Repertuar: Teatr Lalek Pleciuga - Październik 2017

Repertuar: Teatr Lalek Pleciuga - Październik 2017
Repertuar: Teatr Lalek Pleciuga - Październik 2017
Wezmę udział
Teatr Lalek Pleciuga - pl. Teatralny 1, Szczecin

Po letniej przerwie powracają repertuary najciekawszych miejsc kulturalnych w Szczecinie!

 

 

Wodna opowieść
Reżyseria: Robert Drobniuch
Spektakl dla dzieci od 4 lat
01.10.2017,start.11
Wzruszająca historia przyjaźni wbrew przeciwnościom i szacunku dla czyjejś odmienności. W wodnych głębinach rodzą się mała rybka i mała kijanka. Od samego początku spędzają razem każdą chwilę. Ich nierozerwalna przyjaźń wydaje się przypieczętowana przez wodę. Jednak z upływem czasu coś się zaczyna psuć... Dorastająca kijanka Tosia ma problemy z przebywaniem stale pod wodą. Rybka Franek czuje się zaniepokojona. A wszyscy wokół powtarzają, że przyjaźń lub nawet miłość ryby i żaby jest w naszym wodnym świecie niemożliwa, nienormalna, niedopuszczalna... Czy Tosia i Franek mają szansę ocalić łączące ich uczucie? Czy przyjaciele mogą się między sobą różnić i prowadzić odmienne style życia?

 

Kim jestem? - Premiera
Reżyseria: Ireneusz Maciejewski
Spektakl dla dzieci od 5 lat.
07.10.2017,start.17
08,15.10.2017,start.11
10,11,12,17,18,19.10.2017,start.9:30 oraz 11:30
13,20.10.2017,start.10
Zabawna i wzruszająca opowieść o szukaniu swojego miejsca i akceptacji inności. Jestem duży czy mały? Włochaty czy łysy? Mam dwie nogi czy cztery? Latam czy pełzam?... To pytania, które zadać może sobie bohater nowego Pleciugowego przedstawienia. Dlaczego? Dlatego, że jego głównym bohaterem jest… Coś. Poznajemy je podczas podróży po zakamarkach mieszkania, gdzie spotyka różne domowe sprzęty. Rozmawia ze sztućcami, narzędziami, a nawet szminką znalezioną w torebce mamy. Nikt jednak nie wie kim jest, skąd pochodzi, ani do czego służy. Jego bycie sprowadza się do szukania odpowiedzi na pytanie „Kim jestem?”. Trudno odnaleźć się w świecie, w którym wszystko musi być nazwane i określone. „Kim jestem?” to zabawna i wzruszająca opowieść o szukaniu swojego miejsca i akceptacji inności.

 

Rosnę
Reżyseria: Mariola Fajak-Słomińska, Janusz Słomiński
Spektakl dla najnajów
14.10.2017,start.16
Nastrojowa i prosta opowieść o oczekiwaniu na narodziny dziecka oraz o pierwszych chwilach niemowlęcia. Spektakl, utrzymany w rodzinnej atmosferze, pozbawiony jest słów; na dziecięce zmysły oddziałuje poprzez dźwięki, ruch i barwy. „Rosnę” to urocza propozycja dla rodzin z małymi dziećmi: nie tylko zapewnia powrót do świeżych jeszcze wspomnień, lecz także zaprasza do wprowadzenia maluchów w świat, w którym na pytanie „skąd się wziąłem” można odpowiedzieć przy pomocy teatru.

 

A Kuku!
Reżyseria: Maria Jamińska
Spektakl dla najnajów
21,28.10.2017,start.16
W krainie kształtów i dźwięków wykluwa się z jaja mały krokodylek. Wśród dzieci siedzących na sali wraz z rodzicami on jeden jest maluszkiem bez mamusi... Kolejna propozycja dla najnajów, czyli najmłodszych widzów: prosty, urzekający spektakl oparty na dźwiękach, kolorach i kształtach. Wybierz się wraz z dzieckiem na poszukiwanie mamy krokodylka i odkryj najważniejsze słowo na świecie!

 

Kiedy zakwitnie margerytka
Reżyseria: Dariusz Kamiński
Spektakl dla dzieci od 4 lat
22.10.2017,start.11
24,25,26.10.2017,start.9:30 oraz 11:30
27.10.2017,start.10
Urzekająca opowieść dla młodszych dzieci o sile i znaczeniu przyjaźni. Co się wydarzy, gdy małe kaczątka wraz z mamą wyruszą na poszukiwanie pierwszych margerytek? W piękny letni dzień dwa małe kaczątka wybierają się wraz z mamą na polanę, by zobaczyć, jak rozkwita margerytka. Po drodze spotykają zaspanego niedźwiadka, tchórzliwego zająca i marzącego o sławie osiołka. Świeżo zawiązanej przyjaźni i wspólnej wyprawie na polanę zagraża podstępny lis, który pragnie schwytać kaczątka... Ta prosta i urokliwa historia w piękny sposób wprowadzi młodsze dzieci w świat wartości. Co będzie silniejsze: lenistwo, strach i chęć zdobycia podziwu – czy przyjaźń? O tym przekonacie się, gdy wraz z kaczątkami wyruszycie na poszukiwanie pierwszej margerytki.