Repertuar: Teatr Polski - Listopad 2017

Repertuar: Teatr Polski - Listopad 2017
Repertuar: Teatr Polski - Listopad 2017
Wezmę udział
Teatr Polski - Swarożyca 5, Szczecin

Oto najciekawsze wydarzenia w Teatrze Polskim w listopadzie 2017!

 

Duża Scena

 

Kawiarenka Hemar
03,04,09,10,11.11.2017,start.19
05,12.11.2017,start.16
Reżyseria: Adam Opatowicz
Występują: Olga Adamska, Piotr Bumaj, Michał Janicki, Adam Dzieciniak, Filip Cembala i inni.
Wieczór osnuty będzie dookoła piosenek Mariana Hemara, twórcy wielu nuconych przez dekady szlagwortów, czyli zapadających w pamięć refrenów, takich, jak chociażby „Chciałabym, a boję się” czy też „Czy Pani Marta jest grzechu warta?” Hemar był jednym z najciekawszych tekściarzy (a właściwie piosenkarzy, bo tak wówczas ich nazywano) dwudziestolecia międzywojennego. Do „Kawiarenki Hemar” przychodzą różni ludzie. Mężczyźni odczuwający dogłębny brak sensu istnienia.

 

Mężczyźni na egzystencjonalnym kacu. Śpiewają piosenki – to pomaga, choć pobrzmiewa w nich gorzka nuta. Przychodzą też kobiety… Zakochane, porzucone, romansujące, w rozterkach duchowych i cielesnych. Przychodzi tez jeden poeta. Powietrze nagle zaczyna iskrzyć. Wraca nadzieja. Spokojna kawiarenka wybucha feerią dźwięków. To już nie kawiarenka. To rewia, kabaret, varietes!!! A może to tylko sen kelnera…

 

Melo-Nie-Dramat Najnowszy program Andrzeja Poniedzielskiego
08.11.2017,start.19
Występują: Andrzej Poniedzielski, Sylwia Różycka, Andrzej Pawlukiewicz, Paweł Jabłoński.
MELO- NIE-DRAMAT to najnowsza propozycja artystyczna Andrzeja Poniedzielskiego. W programie dużo inteligentnego humoru, satyra, piosenki - nowe, premierowe. Bez zmian natomiast - poczucie humoru autora Andrzeja Poniedzielskiego.

 

Pan Geldhab
16,17,18.11.2017,start.19
19.11.2017,start.16
Autor: Aleksander Fredro
Reżyseria: Janusz Cichocki
Występują: Olga Adamska, Dorota Chrulska, Adrianna Góralska, Małgorzata Iwańska, Katarzyna Sadowska, Marta Uszko, Piotr Bumaj, Adam Dzieciniak,
Reżyser Janusz Cichocki o sztuce: „Pan Geldhab Aleksandra Fredry zainteresował mnie z racji tematu - dążenie do zdobycia jak największego majątku oraz pazerność na zrobienie kariery - który jest zawsze aktualny, jak i z możliwości w poszukiwaniu groteskowości nie tylko w słowie ( która to u Fredry bardzo silnie występuje), ale w szczególności groteskowości sytuacji, ruchu i sposobu wypowiadania tekstu. Scenografia wykonana do tego przedstawienia też temu ma służyć. To groteskowe " wyostrzenie" postaci i sytuacji ma być pewnego rodzaju zabawą teatralną.

 

Postaci z Pana Geldhaba nie przedstawiamy w realiach fredrowskich, lecz stwarzamy własne, mam nadzieję, groteskowe realia z groteskowymi, wyostrzonymi zachowaniami, które są na pewno dużym wyzwaniem dla aktorów. Wymaga to bowiem od nich bardzo intensywnej gry ciałem, oraz w tym całym groteskowym przerysowaniu postaci zachowania wiarygodności scenicznej.”

 

Pijacy
24,25,26.11.2017,start.19
26.11.2017,start.16
Reżyseria: Artur Więcek „Baron”
Autor: Franciszek Bohomolec
Występują: Adam Dzieciniak, Małgorzata Iwańska, Filip Cembala, Wiesław Łągiewka, Marta Uszko i inni.
„Pijacy” Bohomolca, w reżyserii Artura Więcka „Barona”, to zrealizowane na podstawie oświeceniowej komedii, przedstawienie o polskich grzeszkach, które bawi i daje do myślenia.

 

Mała Scena

 

Tworki
05,07.11.2017,start.19

Reżyseria: Paweł Kamza

Występuje: Marek Żerański
5 listopada premiera nowej sztuki. Taka historia: z dziećmi moimi małymi w okolicach Wszystkich Świętych wizytowaliśmy onegdaj cmentarz w Milanówku. Był z nami też nadmuchany, latający, lecz trzymany za uzdę na uwięzi koń. Frunął radośnie między starodrzewem, aż do chwili, gdy postanowił urwać się by wzlecieć ku niebieskim łąkom. Mała rączka nie utrzymała. Nieuchronnie - rozpacz i łzy, pustka. I tak w życiu moich dzieci zakiełkował stan utraty.


Nad rzeką Utratą leżą Tworki. Dawno temu w Tworkach była altanka, na huśtawce Sonia obok Jurek, Olek, Janka, Marcel. Sonia rankiem pewnego zimowego dnia napisała list po czym wyruszyła w drogę. List także. Wokół listu po latach narodziła się gawęda. Postscriptum wysnute na tworkowskiej ławeczce; literki wystukane na Pentium Texas 2000; historia o Soni wychuchana, wystukana, opowiedziana, wysłana i odnaleziona na księgarskiej półce po to może by dalej snuła się gawęda.


W teatrze. I by dalej ścieżki wydeptywano, kamyczki kopano, bo nie ma, nie ma Soni i trzeba szukać. Soni, która zniknęła, która odeszła, Janki, Marcela i Jurka chyba już zapewne też.
Taka historia. Marek

 

Mayday
12,14,15,19,21,22,29,30.11.2017,start.19
Autor: Ray Cooney
Reżyseria: Stefan Szaciłowski
Występują: Katarzyna Bieschke, Małgorzata Chryc-Filary, Adam Dzieciniak, Mirosław Kupiec, Michał Janicki, Zbigniew Filary
Mayday to historia pechowego taksówkarza-bigamisty, którego szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet przerywa niespodziewany wypadek. Następujące po nim lawinowo dziwne zbiegi okoliczności, omyłkowo zrozumiane przez bohaterów wypowiedzi i błędnie zinterpretowane przez nich wydarzenia doprowadzają do absurdalnego zawikłania sytuacji.

 

Czarny Kot Rudy

 

Jesiennik Salonowy albo Intymne Życie Mikołaja Kopernika
04,18,24,25.11.2017,start.21:30
Reżyseria: Adam Opatowicz
Występują: Olga Adamska, Dorota Chrulska, Adrianna Góralska, Michał Janicki, Filip Cembala, Adam Dzieciniak, Katarzyna Sadowska, Jacek Polaczek i inni
Drogi Widzu! Doskwiera Ci jesienny spleen? … smuteczek…? …nostalgia…? …melancholia…? …zbyt długie wieczory…? Odpowiedź jest tylko jedna! Wieczór kabaretowy!

 

Przybora - Sinatra Postscriptum Recital Sylwii Różyckiej
10,11.11.2017,start.22
Opisu szukajcie na stronie internetowej Teatru Polskiego w Szczecinie.