Repertuar: Opera na Zamku - Maj 2018

Repertuar: Opera na Zamku - Maj 2018
Opera na Zamku - Korsarzy 34, Szczecin

Dzieci z dworca ZOO
12,26.05.2018,start.19
13,27.05.2018,start.18

 

Przejmujące losy nastoletniej narkomanki Christiane F. i jej rówieśników, z których wielu, nie mogąc zerwać z nałogiem, kończy swe życie tragicznie, od lat wywierają niezwykle mocne wrażenie na wielu pokoleniach. My, dzieci z dworca ZOO to światowy bestseller, niezmiennie porusza. Spektakl Dzieci z dworca ZOO to impresja na temat najważniejszych wątków poruszonych w książce i filmie.

 

Taniec współczesny jako środek wyrazu jest w stanie spojrzeć na tę opowieść z innej strony i pokazać to, co do tej pory być może umknęło uwadze odbiorców.

 

--------------------------------------------  

 

Zemsta nietoperza
19.05.2018,start.19
20.05.2018,start.18
Autor:Johann Strauss syn

 

Najsłynniejsza operetka świata, dla wielu kwintesencja tego gatunku, została napisana przez czterdziestodziewięcioletniego kompozytora w ciągu zaledwie siedmiu tygodni. Historia, która zaczyna się w mieszczańskim domu, przechodzi przez salę balową, aby zakończyć się w więzieniu, bawi od prawie półtora wieku publiczność na całym świecie.

 

Intryga, przebrania, walce, kuplety – to wszystko tworzy niepowtarzalna atmosferę "Zemsta nietoperza" w porywającym wykonaniu artystów szczecińskiej Opery na Zamku.

 

--------------------------------------------  

 

Msza o Trójcy Przenajświętszej
26.05.2018,start.19.30
Autor: Maciej Małecki

 

„Missa de Sancta Trinitate” („Msza o Trójcy Przenajświętszej”) Macieja Małeckiego to niezwykłe dzieło na chór mieszany, trąbkę, róg, fagot i kameralną orkiestrę smyczkową. Światowa prapremiera Mszy odbyła się w Archikatedrze w Gdańsku-Oliwie w uroczystość Trójcy Świętej 3 czerwca 2012 roku.

 

Trwające ok. 60 minut dzieło składa się z 16 części, wśród których znajdą się m.in. stałe elementy mszy: Kyrie, Gloria, Credo, Sanctus, Benedictus, Agnus Dei i napisany wcześniej „Psalm 67” do słów Jana Kochanowskiego na chór a cappella.

 

--------------------------------------------