Repertuar: Teatr Współczesny - Marzec 2018

Repertuar: Teatr Współczesny - Marzec 2018
Teatr Współczesny - Wały Chrobrego 3, Szczecin

Oto cały repertuar Teatru Współczesnego na marzec 2018!

 

----------------

DUZA SCENA

----------------

 

Pijani
01,02,08,03,10,11.03.2018,start.19
Autor: Iwan Wyrypajew
Reżyseria: Norbert Rakowski
Występują: Barbara Lewandowska, Arkadisz Buszko, Maria Dąbrowska, Joanna Matuszak, Grzegorz Młudzik i inni.

 

Wszyscy bohaterowie tej sztuki, przez cały czas jej trwania są pijani – pijani w sztok, uraczeni dobrym alkoholem, zataczający się po suto zakrapianej imprezie, albo w jej trakcie. Nie warto ich lekceważyć – pozbawieni hamulców i śmieszni jednocześnie wypowiadają więcej niż można powiedzieć na trzeźwo, bo przecież „Bóg rozmawia ze światem przez pijanych”.

--------------------------------------------  

 

Ślub
04.03.2018,start.19
06.03.2018,start.20.20
Autor: Witold Gombrowicz
Reżyseria: Anna Augustynowicz
Występują: Grzegorz Młudzik, Joanna Matuszak, Grzegorz Falkowski i inni

 

Obsypany deszczem nagród „Ślub” Anny Augustynowicz to przewrotna partytura teatralna na maski, gęby i pupy. Jej główny bohater, Henryk (gościnnie Grzegorz Falkowski, aktor Teatru Powszechnego z Warszawy), wraca we śnie w rodzinne strony.

 

Jakież czeka go rozczarowanie, kiedy świat, w którym żył, jawi się całkiem na opak, a narzeczona Mania jest „dziewczyną do posługi”… Czy obiecany Henrykowi ślub jeszcze jest możliwy?

--------------------------------------------  

 

Feinweinblein. W starym radiu diabeł pali
14,15,20,21.03.2018,start.19
16.03.2018,start.18
Autor: Weronika Murek
Reżyseria: Katarzyna Szyngiera
Występują: Magdalena Myszkiewicz, Robert Gondek, Magdalena Wrani-Stachowska, Arkadiusz Buszko i inni


Akcję dramatu „Feinweinblein. W starym radiu diabeł pali”, nagrodzonego w 2015 roku prestiżową Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną, Weronika Murek osadza na śląskiej prowincji tuż po II wojnie światowej, jednak treści płynące z tej historii są aktualne również dzisiaj.

 

Zawieszeni w politycznej niewiadomej bohaterowie, pozbawieni tożsamości, szukają pocieszenia w przepełnionych językiem komunistycznej propagandy głosach radiowych spikerów.

--------------------------------------------  

 

Seks dla opornych
18.03.2018,start.17,20
Autor: Michele Riml
Reżyseria: Justyna Celeda
Występują: Beata Zygarlicka, Konrad Pawicki

 

Małżeństwo z 25-letnim stażem wyjeżdża na weekend do luksusowego hotelu. Zabierają ze sobą poradnik „Seks dla opornych”, który ma pomóc na nowo rozpalić ich życie intymne i uratować związek. Czy terapia przyniesie oczekiwane rezultaty?

„Seks dla opornych” – to dowcipna komedia, pełna trafnych spostrzeżeń o kobiecych i męskich pragnieniach – nie tylko tych, których spełnienie odbywa się w łóżku.

--------------------------------------------  

 

Raj dla opornych
28,29.03.2018,start.19
Autor: Michele Riml
Reżyseria: Justyna Celeda
Występują: Beata Zygarlicka, Konrad Pawicki, Grażyna Madej


Druga część kultowej komedii „Seks dla opornych” – bez wątpienia najpopularniejszego tytułu ostatnich lat wśród szczecińskiej publiczności. Spektakl, zagrany prawie 100 razy przy pełnej widowni, ma swoich wiernych fanów, którzy widzieli go już kilkakrotnie.

 

Dalszą część perypetii zwariowanego małżeństwa poznajemy w „Raju…”. Tym razem Alice i Henry wybierają się pod namiot. Dołącza do nich ekscentryczna siostra Alice, a na jaw wychodzi pewna niewygodna prawda…

--------------------------------------------  

 

Godzina spokoju
23,24,25.03.2018,start.19
Autor: Florian Zeller
Reżyseria: Norbert Rakowski
Występują: Konrad Pawicki, Joanna Matuszak, Ewa Sobczak, Robert Gondek

 

Błyskotliwa komedia Floriana Zellera – współczesnego francuskiego autora. Godzina spokoju to wszystko, czego oczekuje Michel. 3600 sekund absolutnej ciszy, żeby posłuchać płyty, którą po długich staraniach udało mu się zdobyć. Tymczasem świat wali mu się na głowę.

