oraz rodzice.

 

-------------------------------------------------------

 

Wystawa powstaje w formie warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych o specjalnych potrzebach komunikacyjnych i edukacyjnych.

 

Przestrzeń zostanie opisana przy pomocy komunikacji wspomagającej i alternatywnej (ang. Augmentative and AlternativeCommunication – AAC) piktogramy (ang. Pictogram Ideogram Communication- PIC) i informacjami w języku braille’a, przeznaczonymi zarówno dla osób z niepełnosprawnościami, zaburzeniami psychicznymi i poważnymi problemami w komunikacji, ich opiekunów, jak i wszystkich zainteresowanych tym jak odbierają świat osoby ze specjalnymi potrzebami.

 

Ułatwi to odbiór i odnalezienie się w tej przestrzeni dzięki rozpoznawaniu znaków AAC z poznanymi wcześniej, widniejącymi na planach aktywności, lub pomocach AAC (również udostępnionych w przestrzeni).

 

Będzie to nowatorski rodzaj wystawy artystycznej służącej terapii i edukacji społecznej. Projekt ma wymiar estetyczny bo charakter prezentacji sensorycznej ma być obiektem i wyrazem kultury osób ze spektrum autystycznego.

 

-------------------------------------------------------


Wernisaż: 10.12.2018 godz. 16.00, ul. 5 Lipca 1 w Szczecinie


Zwiedzanie: po wernisażu, na przestrzeni od 11 do 15 grudnia, Przestrzeń sensoryczna zostanie udostępniona do zwiedzania (dla umówionych grup w określonych terminach- zawsze pod okiem wyspecjalizowanego przewodnika).


Organizatorzy: przedsięwzięcie jest realizowane przez grupę nieformalną „Przestrzeń sensoryczna” pod patronatem Stowarzyszenia „A TO MY” i we współpracy z Przedszkolem „Dzwoneczek”.
Zadanie jest realizowane w ramach programu „mikroDOTACJE”. Projekt współfinansowany ze środków Miasta Szczecin.


Kontakt:
0 501 070 847, 0 515 866 425
atomyautyzm@gmail.com
www.atomyautyzm.pl