Repertuar: Teatr Współczesny - Maj / Czerwiec 2017

Repertuar: Teatr Współczesny - Maj / Czerwiec 2017
Repertuar: Teatr Współczesny - Maj / Czerwiec 2017
Wezmę udział
Teatr Współczesny - Wały Chrobrego 3, Szczecin

Co miesiąc pragniemy przedstawiać Wam repertuar szczecińskiego Teatru Współczesnego. Oto propozycje, jakie przygotowaliśmy na maj / czerwiec 2017!

 

Duża Scena

  

Raj dla opornych
23,24.05.2017,start.19
Autor: Michele Riml
Reżyseria: Justyna Celeda
Występują: Beata Zygarlicka, Konrad Pawicki, Grażyna Madej


Druga część kultowej komedii „Seks dla opornych” - bez wątpienia najpopularniejszego tytułu ostatnich lat wśród szczecińskiej publiczności. Spektakl, zagrany prawie 100 razy przy pełnej widowni, ma swoich wiernych fanów, którzy widzieli go juz kilkakrotnie. Dalszą część perypetii zwariowanego małżeństwa poznajemy w „Raju...”. Tym razem Alice i Henry wybierają się pod namiot. Dołącza do nich ekscentryczna siostra Alice, a na jaw wychodzi pewna niewygodna prawda...

 

 

Malarnia

 

Między nogami
24,28.05.2017,start.19:30
Autor: Arystofanes
Reżyseria, scenariusz,występują: Adam Kuzycz-Berezowski, Michał Lewandowski, Maciej Litkowski, Wojciech Sandach


Czterech młodych aktorów Teatru Współczesnego bierze na warsztat cztery komedie jednego z najbardziej niepokornych twórców starożytnej Grecji – Arystofanesa. Poprzez skrzące się dosadnym dowcipem historie będą opowiadać o ludzkich namiętnościach, mężczyznach, kobietach, kobietach i kobietach. Spektakl pokazuje mało znane oblicze początków kultury śródziemnomorskiej i teatru, który wywodzi się z żywiołu komedii.

 

 

Mad Women
03,04.06.2017,start.19:30
Reżyseria: Barbara Wiśniewska
Występują: Magdalena Myszkiewicz, Ewa Sobczak, Barbara Lewandowska, Maria Dąbrowska, Magdalena Wrani-Stachowska


Agencja reklamowa najwyższego szczebla obsługująca ważnych klientów. Pięć kobiet u władzy, z silną potrzebą dominacji i kontroli. Spotykają się na zebraniu w sprawie stworzenia kampanii nowego leku dla kobiet, który będzie rewolucyjną konkurencją dla Xanaxu. Wchodząc w role odbiorców kampanii, dowiadują się o sobie znacznie więcej niż mogły przypuszczać. Spektakl realizowany w ramach projektu PIKSELOZA - projektu kuratorskiego Piotra Ratajczaka

 

 

Skocznia w Jerozolimie
13,14.06.2017,start.19
Autor: Paweł Kamza
Reżyseria: Paweł Kamza
Występują: Wojciech Sandach, Grażyna Madej, Beata Zygarlicka, Robert Gondek, Jacek Piątkowski, Michał Lewandowski, Barbara Lewandowska


Spektakl opowiada historię księdza, który wyrusza w podróż do Jerozolimy, by dokończyć pisanie książki.
Na swej drodze spotka postaci z przeszłości, a wraz ze wspomnieniami powrócą pytania – o miłość i zdradę, wiarę i wolność. „Skocznia w Jerozolimie” – autorski spektakl Pawła Kamzy, jest inspirowany myślą i filozofią Józefa Tischnera.

