Repertuar: Opera na Zamku - Kwiecień 2018

Repertuar: Opera na Zamku - Kwiecień 2018
Opera na Zamku - Korsarzy 34, Szczecin

 

Kaszana zdalnie sterowana
08.04.2018,start.16,19
Reżyseria: Jerzy Satanowski


Kaszana to muzyczny spektakl Piotra Bukartyka i Jerzego Satanowskiego. Tworzą go teksty i piosenki charakterystyczne dla obu twórców. Kaszana to mieszanka kabaretu oraz piosenki poetyckiej i żartobliwo ironicznej. Kaszana to szóstka znakomitych aktorów i wokalistów oraz pięcioosobowy zespół muzyczny.

 

Sprawiają oni, że spektakl staje się arcydziełem a wykonywane utwory nabierają nowego wymiaru. Kaszana to satyryczno - kabaretowa opowieść o współczesnej Polsce, rewelacyjne piosenki i dowcipne teksty, niepozbawione akcentów uniwersalnych.

 

--------------------------------------------  

 

Traviata
13,14.04.2018,start.19
15.04.2018,start.18
Autor: Giuseppe Verdi


Najnowsza szczecińska realizacja Traviaty przenosi widza w świat współczesnego blichtru, gdzie jak w lustrze odbija się rozpaczliwa pustka uczuciowa dzisiejszych ludzi. Tropem takich filmów jak Diabeł ubiera się u Prady czy Prêt-à-porter Altmana Znaniecki buduje otoczenie Violetty jak wielki pokaz mody Vogue'a, gdzie emocje są mniej ważne niż nowe trendy i relacje biznesowe.

 

Wśród bogatych wnętrz paryskiego hotelu, wśród przyjęć i czerwonych dywanów, wśród spektakularnych kostiumów „haute couture”.

 

--------------------------------------------  

 

Così fan tutte
20,21.04.2018,start.19
22.04.2018,start.18
Autor: W. A. Mozart


Liczne pomyłki i zamiany ról czynią z Così fan tutte najzabawniejszą chyba komedię w dorobku Mozarta, która ma jednak poważne przesłanie – skłania do refleksji nad ludzką naturą i namysłu, na czym naprawdę opiera się związek dwojga ludzi.

 

By podkreślić ponadczasowy charakter tej opowieści realizatorzy umieszczają jej akcję blisko współczesności, jedynie aluzyjnie odnosząc się do epoki Mozarta, w której Così fan tutte było prawdziwym skandalem obyczajowym.