Repertuar: Opera na Zamku - Luty 2018

Repertuar: Opera na Zamku - Luty 2018
Opera na Zamku - Korsarzy 34, Szczecin

Oto wydarzenia w Operze na Zamku w luty 2018!

 

 

 

Così Fan Tutte
10,14,20,21.02.2017,start.19
11,22.02.2017,start.18
Autor: W.A.Mozart
Reżyseria: Jerzy Wołosiuk

 

Tak śpiewa na początku Così fan tutte Don Alfonso, jeden z bohaterów opery buffa Wolfganga Amadeusza Mozarta, powodując tym samym lawinę niespodziewanych działań i zdarzeń: od cynicznego zakładu i pieniędzy stawianych przez młodzieńców na wierność swych wybranek przez późniejsze sprytne fortele, uwikłanie w zmowę nowych zalotników, po śluby i truciznę.

--------------------------- 

A wszystko to w przepięknej scenerii mórz południowych, gdzie powietrze jest gorące, a namiętności jeszcze bardziej.

--------------------------- 

Liczne pomyłki i zamiany ról czynią z Così fan tutte najzabawniejszą chyba komedię w dorobku Mozarta, która ma jednak poważne przesłanie – skłania do refleksji nad ludzką naturą i namysłu, na czym naprawdę opiera się związek dwojga ludzi.

 

======================

 

Cztery pory roku
Spektakl dla dzieci
15,16,17.02.2017,start.10
17.02.2017,start.12
Autor: Antonio Vivaldi
Reżyseria: Agnieszka Czekierda

 

Wystarczy poobserwować dzieci bawiące się przy dźwiękach muzyki, by pojąć, że odnajdują w niej idealny język opisywania świata oraz siebie. O tym, że muzyka i taniec rozwijają wyobraźnię oraz otwierają nowe drogi, nie trzeba nikogo przekonywać.

--------------------------- 

Zapraszamy najmłodsze dzieci do świata muzyki, dźwięków, instrumentów, tańca i zabawy. Motywem przewodnim spektaklu jest cykl czterech koncertów skrzypcowych Antonia Vivaldiego, granych na żywo.
Rodzice i opiekunowie także biorą udział w spektaklu i razem z dziećmi podróżują w głąb muzycznego świata.

--------------------------- 
Scenariusz uwzględnia wiek dzieci i stopień ich rozwoju. Treści są dla nich zrozumiałe i zajmujące.

 

======================

 

Szalone nożyczki
Spektakl gościnny
Autor: Paul Pörtner
Reżyser: Jakub Ehrlich
17.02.2017,start.16.30,19.30

 

Akcja spektaklu toczy się w salonie fryzjerskim prowadzonym przez mistrza grzebienia i nożyczek Antoniego Wziętego. Wynajmuje on salon od znanej artystki Izabeli Czerny. Pewnego dnia kobieta zostaje zamordowana w swoim mieszkaniu znajdującym się tuż nad salonem. Podejrzenie zabójstwa pada na właściciela zakładu jak i jego klientów.

--------------------------- 

Ten nieoczekiwany zwrot akcji ujawnia wiele skrywanych tajemnic naszych bohaterów .

--------------------------- 
Ten spektakl nigdy nie kończy się tak samo. Jest magnetyczny, elektryzujący i uwielbiany przez publikę całego świata! „Szalone nożyczki” to także świetnie skrojone postaci i doskonałe aktorstwo

 

======================

 

Pierwszy do raju
Spektakl gościnny
Reżyser: Piotr Nowak
18.02.2017,start.16, 19


Spektakl przede wszystkim śmieszy - widownia spędzi w teatrze blisko dwie godziny, śmiejąc się z dialogów i doskonale się bawiąc!

--------------------------- 

Święty Paweł w zastępstwie świętego Piotra pilnuje bramy do raju. Pod bramę przybywają Teodor i Grzegorz. Okazuje się, że do raju może wejść tylko jeden z przybyłych. Święty Paweł ma trudne zadanie – musi wybrać, który z nich bardziej zasługuje na raj - wszyscy trzech bohaterowie na scenie mają swoje „pięć minut” i dają popis swojego kunsztu aktorskiego.

 

======================

 

Hrabina Marica
Autor: Imre Kálmán
Reżyser: Natalia Babińska
23,24.02.2017,start.19
25.02.2017,start.18

 

Ona – hrabina, otoczona wianuszkiem adoratorów, a jednak samotna. On – zubożały hrabia, udający rządcę, szukającego pracy. Historia o wielkiej miłości i przebierankach arystokratów, gdzie ostatnie słowo musi mieć bogata ciotka, która ratuje zakochanych od klęski miłosnej i… finansowej ruiny.

--------------------------- 

Realizatorzy szczecińskiej Hrabiny Maricy inaczej spojrzeli na klasyczną operetkę, nasycając ją groteską i surrealizmem, ulatując w rejony fantazji i marzeń.