Repertuar: Teatr Współczesny - Kwiecień 2018

Repertuar: Teatr Współczesny - Kwiecień 2018
Teatr Współczesny - Wały Chrobrego 3, Szczecin

 

DUZA SCENA

 

Raj dla opornych
02.04.2018,start.19
Autor: Michele Riml
Reżyseria: Justyna Celeda
Występują: Beata Zygarlicka, Konrad Pawicki, Grażyna Madej


Druga część kultowej komedii „Seks dla opornych” – bez wątpienia najpopularniejszego tytułu ostatnich lat wśród szczecińskiej publiczności. Spektakl, zagrany prawie 100 razy przy pełnej widowni, ma swoich wiernych fanów, którzy widzieli go już kilkakrotnie.

 

Dalszą część perypetii zwariowanego małżeństwa poznajemy w „Raju…”. Tym razem Alice i Henry wybierają się pod namiot. Dołącza do nich ekscentryczna siostra Alice, a na jaw wychodzi pewna niewygodna prawda…

 

--------------------------------------------    

 

Król Edyp
05.04.2018,start.11,19
06,07.04.2018,start.19
08.04.2018,start.17
Autor: Sofokles
Reżyseria: Rudolf Zioło
Występują: Adam Kuzycz-Berezowski,Ewa Sobiech,Beata Zygarlicka,Arkadiusz Buszko i inni


Autorka poczytnych dreszczowców, Dorothy Sayers, nazwała tę tragedię starożytnym kryminałem i jest to określenie o tyle trafne, że osią akcji jest niewątpliwie śledztwo w sprawie morderstwa. Rzecz dzieje się w Tebach niszczonych przez zarazę. Lud prosi o ratunek króla Edypa, który już raz ocalił miasto, kiedy uwolnił je od pożerającego ludzi potwora – Sfinksa.

 

Postać Edypa – tragiczna, uwikłana we własne czyny, które sprowadzają nieszczęście, wskazuje na moment „rozpoznania samego siebie” – poznania prawdy o sobie samym.

 

--------------------------------------------    

 

Bzik. Ostatnia minuta
11,12,13,14.04.2018,start.19
15.04.2018,start.17
Autor: Jan Czapliński
Reżyseria: Ewelina Marciniak
Występują: Magdalena Wrani-Stachowska,Adam Kuzycz-Berezowski,Konrad Beta, Maria Dąbrowska i inni


„W spektaklu luźno inspirowanym sztuką Witkacego, a opartym na znakomitym tekście Jana Czaplińskiego, egzotyczna podróż ma wiele znaczeń i rozgrywa się na kilku planach.

 

W najnowszym przedstawieniu Eweliny Marciniak jest poszukiwaniem emocji przez znużonych mieszkańców Zachodu, jest konsumowaniem obrazów i kultur, jest współczesnym odkrywaniem i podbojem, ale jest także metaforą snucia każdej, także i teatralnej opowieści.

 

W tym sensie „Bzik tropikalny” jest także intrygującą wypowiedzią o powinnościach i sile teatru.” Michał Centkowski dla Newsweek Polska.

 

--------------------------------------------   

 

Seks dla opornych
18,19,20,21.04.2018,start.19
22.04.2018,start.17
Autor: Michele Riml
Reżyseria: Justyna Celeda
Występują: Beata Zygarlicka, Konrad Pawicki


„Seks dla opornych” – bez wątpienia najpopularniejszy tytuł ostatnich lat wśród szczecińskiej publiczności. Małżeństwo z 25-letnim stażem wyjeżdża na weekend do luksusowego hotelu. Zabierają ze sobą poradnik „Seks dla opornych”, który ma pomóc na nowo rozpalić ich życie intymne i uratować związek. Czy terapia przyniesie oczekiwane rezultaty?


„Seks dla opornych” – to dowcipna komedia, pełna trafnych spostrzeżeń o kobiecych i męskich pragnieniach – nie tylko tych, których spełnienie odbywa się w łóżku.

