Repertuar: Teatr Polski - Maj 2017

Repertuar: Teatr Polski - Maj 2017
Teatr Polski - Swarożyca 5, Szczecin

 

DUZA SCENA

 

Kogut W Rosole
02,04,05,06.05.2018,start.19
06.05.2018,start.15
Autor:Samuel Jokic
Reżyseria:Marek Gierszał
Występują:Dariusz Majchrzak, Sławomir Kołakowski, Adam Dzieciniak, Zbigniew Filary


Sztuka Samuela Jokica jest komedią, która w lekki, niewymuszony sposób, bez grożącego palca mówi o egzystencjalnych problemach, z którymi konfrontowane są wszystkie współczesne społeczeństwa przemysłowe w Europie i na całym świecie.

 

Chciałbym, aby sprawiła Państwu dużo radości, a równocześnie była okazją do refleksji. Nie lubię teatru, który poucza, nudzi i udaje, że zna recepty na poprawienie świata…

 

--------------------------------------------   

 

Pensjonat Pana Bielańskiego
09,10,12,13,15,16,17,19.05.2018,start.19
20.05.2018,start.16
Autor:Carl Laufs i Wilhelm Jacoby
Reżyseria:Marek Gierszał
Występują:Michał Janicki, Elżbieta Donimirska, Adrianna Szymańska, Dorota Chrulska


„Pensjonat Pana Bielańskiego“ dzieje się w Krakowie ruchu lewostronnego, czyli jeszcze w zaborze austriackim. Główny bohater, Maurycy Stolnik, ziemianin z pobliskich Bronowic odwiedza krakowską metropolię napędzany niepohamowaną potrzebą zabłyśnięcia przed swoimi znajomymi niesłychanymi opowieściami z Krakowa.

 

Zainspirowany notatką w gazecie o budowie domu wariatów pragnie spędzić w Krakowie, właśnie w domu wariatów, choćby jeden wieczór!Premiera w Teatrze Polskim jest polską prapremierą tej sztuki .

 

--------------------------------------------   

 

MAŁA SCENA

 

Kobieta, Która Ugotowała Męża
22,23,24.05.2018,start.19
Autor:Debbie Isitt
Reżyseria:Tomasz Obara
Występują:Olga Adamska,Sylwia Różycka,Adam Dzieciniak


Trójkąt. Małżeństwo kontra romans. Mąż kontra żona, żona kontra kochanka. Pytania kontra kłamstwa - kłamstwa mężczyzny wobec żony i kochanki.

 

„(…) Szeptane kłamstwa – małe kłamstwa, urocze kłamstwa i wielkie kłamstwa – kłamstwa patrzą ci w twarz – kłamstwa powiedziane za twoimi plecami – Idiotka! Nie widzisz, że cię oszukuje (…). Nie daj się nabrać, głupia! (…) Taki jest początek… A koniec..?

 

--------------------------------------------   

 

Prywatna Klinika
08.05.2018,start.19
13.05.2018,start.16
Autor:John Chapman i Dave Freeman
Reżyseria:Stefan Szaciłowski
Występują:Olga Adamska,Zbigniew Filary,Adam Zych,Katarzyna Bieschke-Wabich


Perypetie Harriet, która życie dzieli między dwóch, nieświadomych nawzajem swojego istnienia, kochanków. Przypadek oraz niespodziewani goście burzą perfekcyjny plan schadzek. Czy Harriet uda się do końca utrzymać w tajemnicy kto jest kim (i kto jest z kim…)? Przekonajcie się sami. Farsę wyreżyserował Stefan Szaciłowski, ten sam, dzięki któremu od tylu sezonów bawi nas „Mayday” i „Okno na parlament”. Dobra zabawa i dużo śmiechu zagwarantowane.

 

--------------------------------------------   

 

CZARNY KOT RUDY

 

Panie, Panowie – Młynarski
19.05.2018,start.22
25.05.2018,start.21.30
20,27.05.2018,start.19
Reżyseria:Adam Opatowicz
Występują:Piotr Bumaj,Adam Dzieciniak,Michał Janicki,Sławomir Kołakowski,Olek Różanek i inni.


Wojciech Młynarski – poeta, satyryk, artysta kabaretowy, dramaturg, tłumacz i librecista, a przede wszystkim twórca ponad 2000 tekstów piosenek. Mistrz wnikliwej obserwacji i zaskakującej puenty.

 

Obdarzony niezwykłą wprost umiejętnością przekształcania najzwyklejszego wydarzenia w głęboką metaforę. Jego piosenki to swoiste przypowieści pokazujące drogę, podnoszące na duchu, wzmacniające wiarę, że bycie uczciwym ma sens, a etos inteligencji nie jest pustym konstruktem słownym.

 

--------------------------------------------