 

 

Dziecko
17,18.06.2017,start.19:30
Autor: Inga Iwasiów
Reżyseria: Martyna Łyko
Występują: Ewa Sobczak, Michał Lewandowski, Iwona Kowalska, Marian Dworakowski, Przemysław Walich, Paweł Adamski, Krystyna Maksymowicz, Adrianna Janowska-Moniuszko


Debiut dramaturgiczny Ingi Iwasiów - szczecińskiej pisarki, nominowanej do Nagrody Nike, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego. Marta i Marek starają się o dziecko. Kiedy naturalne metody zawodzą szukają pomocy w poradniach. Do intymnego świata dwojga ludzi wkraczają „zastępcze macice” - instytucje i ich pracownicy… Spektakl bierze udział w 23. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, który ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze oraz wspomaganie rodzimej dramaturgii.

 

 

Pustostan
23,24,25.06.2017,start.17
Autor: Malina Prześluga
Reżyseria: Paweł Paszta
Występują: Maria Dąbrowska, Robert Gondek, Barbara Lewandowska, Adam Kuzycz-Berezowski i inni.


Rodzina jakich wiele – dzieci, rodzice, dziadkowie i pies. Boże Narodzenie, czyli czas wielkiego oczekiwania na… Kevina. Groteskowa sztuka Maliny Prześlugi dotyka relacji osób sobie najbliższych, gdzie prawda ukrywana jest za fasadą koniecznego happy endu. O czym kłamiemy, do czego tęsknimy i kto nas może zbawić?

 

 

Teatr Mały

 

Przyszedł mężczyzna do kobiety
26.05.2017,start.19
27,28.05.2017,start.17

15,16.06.2017,start.19
17,18.06.2017,start.17
Autor: Siemon Złotnikow
Przekład: Andrzej Wanat
Występują: Joanna Matuszak, Arkadiusz Buszko


Przezabawna komedia na aktorski duet. On i ona spotykają się na randce, która zaczyna się… fatalnie. Po serii kłótni i obelg, włączają płytę „Love story” i… zaczynają jeszcze raz. Oboje muszą przecież dokonać wyboru pomiędzy dalekim od doskonałości partnerem, a samotnością. Spektakl przygotowywany w ramach Sceny Propozycji Aktorskich

 

 

Dobry Wieczór Fogg
02.06.2017,start.19
03,04.06.2017,start.17
Reżyseria: Arkadiusz Buszko
Scenariusz: Arkadiusz Buszko
Występują: Anna Januszewska, Barbara Biel, Michał Lewandowski, Krystyna Maksymowicz, Ewa Sobczak i inni


„Dobry wieczór Fogg" - klasyka polskiej piosenki w aktorskich interpretacjach. Zrealizowany z lekkością i poczuciem humoru spektakl nawiązuje do klimatu przedwojennych kabaretów. Bawi błyskotliwym dowcipem i piosenką z zaskakującą puentą. Po barwnym świecie piosenek i anegdot z życia artysty prowadzi nas sam Mieczysław Fogg.

 

 

Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie
09.06.2017,start.19
10,11.06.2017,start.17
Autor: Iwan Wyrypajew
Reżyseria: Anna Januszewska
Występują: Anna Januszewska, Jacek Piątkowski, Grzegorz Młudzik


„Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie" to sztuka Iwana Wyrypajewa, jednego z najważniejszych, współczesnych rosyjskich twórców teatralnych. Spektakl w Teatrze Małym reżyseruje wybitna aktorka Anna Januszewska, która przygotowuje również scenografię i kostiumy, a także zagra w nim wraz z Grzegorzem Młudzikiem i Jackiem Piątkowskim.

 

 

Pocałunek
23,24,25.06.2017,start.19:30
Autor: Ger Thijs
Reżyseria: Marek Pasieczny
Występują: Magdalena Myszkiewicz, Konrad Pawicki


On i ona, oboje po przejściach. Góry, ławka, na której co jakiś czas się spotykają. Ona poważna, on były komik. Na pierwszy rzut oka wygląda, że nic ich nie łączy – z wyjątkiem samotności. „Pocałunek” to przejmujący, wzruszający, ale i pełen delikatnego humoru dramat o możliwej miłości, pragnieniu i chorobie, która może zmienić życie.