Repertuar: Teatr Polski - Marzec 2017

Repertuar: Teatr Polski - Marzec 2017
Teatr Polski - Swarożyca 5, Szczecin

Oto najciekawsze wydarzenia w Teatrze Polskim w marzec 2017!

 

----------------

DUZA SCENA

----------------

 

Przyjazne Dusze
02,03,04.03.2018,start.19
Autor: Pam Valentine
Reżyseria: Stefan Szaciłowski
Występują: Zbigniew Filary, Małgorzata Iwańska, Jacek Piotrowski, Marek Żerański i inni

 

„Czy dobre duchy uczestniczą w naszym życiu? Czy ich działania mają wpływ na wydarzenia? W naszym spektaklu konsekwencje ich obecności mają wymiar komediowy – wręcz farsowy, ale i wzruszający z nutką refleksji.

 

Zaproszenie kierujemy do wszystkich, którzy zechcą zbliżyć się do tej niewidzialnej granicy, za którą również działają – nieobce nam – emocje”. Stefan Szaciłowski, reżyser

--------------------------------------------  

 

Wariacje Tischnerowskie
09,10.03.2018,start.19
11.03.2018,start.16
Reżyseria: Artur Więcek
Występują: Michał Janicki, Małgorzata Chryc-Filary,Dariusz Majchrzak,Marek Żerański i inni

 

„Na pocątku byli górole, a dopiero pote porobili się Turcy i Żydzi.” I dopiero pote pojawił się w Teatrze Polskim w Szczecinie spektakl: „Wariacje Tischnerowskie” ukazujący, pełną humoru, ale i dającą do myślenia tischnerowską wizję świata. A składa się na nią wszystko to, czego tak naprawdę potrzebujemy do życia.

 

Jest ona także lekiem na wszystkie smutki, niesie nadzieję, dodaje skrzydeł, podnosi na duchu, i sprawia, że: „świat gro, słychać harmonije przestworzy”. Artur Więcek „Baron”, reżyser

--------------------------------------------  

 

Przedstawienie „Hamleta” we Wsi Głucha Dolna
15,16,17.03.2018,start.19
Autor: Ivo Brešan
Reżyseria: Tomasz Obara
Występują: Adam Dzieciniak, Michał Janicki, Adrianna Szymańska, Olga Adamska, Wieslaw Orłowski i inni

 

Akcja spektaklu rozpoczyna się na wiejskim zebraniu, podczas którego podjęte zostaje zobowiązanie, aby w ramach zaktywizowania lokalnej społeczności na gruncie kulturalno-oświatowym, zrobić „tyjater” i wystawić „Amleta”... czyli „Hamleta”, jak poprawia wszystkich miejscowy nauczyciel, mianowany reżyserem.

 

Podjęte przez niego decyzje obsadowe - w których charakter człowieka pokrywa się z charakterem postaci - w niebezpieczny sposób obnażają prawdziwe ludzkie postawy. Konflikt w szekspirowskim „Hamlecie” zdaje się być dokładnym opisem konfliktu pomiędzy mieszkańcami wsi.

--------------------------------------------  

 

Pijacy
21,22.03.2018,start.19
Autor: Franciszek Bohomolec
Reżyseria: Artur Więcek
Występują: Adam Dzieciniak, Małgorzata Iwańska, Adrianna Szymańska, Sławomir Kolakowski, Filip Cembala i inni

 

„Pijacy” Bohomolca, w reżyserii Artura Więcka „Barona”, to zrealizowane na podstawie oświeceniowej komedii, przedstawienie o polskich grzeszkach, które bawi i daje do myślenia.

 

O względy panny stara się dwóch kawalerów, jeden to pijanica, drugi abstynent. Autor pisał dla polskiej sceny narodowej, pełniącej rolę kazalnicy krytykującej głupotę szlachty.

--------------------------------------------  

 

Depresja Komika
Michał Walczak - spektakl gościnny
25.03.20018,start.16,19
Autor: Michał Walczak
Reżyseria: Michał Walczak
Występują: Rafał Rutkowski, Adam Woronowicz

 

Kulisy humoru, intrygi showbiznesu, zabawna opowieść o depresji! Zaskakujące wyznania, zwroty akcji i wyjątkowe historie komika oraz jego terapeuty tworzą zabawny, ciepły i intrygujący obraz naszej codzienności.