 

--------------------------------------------    

 

MALARANIA

 

Lord Jim. Ćwiczenia z czytania powieści Josepha Conrada
19,20,21.04.2018,start.19
Autor: Pilgrim/Majewski
Reżyseria: Maciej Podstawny
Występują: Maria Dąbrowska,Barbara Lewandowska,Karolina Krawiec,Grażyna Madej i inni


Jak brzmią dylematy Lorda Jima i dlaczego są tak ważne dla formacji z prawej strony sceny politycznej? Co wynika z lektury powieści Conrada i do czego mogą służyć nam wnioski z niej wyciągnięte? Wszystkie te pytania są efektem ćwiczeń z czytania Lorda Jima. Dla twórców spektaklu są inspirującymi tropami.

 

Teatr Współczesny zaprasza wszystkich, którzy lubią i cenią konfrontacje – oraz potrzebują teatralnej poezji. Koprodukcja z Teatrem im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu.

 

--------------------------------------------    

 

Łzawe zjawy roku pamiętnego
28.04.2018,start.17,19.30
27,29.04.2018,start.19
Autor: Bogusław Kierc
Reżyseria: Bogusław Kierc
Występują: Ada Janowska-Moniuszko,Ewa Sobczak,Magda Wrani-Stachowska,Mateusz Wiśniewski i inni


Dialogi szóstki przyjaciół, prywatne, intymne, wstydliwe, a przede wszystkim głęboko zmysłowe – są migotaniem pomiędzy tym, co odkryte i zakryte. Sensualność rozmów podkreślają sceny, w których bohaterowie wspólnie zasiadają do jedzenia, a spożywanie posiłków mieści się na dwóch biegunach – orgii i komunii.

 

Tekst Bogusława Kierca sięga do mentalności ukształtowanej w czasach PRL-u, gdzie ciągle niezaspokojone potrzeby i lęk przed obecnością tych, którzy wejdą „z zewnątrz” steruje wewnętrznym zagubieniem.

 

 

TEATR MAŁY

 

Przyszedł mężczyzna do kobiety
02.04.2018,start.17
26,27.04.2018,start.19
28,29.04.2018,start.17

Autor: Siemion Złotnikow
Występują: Joanna Matuszak, Arkadiusz Buszko


Przezabawna komedia na aktorski duet. On i ona spotykają się na randce, która zaczyna się… fatalnie. Oboje muszą przecież dokonać wyboru pomiędzy dalekim od doskonałości partnerem, a samotnością.

 

Na uwagę zasługuje skłaniające do refleksji, wieloznaczne zakończenie, które każdy może zinterpretować inaczej. Bohaterowie wpatrzeni w rozświetlone okna wieżowców za szybą wydają się równie związani ze sobą i z innymi mieszkańcami tych bloków, co samotni.” Dziennik Teatralny Szczecin.

 

--------------------------------------------    

 

Kalifornia Nieśmiertelni
06.04.2018,start.19
07,08.04.2018,start.17
Autor: Justyna Litkowska
Reżyseria: Szymon Kaczmarek
Występują: Maciej Litkowski


Spektakl „kalifornia nieśmiertelni” to niezwykła, oparta na faktach opowieść o polskich celebrytach lat 60-tych. Bohaterowie: Polański, Komeda, Hłasko i inni. Historie prawie niemożliwe – od wódki w SPATiFie do Hollywood, od marzeń o karierze muzycznej do okrutnej zbrodni, od Indian Hopi do dzieci- kwiatów.

 

Udokumentowaną baśń opowie jeden aktor. Stay tuned. Zrealizowane w ramach Stypendium Twórczego Miasta Szczecin. Spektakl bierze udział w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

 

--------------------------------------------    

 

Smaki i Dotyki
13.04.2018,start.19
14,15.04.2018,start.17
Autor: Inga Iwasiów
Reżyseria: Stanisław Miedziewski
Występują: Krystyna Maksymowicz


„Monodram to emocjonalna symfonia w wykonaniu Krystyny Maksymowicz. Aktorka z niezwykłym kunsztem zabrała widzów do świata swojej bohaterki, prowadząc ich przez jej smutki, rozpacz, obserwacje i pragnienia.

 

Brawa dla Krystyny Maksymowicz, brawa dla Stanisława Miedziewskiego za spektakl mądry, potrzebny, dynamiczny i niepozostawiający widzów obojętnymi”. Głos Pomorza. Koprodukcja Teatru Współczesnego w Szczecinie i Teatru Rondo w Słupsku.