 

Koniecznie chcą z nim rozmawiać: żona, syn, kochanka, przyjaciel, a nawet sąsiad, osaczając go niewygodnymi sprawami. Czy wymarzona godzina zamieni się w prawdziwy koszmar?Utwór oparty jest na pomyśle Simona Graya „Otherwise Engaged”

--------------------------------------------   

 

----------------

MALARANIA

----------------

 

Łzawe zjawy roku pamiętnego
02,03,04,09,10,11.03.2018,start.19.30
Autor: Bogusław Kierc
Reżyseria: Bogusław Kierc
Występują: Ada Janowska-Moniuszko, Ewa Sobczak, Magda Wrani-Stachowska, Mateusz Wiśniewski i inni

 

Dialogi szóstki przyjaciół, prywatne, intymne, wstydliwe, a przede wszystkim głęboko zmysłowe – są migotaniem pomiędzy tym, co odkryte i zakryte. Sensualność rozmów podkreślają sceny, w których bohaterowie wspólnie zasiadają do jedzenia, a spożywanie posiłków mieści się na dwóch biegunach – orgii i komunii.

 

Tekst Bogusława Kierca sięga do mentalności ukształtowanej w czasach PRL-u, gdzie ciągle niezaspokojone potrzeby i lęk przed obecnością tych, którzy wejdą „z zewnątrz” steruje wewnętrznym zagubieniem.

--------------------------------------------  

 

----------------

TEATR MAŁY

----------------

 

Dobry Wieczór Fogg
08.03.2018,start.19
10,11.03.2018,start.17
Reżyseria: Arkadiusz Buszko
Występują: Anna Januszewska, Barbara Biel, Michał Lewandowski, Krystyna Maksymowicz, Ewa Sobczak i inni

 

„Dobry wieczór Fogg" - klasyka polskiej piosenki w aktorskich interpretacjach. Zrealizowany z lekkością i poczuciem humoru spektakl nawiązuje do klimatu przedwojennych kabaretów. Bawi błyskotliwym dowcipem i piosenką z zaskakującą puentą. Po barwnym świecie piosenek i anegdot z życia artysty prowadzi nas sam Mieczysław Fogg.

--------------------------------------------  

 

Goście, Goście!
Cykl czytań scenicznych dramatów ukraińskich
19.03.2018,start.19

 

Ideą projektu jest dostrzeżenie zmieniającego się krajobrazu społecznego Polski i Szczecina ze szczególnym uwzględnieniem mniejszości narodowych i obcokrajowców zamieszkujących naszą „małą ojczyznę”. Projekt zakłada nie tylko zapoznanie Szczecinian ze współczesną dramaturgią naszych sąsiadów, ale także zaproszenie ich do teatru w charakterze widzów.

 

Celem, który chcemy zrealizować, jest stworzenie z pomocą sztuki wspólnoty widzów kilku kultur i języków. W pierwszym sezonie mamy szansę zapoznać mieszkańców Szczecina ze współczesną dramaturgią Ukrainy.

--------------------------------------------  

 

Arcydzieło na śmietniku
23.03.2018,start.19
24,25.03.2018,start.17
Autor: Stephen Sachs
Reżyseria: Tomasz Obara
Występują: Maude Gutman: Anna Januszewska,Lionel Percy: Grzegorz Młudzik

 

Spektakl z okazji jubileuszu czterdziestolecia pracy artystycznej Anny Januszewskiej i Grzegorza Młudzika. Aktorzy do realizacji kameralnej komedii zaprosili reżysera Tomasza Obarę, z którym wielokrotnie spotykali się w trakcie swojej pracy twórczej.

 

Eks-barmanka, ekspert w dziedzinie sztuki i tajemniczy obraz wart fortunę …a może pięć dolarów? Maude Gutman kupuje w lumpeksie za grosze dzieło, którego autorem jest być może słynny malarz, Jackson Pollock. Czy zdaniem eksperta obraz jest autentyczny? Czy Maude da za wygraną? I co właściwie możemy nazwać „prawdziwą sztuką”…?

--------------------------------------------