Repertuar: Teatr Współczesny - Wrzesień 2017

Repertuar: Teatr Współczesny - Wrzesień 2017
Repertuar: Teatr Współczesny - Wrzesień 2017
Wezmę udział
Teatr Współczesny - Wały Chrobrego 3, Szczecin

Po letniej przerwie powracają repertuary najciekawszych miejsc kulturalnych w Szczecinie!

 

Duża Scena

 

Seks Dla Opornych
15,16,17,19.09.2017,start.19
Autor: Michele Riml
Reżyseria: Justyna Celeda
Występują: Beata Zygarlicka, Konrad Pawicki
Małżeństwo z 25-letnim stażem wyjeżdża na weekend do luksusowego hotelu. Zabierają ze sobą poradnik „Seks dla opornych”, który ma pomóc na nowo rozpalić ich życie intymne i uratować związek. Czy terapia przyniesie oczekiwane rezultaty? „Seks dla opornych” – to dowcipna komedia, pełna trafnych spostrzeżeń o kobiecych i męskich pragnieniach – nie tylko tych, których spełnienie odbywa się w łóżku.

 

Bzik. Ostatnia minuta.
22,23,24.09.2017,start.19
Reżyseria: Ewelina Marciniak
Występują: Magdalena Wrani-Stachowska, Adam Kuzycz-Berezowski, Konrad Beta, Maria Dąbrowska i inni.
Najnowszy spektakl Eweliny Marciniak, najbardziej intrygującej reżyserki młodego pokolenia. Autorka doskonale przyjętej „Morfiny”, „Portretu damy” oraz „Śmierci i dziewczyny” tym razem sięga do „Bzika tropikalnego” Witkacego i razem z dramaturgiem Janem Czaplińskim tworzy własną teatralną opowieść pt. „Bzik. Ostatnia minuta”. W swoich poszukiwaniach odwołują się zarówno do doskonałego dramatu Witkacego, jak i legendarnego spektaklu Grzegorza Jarzyny z 1997 roku.

 

Pełną rozmachu i zaskakujących rozwiązań scenicznych przestrzeń stworzoną przez scenografkę Katarzynę Borkowską wypełnią bohaterowie nam bliscy i współcześni, których poznajemy w podróży. Kim jesteśmy, jako turyści, podglądacze światów, do których uciekamy od codzienności? Czym jest dla nas mityczny Wschód? I czy da się o nim opowiedzieć w teatrze?

 

Pan Tadeusz
27,29,30.09.2017,start.19
28,29.09.2017,start.11
Autor: Adam Mickiewicz
Reżyseria: Irena Jun
Występują: Wojciech Sandach, Konrad Pawicki,Robert Gondek,Grzegorz Młudzik, Paweł Niczewski, Barbara Biel, Wiesław Orłowski i inni
Tadeusz kocha Zosię, Telimena uwodzi Tadeusza, Hrabia chce zdobyć serce Telimeny. Tymczasem dawny sługa Horeszków zawiązuje okrutną intrygę, pragnąc zemsty na swych odwiecznych wrogach…
Pełna rozmachu inscenizacja Ireny Jun, pozostając wierną Mickiewiczowi, nic nie traci z urody języka jednego z najważniejszych utworów polskiej literatury. Wydobywa jego pełną humoru treść, buduje dynamiczną akcję, kreśli sylwetki niezwykłych bohaterów, czyniąc go atrakcyjnym dla współczesnego widza.

 

Malarnia

 

Dziecko
15,16,17.09.2017,start.19:30
Autor: Inga Iwasiów
Reżyseria: Martyna Łyko
Występują: Ewa Sobczak, Michał Lewandowski, Iwona Kowalska, Marian Dworakowski, Przemysław Walich, Paweł Adamski, Krystyna Maksymowicz, Adrianna Janowska-Moniuszko
Debiut dramaturgiczny Ingi Iwasiów - szczecińskiej pisarki, nominowanej do Nagrody Nike, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego. Marta i Marek starają się o dziecko. Kiedy naturalne metody zawodzą szukają pomocy w poradniach. Do intymnego świata dwojga ludzi wkraczają „zastępcze macice” - instytucje i ich pracownicy… Spektakl bierze udział w 23. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, który ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze oraz wspomaganie rodzimej dramaturgii.

 

Teatr Mały 

 

Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie
08.09.2017,start.19
09,10.09.2017,start.17
Autor: Iwan Wyrypajew
Reżyseria: Anna Januszewska
Występują: Anna Januszewska, Jacek Piątkowski, Grzegorz Młudzik
„Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie" to sztuka Iwana Wyrypajewa, jednego z najważniejszych, współczesnych rosyjskich twórców teatralnych. Spektakl w Teatrze Małym reżyseruje wybitna aktorka Anna Januszewska, która przygotowuje również scenografię i kostiumy, a także zagra w nim wraz z Grzegorzem Młudzikiem i Jackiem Piątkowskim.

 

Pocałunek
22.09.2017,start.19
23,24.09.2017,start.17
Autor: Ger Thijs
Reżyseria: Marek Pasieczny
Występują: Magdalena Myszkiewicz, Konrad Pawicki
On i ona, oboje po przejściach. Góry, ławka, na której co jakiś czas się spotykają. Ona poważna, on były komik. Na pierwszy rzut oka wygląda, że nic ich nie łączy – z wyjątkiem samotności. „Pocałunek” to przejmujący, wzruszający, ale i pełen delikatnego humoru dramat o możliwej miłości, pragnieniu i chorobie, która może zmienić życie.

 

Dobry Wieczór Fogg
28.09.2017,start.19
30.09.2017,start.17
Reżyseria: ArkadiuszBuszko
Scenariusz: Arkadiusz Buszko
Występują: Anna Januszewska, Barbara Biel, Michał Lewandowski, Krystyna Maksymowicz, Ewa Sobczak i inni
„Dobry wieczór Fogg" - klasyka polskiej piosenki w aktorskich interpretacjach. Zrealizowany z lekkością i poczuciem humoru spektakl nawiązuje do klimatu przedwojennych kabaretów. Bawi błyskotliwym dowcipem i piosenką z zaskakującą puentą. Po barwnym świecie piosenek i anegdot z życia artysty prowadzi nas sam Mieczysław Fogg.