Repertuar: Teatr Polski - Kwiecień 2017

Repertuar: Teatr Polski - Kwiecień 2017
Teatr Polski - Swarożyca 5, Szczecin

 

DUZA SCENA

 

Stacyjka Zdrój
06.04.2018,start.19
Autor: Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski
Reżyseria: Adam Opatowicz i Andrzej Poniedzielski
Występują: Olga Adamska, Dorota Chrulska, Małgorzata Chryc-Filary, Iwona Faj i inni.


„Stacyjka Zdrój” to sentymentalna wycieczka po twórczości Kabaretu Starszych Panów. Tytułowa stacyjka jest miejscem, które leży na granicy dwóch światów. Przybywają na nią podróżni – osobliwe indywidua - by wspominać dawne miłości i tęsknoty oraz by podjąć decyzję, co do celu dalszej podróży.

 

Pomaga im w tym postać medium – w tej roli Andrzej Poniedzielski. W „Stacyjce Zdrój” nie może zabraknąć największych przebojów duetu Przybora-Wasowski (m.in. „Tanie dranie”, „Upiorny twist”, „Addio pomidory” i inne).

 

--------------------------------------------   

 

Lilka, Cud Miłości
09.04.2018,start.19
Autor: Waldemar Śmigasiewicz
Reżyseria: Waldemar Śmigasiewicz
Występują: Paulina Holtz,Joanna Żółkowska,Krystyna Tkacz,Magdalena Zawadzka

 

Cztery znakomite aktorki w opowieści o tajemnicy miłości. Przedstawienie oparte na wierszach, dzienniku, wspomnieniach, notatkach i listach Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.

 

Spektakl przygotowany w 70. rocznicę śmierci niezwykłej poetki, której twórczość nigdy nie przestała zachwycać, wzruszać i inspirować. Tej podróży przez młodość, wojnę oraz uczucia nie można przegapić. Trzy przejmujące monologi – to fragmenty ostatnich zapisków w dzienniku Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.

 

--------------------------------------------   

 

Przedstawienie„Hamleta” We Wsi Głucha Dolna
12,13,14,15.04.2018,start.19
Autor:Ivo Brešan
Reżyseria: Tomasz Obara
Występują: Adam Dzieciniak,Michał Janicki,Adrianna Szymańska,Olga Adamska,Wieslaw Orłowski i inni

 

Akcja spektaklu rozpoczyna się na wiejskim zebraniu, podczas którego podjęte zostaje zobowiązanie, aby w ramach zaktywizowania lokalnej społeczności na gruncie kulturalno-oświatowym, zrobić „tyjater” i wystawić „Amleta”... czyli „Hamleta”, jak poprawia wszystkich miejscowy nauczyciel, mianowany reżyserem.

 

Podjęte przez niego decyzje obsadowe - w których charakter człowieka pokrywa się z charakterem postaci - w niebezpieczny sposób obnażają prawdziwe ludzkie postawy. Konflikt w szekspirowskim „Hamlecie” zdaje się być dokładnym opisem konfliktu pomiędzy mieszkańcami wsi.

 

--------------------------------------------   

 

Kolacja Dla Głupca
18,19,20,21,22.04.2018,start.19
Autor:Francis Veber
Reżyseria: Anna Kękuś
Występują: Michał Janicki,Adam Dzieciniak,Jacek Piotrowski,Jacek Piotrowski,Olga Adamska i inni.

 

Komedia mistrza gatunku! Tytułowa kolacja dla głupca, to kolacja, na którą każdy z grupy przyjaciół wyszukuje i zaprasza możliwie najgłupszego osobnika. Zabawa polega na tym, aby przez cały wieczór utrzymać w tajemnicy fakt, że stanowi on obiekt żartów, a równocześnie skłonić go do mówienia.

 

Wygrywa ten z przyjaciół, który przyprowadzi „arcymistrza w swoim gatunku”. Taki jest punkt wyjścia sztuki, jednak przypadek płata figla planom i myśliwy staje się ofiarą.