 

Dwóch artystów, dwóch mężczyzn: zawodowy komik i psychoterapeuta zajmujący się depresją – czy można wyobrazić sobie dwa bardziej od siebie odległe zawody?

--------------------------------------------  

 

Koncert Mirosława Czyżykiewicza
Wydarzenie gościnne
24.03.2018,start.18

 

Mirosław Andrzej Czyżykiewicz - polski pieśniarz, gitarzysta, poeta, kompozytor, artysta grafik. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV (Sekcja Muzyki Rozrywkowej). Przedstawiciel nurtu polskiej piosenki literackiej i poezji śpiewanej, w swojej twórczości prezentujący refleksyjne podejście do życia jako do tematu.

--------------------------------------------  

 

 

----------------

MAŁA SCENA

----------------

 

Kobieta, Która Ugotowała Męża
Autor: Debbie Isitt
06,07,08.03.2018,start.19
Reżyseria: Tomasz Obara
Występują: Olga Adamska, Sylwia Różycka, Adam Dzieciniak

 

Trójkąt. Małżeństwo kontra romans. Mąż kontra żona, żona kontra kochanka. Pytania kontra kłamstwa - kłamstwa mężczyzny wobec żony i kochanki.

 

„Szeptane kłamstwa – małe kłamstwa, urocze kłamstwa i wielkie kłamstwa – kłamstwa patrzą ci w twarz – kłamstwa powiedziane za twoimi plecami – Idiotka! Nie widzisz, że cię oszukuje… Nie daj się nabrać, głupia! Taki jest początek… A koniec..?

--------------------------------------------  

 

Tworki
17,18.03.2018,start.16
Autor: Marek Bieńczyk
Reżyseria: Paweł Kamza
Występują: Marek Żerański

 

Nad rzeką Utratą leżą Tworki. Dawno temu w Tworkach była altanka, na huśtawce Sonia obok Jurek, Olek, Janka, Marcel. Sonia rankiem pewnego zimowego dnia napisała list po czym wyruszyła w drogę. List także.

Wokół listu po latach narodziła się gawęda.

 

Postscriptum wysnute na tworkowskiej ławeczce; literki wystukane na Pentium Texas 2000; historia o Soni wychuchana, wystukana, opowiedziana, wysłana i odnaleziona na księgarskiej półce po to może by dalej snuła się gawęda. W teatrze.

--------------------------------------------  

 

Tworki - Lekcje w Teatrze Polskim
20.03.2018,start.19
27,28.03.2018,start.18
Reżyseria: Paweł Kamza
Występują: Marek Żerański

 

Monodram według bestsellerowej książki Marka Bieńczyka pod tym samym tytułem. Historia życia i śmierci młodych Polaków żydowskiego pochodzenia ukrywających się podczas okupacji w szpitalu psychiatrycznym w Tworkach.

 

Bieńczyk urodził się po wydarzeniach opisanych w powieści. Stąd nie dopatrzymy się w niej żadnych śladów autobiograficznych, żadnego regulowania rachunków, żadnych polemik, żadnych deklaracji politycznych, żadnej ambicji malowania obrazu historii.

--------------------------------------------  

 

----------------

CZARNY KOT RUDY

----------------

 
Panie, Panowie – Młynarski
02,03,09,10,16,17.03.2018,start.21.30
Reżyseria: Adam Opatowicz
Występują: Piotr Bumaj, Adam Dzieciniak, Michał Janicki, Sławomir Kołakowski, Olek Różanek i inni.

 

Wojciech Młynarski – poeta, satyryk, artysta kabaretowy, dramaturg, tłumacz i librecista, a przede wszystkim twórca ponad 2000 tekstów piosenek. Mistrz wnikliwej obserwacji i zaskakującej puenty. Obdarzony niezwykłą wprost umiejętnością przekształcania najzwyklejszego wydarzenia w głęboką metaforę.

 

Jego piosenki to swoiste przypowieści pokazujące drogę, podnoszące na duchu, wzmacniające wiarę, że bycie uczciwym ma sens, a etos inteligencji nie jest pustym konstruktem słownym.

--------------------------------------------