Repertuar: Teatr Polski - Październik 2017

Repertuar: Teatr Polski - Październik 2017
Repertuar: Teatr Polski - Październik 2017
Wezmę udział
Teatr Polski - Swarożyca 5, Szczecin

Po letniej przerwie powracają repertuary najciekawszych miejsc kulturalnych w Szczecinie!

 

Duża Scena

 

Kolacja dla głupca
01.10.2017,start.16
Reżyseria: Anna Kękuś
Występują: Michał Janicki, Adam Dzieciniak, Jacek Polaczek, Olga Adamska, Katarzyna Sadowska, Zbigniew Filary
Komedia mistrza gatunku! Tytułowa kolacja dla głupca, to kolacja, na którą każdy z grupy przyjaciół wyszukuje i zaprasza możliwie najgłupszego osobnika. Zabawa polega na tym, aby przez cały wieczór utrzymać w tajemnicy fakt, że stanowi on obiekt żartów, a równocześnie skłonić go do mówienia. Wygrywa ten z przyjaciół, który przyprowadzi „arcymistrza w swoim gatunku”. Taki jest punkt wyjścia sztuki, jednak przypadek płata figla planom i myśliwy staje się ofiarą...

 

Przedstawienie „Hamleta" we wsi Głucha Dolna
05,06,07,11,12,13,14.10.2017,start.19
08.10.2017,start.16
Reżyseria: Tomasz Obara
Występują: Adam Dzieciniak, Michał Janicki, Adriana Góralska, Olga Adamska i inni.
Akcja spektaklu rozpoczyna się na wiejskim zebraniu, podczas którego podjęte zostaje zobowiązanie, aby w ramach zaktywizowania lokalnej społeczności na gruncie kulturalno-oświatowym, zrobić „tyjater” i wystawić „Amleta”... czyli „Hamleta”, jak poprawia wszystkich miejscowy nauczyciel, mianowany reżyserem. Podjęte przez niego decyzje obsadowe - w których charakter człowieka pokrywa się z charakterem postaci - w niebezpieczny sposób obnażają prawdziwe ludzkie postawy. Konflikt w szekspirowskim „Hamlecie” zdaje się być dokładnym opisem konfliktu pomiędzy mieszkańcami wsi.Choć akcja sztuki osadzona została w „czasach słusznie minionych”, jej przekaz jest cały czas aktualny.

 

Pijacy
19,20,21.10.2017,start.19
22.10.2017,start.16
Reżyseria: Artur Więcek „Baron”
Autor: Franciszek Bohomolec
Występują: Adam Dzieciniak, Małgorzata Iwańska, Filip Cembala, Wiesław Łągiewka, Marta Uszko i inni.
„Pijacy” Bohomolca, w reżyserii Artura Więcka „Barona”, to zrealizowane na podstawie oświeceniowej komedii, przedstawienie o polskich grzeszkach, które bawi i daje do myślenia.

 

Okno na parlament
25,26,27,28,31.10.2017,start.19
29.10.2017,start.16
Scenariusz: Ray Cooney
Występują: Zbigniew Filary, Jacek Piotrowski, Mirosław Kupiec, Ludia Jeziorska i inni.
„Okno na parlament” to lekka i niezwykle zabawna komedia pomyłek. Pewnego razu w luksusowym apartamencie londyńskiego hotelu minister brytyjskiego rządu i romansująca z nim sekretarka opozycji znajdują zwłoki... Chcąc uniknąć skandalu postanawiają zatuszować całą sprawę. Czy to się uda, biorąc pod uwagę przeszkadzający im ciągle personel hotelu, zazdrosnego męża i kilka innych osób, w tym także samego nieboszczyka? Przekonajcie się o tym Państwo sami...

 

Mała Scena

 

Bóg Mordu
01,03,04,08,10.10.2017,start.19
Autor: Yasmina Reza
Reżyseria: Marek Gierszał
Występują:Olga Adamska, Dorota Chrulska, Michał Janicki, Jacek Piotrowski
Bóg mordu – wyjątkowo zgodnie uznany przez publiczność i krytykę za najlepszy tekst autorki – ma na swoim koncie równie spektakularne sukcesy sceniczne. Główną przyczyną tych sukcesów jest mistrzowsko skonstruowana fabuła – z pozoru niewinne spotkanie dwóch małżeństw w sprawie bójki ich synów stopniowo odsłania dramatyczne napięcia, przeradzając się w otwarty konflikt, który prowadzi do nieoczekiwanego finału.

 

Mayday
14.10.2017,start.16
18,24,29.10.2017,start.19
Autor: Ray Cooney
Reżyseria: Stefan Szaciłowski
Występują: Katarzyna Bieschke, Małgorzata Chryc-Filary, Adam Dzieciniak, Mirosław Kupiec, Michał Janicki, Zbigniew Filary
Mayday to historia pechowego taksówkarza-bigamisty, którego szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet przerywa niespodziewany wypadek. Następujące po nim lawinowo dziwne zbiegi okoliczności, omyłkowo zrozumiane przez bohaterów wypowiedzi i błędnie zinterpretowane przez nich wydarzenia doprowadzają do absurdalnego zawikłania sytuacji.

 

Czarny Kot Rudy

 

Jesiennik Salonowy albo Intymne Życie Mikołaja Kopernika
06,07,13,14,20,21.10.2017,start.21:30
Reżyseria: Adam Opatowicz
Występują: Olga Adamska, Dorota Chrulska, Adrianna Góralska, Michał Janicki, Filip Cembala, Adam Dzieciniak, Katarzyna Sadowska, Jacek Polaczek i inni
Jesienny spleeen..? smuteczek...? nostalgia...? melancholia...? zbyt długie wieczory...? Odpowiedź jest tylko jedna: nowy wieczór kabaretowy!

 

Uwiedziona Chili Show Olgi Adamskiej
27,28.10.2017,start.21:30
Realizacja: Adam Opatowicz
Występują: Olga Adamska, Krzysztof Baranowski (fortepian)
„Gdyby Olga Adamska żyła w międzywojniu, byłaby bez wątpienia gwiazdą niejednego kabaretu. (…) Tworzy wizerunek scenicznej divy retro, podszyty współczesnym mrugnięciem oka i dopełniony własnym temperamentem. I co bardzo ważne ma nie tylko dystans do wykonywanego repertuaru – nie zawsze skądinąd „przedwojennego” - ale i do samej siebie w tym repertuarze.”