Repertuar: Opera na Zamku - Maj / Czerwiec 2017

Repertuar: Opera na Zamku - Maj / Czerwiec 2017
Repertuar: Opera na Zamku - Maj / Czerwiec 2017
Wezmę udział
Opera na Zamku - ul. Korsarzy 34, Szczecin

Co miesiąc pragniemy przedstawiać Wam repertuar szczecińskiej Opery na Zamku. Oto propozycje, jakie przygotowaliśmy na maj / czerwiec 2017!

 

Dziadek do orzechów
Autor: Piotr Czajkowski
Choreografia: Karol Urbański
Balet
27,28.05.2017,start.17


„Przepiękne kostiumy zaprojektowane przez Tijanę Jovanović, fascynujące projekcje multimedialne przedstawiające zmieniające się kontynenty oraz magiczna partytura Czajkowskiego błyskotliwie wykonywana przez orkiestrę Opery na Zamku prowadzoną przez Jerzego Wołosiuka pomogły Urbańskiemu stworzyć pierwszorzędne widowisko z widownią wypełnioną po brzegi.

 

Przepiękne kostiumy zaprojektowane przez Tijanę Jovanović, fascynujące projekcje multimedialne przedstawiające zmieniające się kontynenty oraz magiczna partytura Czajkowskiego błyskotliwie wykonywana przez orkiestrę Opery na Zamku prowadzoną przez Jerzego Wołosiuka pomogły Urbańskiemu stworzyć pierwszorzędne widowisko z widownią wypełnioną po brzegi.” - Alison Kent, Dance Europe

 

 

Historia najmniej prawdopodobna
Autor: Jerzy Kornowicz
Reżyseria: Natalia Babińska
Kierownictwo muzyczne: Jerzy Wołosiuk
Opera, Dla dzieci, Spektakl
01.06.2017,start.11 oraz 17
02.06.2017,start.11
03.06.2017,start.17


Bohaterem opery jest Czas i jego widomy kształt – Zegar zamieszkujący na operowej wieży zamkowej. To Czas jest czymś „najmniej prawdopodobnym”, Zegar zaś jest jednym z jego reprezentacji, także świadkiem czasu, instrumentem ukazywania obrazów w czasie spektaklu. Akcja toczy się w różnych przestrzeniach Opery na Zamku. Kolejne sceny w różny sposób odnoszą się do tematu czasu i stanowią kolejne obrazy wytwarzane w pełnych godzinach przez niezwykły zegar. Owe obrazy ilustrowane są za pomocą rozmaitych, często nietypowych instrumentów, ruchu tancerzy oraz projekcji multimedialnych.

 

 

Crazy for You
Autor: George Gershwin i Ira Gershwin
Reżyseria: Jerzy Jan Połoński
Kierownictwo muzyczne: Jerzy Wołosiuk
Musical, 60-lecie
16,17,20.06.2017,start.19
18.06.2017,start.18


Najwspanialsza klasyka gatunku. Musical, który nawiązuje do najlepszych tradycji „Złotych czasów Broadwayu” lat 20. i 30. Ciekawa fabuła, zabawne dialogi i całe mnóstwo najpiękniejszej muzyki George'a Gershwina to przepis na hit, który tak czaruje widzów na całym świecie. Historia miłości bogatego chłopaka z Nowego Yorku, a raczej syna bogatej matki, który ponad wszystko ukochał taniec, śpiew i muzykę oraz prostej dziewczyny z Nevady - córki byłego dyrektora upadłego teatru… Brzmi banalnie, jednak fabuła ta, którą śmiało można określić komedią muzyczną naszpikowana jest pełnokrwistymi postaciami, przewrotnymi sytuacjami oraz olbrzymią ilością śpiewu i tańca.

 

 

19. Wielki Turniej Tenorów
Teatr Letni im. H. Majdaniec
24.06.2017,start.20:30


Międzynarodowy pojedynek na głosy - jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń artystycznych sezonu. Jak co roku dostarcza publiczności ogromnych emocji i wielkich przeżyć. Historia turnieju sięga roku 1994, kiedy to tenorzy po raz pierwszy stanęli w szranki na dziedzińcu zamkowym. Dziś to jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez w regionie, która trwale wpisała się w muzyczny pejzaż Szczecina. Co roku uczestniczy w niej kilkunastu tenorów w całego świata. Przez lata formuła imprezy nieco ewoluowała, ale jej główna idea pozostała niezmienna. Śpiewacy rywalizują o względy publiczności, która nagradza wykonawców symboliczną różą. Triumfuje ten, którego publiczność obdarzy największą liczbą kwiatów.