 

--------------------------------------------   

 

Przyjazne Dusze
27,28.04.2018,start.19
29.04.2018,start.16
Autor: Pam Valentine
Reżyseria: Stefan Szaciłowski
Występują: Zbigniew Filary,Małgorzata Iwańska,Jacek Piotrowski,Marek Żerański i inni

 

Mówi: Stefan Szaciłowski, reżyser: „Czy dobre duchy uczestniczą w naszym życiu? Czy ich „działania” mają wpływ na wydarzenia? W spektaklu konsekwencje ich obecności mają wymiar komediowy – wręcz farsowy, ale i wzruszający z nutką refleksji.

 

Zaproszenie kierujemy do wszystkich, którzy zechcą zbliżyć się do tej niewidzialnej granicy, za którą również działają – nieobce nam – emocje”.

 

 

 

MAŁA SCENA

 

 

Mayday
03,04,05,10,11,17,25,26.04.2018,start.19
Autor: Ray Cooney
Reżyseria: Stefan Szaciłowski
Występują: Katarzyna Bieschke-Wabich,Małgorzata Chryc-Filary,Adam Dzieciniak,Mirosław Kupiec,Michał Janicki i inni.

 

Kultowa komedia powraca na deski Teatru Polskiego. „Mayday” to historia pechowego taksówkarza-bigamisty, którego szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet przerywa niespodziewany wypadek.

 

Następujące po nim lawinowo dziwne zbiegi okoliczności, omyłkowo zrozumiane przez bohaterów wypowiedzi i błędnie zinterpretowane przez nich wydarzenia doprowadzają do absurdalnego zawikłania sytuacji.

 

 

CZARNY KOT RUDY

 

 

Panie, Panowie – Młynarski
13,14,26,27,28.04.2018,start.21.30
29.04.2018,start.19
Reżyseria: Adam Opatowicz
Występują: Piotr Bumaj,Adam Dzieciniak,Michał Janicki,Sławomir Kołakowski,Olek Różanek i inni.

 

Wojciech Młynarski – poeta, satyryk, artysta kabaretowy, dramaturg, tłumacz i librecista, a przede wszystkim twórca ponad 2000 tekstów piosenek. Mistrz wnikliwej obserwacji i zaskakującej puenty. Obdarzony niezwykłą wprost umiejętnością przekształcania najzwyklejszego wydarzenia w głęboką metaforę.

 

Jego piosenki to swoiste przypowieści pokazujące drogę, podnoszące na duchu, wzmacniające wiarę, że bycie uczciwym ma sens, a etos inteligencji nie jest pustym konstruktem słownym.

 

--------------------------------------------   

 

Przybora-Sinatra Postscriptum Recital Sylwii Różyckiej
06.04.2018,start.22
Realizacja: Adam Opatowicz i Andrzej Poniedzielski
Występują: Sylwia Różycka,Krzysztof Borkowski,Krzysztof Figiel

 

Jeremi Przybora i Frank Sinatra. Obaj przyszli na świat 12 grudnia 1915 roku, obaj obdarzyli świat szlachetną poezją, muzyką, wdziękiem kreując rzeczywistość w dwóch odległych od siebie zakątkach globu. Jeremi Przybora wpisał się w historię jako poeta, pisarz, satyryk i aktor.

 

Jego dorobek artystyczny kształtował wyobraźnię i język kolejnych pokoleń Polaków. Obaj mistrzowie spotykają się w swych dziełach podczas muzycznej sztuki teatralnej aktorki Teatru Polskiego Sylwii Różyckiej, do której komentarz stworzył Mistrz Mowy Polskiej Andrzej Poniedzielski.

 

--------------------------------------------   

 

Uwiedziona Chili Show Olgi Adamskiej
20,21.04.2018,start.21.30
Realizacja: Adam Opatowicz
Występują: Olga Adamska,Krzysztof Baranowski (fortepian)

 

Męskie teksty - Hemar, Boy – Żeleński, Młynarski, Michaux, Przybora, Iredyński - w ultra kobiecej interpretacji Olgi Adamskiej. Ponad godzina humoru na najwyższym poziomie. „Gdyby Olga Adamska żyła w międzywojniu, byłaby bez wątpienia gwiazdą niejednego kabaretu. (…)

 

Tworzy wizerunek scenicznej divy retro, podszyty współczesnym mrugnięciem oka i dopełniony własnym temperamentem. I co bardzo ważne ma nie tylko dystans do wykonywanego repertuaru – nie zawsze skądinąd „przedwojennego” - ale i do samej siebie w tym repertuarze.”Artur Daniel Liskowacki