Repertuar: Teatr Współczesny - Maj 2018

Repertuar: Teatr Współczesny - Maj 2018
Teatr Współczesny - Wały Chrobrego 3, Szczecin

 

DUZA SCENA

 

Ania z Zielonego Wzgórza
05,06.05.2018,start.17
08,09,10,11,22,23,24.05.2018,start.11
Autor: Lucy Maud Montgomery
Reżyseria: Marek Pasieczny
Występują: Magdalena Wrani-Stachowska,Magdalena Myszkiewicz,Grzegorz Młudzik,Adrianna Janowska-Moniuszko


Najnowsza sceniczna adaptacja najsłynniejszej powieści XX wieku dla dzieci i młodzieży. Sztuka opowiada o młodej, osieroconej dziewczynie Ani Shirley. Pewnego dnia los się do niej uśmiecha - zostaje wysłana na Wyspę Księcia Edwarda do domu Maryli i Mateusza.

 

Choć początkowo chcieli chłopca wkrótce okazuje się, że to właśnie Ania Shirley miała całkowicie odmienić ich życie. Niepokorna, uparta, obdarzona niezwykłą wyobraźnią dziewczynka ściąga na siebie i Zielone Wzgórze niemało kłopotów…

 

--------------------------------------------  

 

Raj dla opornych
18,19,20.05.2018,start.19
Autor: Michele Riml
Reżyseria: Justyna Celeda
Występują: Beata Zygarlicka, Konrad Pawicki, Grażyna Madej


Druga część kultowej komedii „Seks dla opornych” – bez wątpienia najpopularniejszego tytułu ostatnich lat wśród szczecińskiej publiczności. Spektakl, zagrany prawie 100 razy przy pełnej widowni, ma swoich wiernych fanów, którzy widzieli go już kilkakrotnie.

 

Dalszą część perypetii zwariowanego małżeństwa poznajemy w „Raju…”. Tym razem Alice i Henry wybierają się pod namiot. Dołącza do nich ekscentryczna siostra Alice, a na jaw wychodzi pewna niewygodna prawda…


--------------------------------------------  

 

Pijani
15,16.05.2018,start.19
Autor:Iwan Wyrypajew
Reżyseria: Norbert Rakowski
Występują: Barbara Lewandowska,Arkadisz Buszko,Maria Dąbrowska,Joanna Matuszak, Konrad Eleryk,Grzegorz Młudzik i inni.


Wszyscy bohaterowie tej sztuki, przez cały czas jej trwania są pijani – pijani w sztok, uraczeni dobrym alkoholem, zataczający się po suto zakrapianej imprezie, albo w jej trakcie.

 

Nie warto ich lekceważyć – pozbawieni hamulców i śmieszni jednocześnie wypowiadają więcej niż można powiedzieć na trzeźwo, bo przecież „Bóg rozmawia ze światem przez pijanych”.W spektaklu, obok aktorów Teatru Współczesnego, zadebiutują absolwenci PWSTiF w Łodzi – Karolina Sawka i Konrad Eleryk.

 

--------------------------------------------    

 

TEATR MAŁY

 

Przyszedł mężczyzna do kobiety
26,27.05.2018,start.17
Autor: Siemion Złotnikow
Występują: Joanna Matuszak, Arkadiusz Buszko


Przezabawna komedia na aktorski duet. On i ona spotykają się na randce, która zaczyna się… fatalnie. Oboje muszą przecież dokonać wyboru pomiędzy dalekim od doskonałości partnerem, a samotnością.

 

Na uwagę zasługuje skłaniające do refleksji, wieloznaczne zakończenie, które każdy może zinterpretować inaczej. Bohaterowie wpatrzeni w rozświetlone okna wieżowców za szybą wydają się równie związani ze sobą i z innymi mieszkańcami tych bloków, co samotni.” Dziennik Teatralny Szczecin.

 

--------------------------------------------    

 

Dzień świra
05,06.05.2018,start.17
Autor: Marek Koterski
Występują: Anna Januszewska, Robert Gondek, Paweł Niczewski


Adaś Miauczyński – Polak, nauczyciel, samotnik… świr? Śmieszy do łez i wzrusza, w każdym zdaniu pozwala rozpoznawać naszą codzienność – pełną absurdów, drobnych, wielkich pomyłek.

 

W jego życie wkradają się inni – ci, których nienawidzi, którzy mu przeszkadzają i kobieta, którą chciałby pokochać. „Dzień świra” Marka Koterskiego to mistrzostwo w nazywaniu codzienności, językowy majstersztyk, „lektura obowiązkowa” każdego, świadomego Polaka. Duża dawka dobrego humoru gwarantowana.

 

--------------------------------------------    

 

Słowo jest ogień
22,23.05.2018,start.19
Autor: Marian Dworakowski
Występują: Marian Dworakowski


Paryż, pierwsza połowa XIX wieku. Cyprian Kamil Norwid wędruje paryskimi ulicami i wspomina swe ostatnie spotkania z Mickiewiczem, Słowackim i Chopinem. Spektakl, inspirowany „Czarnymi kwiatami” Norwida, prezentuje wybrane dzieła najwybitniejszych twórców polskiego romantyzmu.

 

Marian Dworakowski, aktor Teatru Współczesnego, reżyser, poeta, tworzy teatr, gdzie pierwszoplanową rolę gra słowo i myśl. Spektaklowi towarzyszy edukacyjna witryna internetowa: www.romantycy.wspolczesny.szczecin.pl

 

--------------------------------------------