Repertuar: Teatr Współczesny - Listopad 2017

Repertuar: Teatr Współczesny - Listopad 2017
Repertuar: Teatr Współczesny - Listopad 2017
Wezmę udział
Teatr Współczesny - Wały Chrobrego 3, Szczecin

Oto cały repertuar Teatru Współczesnego na listopad 2017!

 

Duża Scena

 

Król Edyp
04,05,08,10.11.2017,start.19
09.11.2017,start.11
11,12.11.2017,start.19:30
Autor: Sofokles
Reżyseria: Rudolf Zioło
Występują: Adam Kuzycz-Berezowski, Ewa Sobiech, Beata Zygarlicka, Arkadiusz Buszko, Robert Gondek
Autorka poczytnych dreszczowców, Dorothy Sayers, nazwała tę tragedię starożytnym kryminałem i jest to określenie o tyle trafne, że osią akcji jest niewątpliwie śledztwo w sprawie morderstwa. Rzecz dzieje się w Tebach niszczonych przez zarazę. Lud prosi o ratunek króla Edypa, który już raz ocalił miasto, kiedy uwolnił je od pożerającego ludzi potwora – Sfinksa. Postać Edypa – tragiczna, uwikłana we własne czyny, które sprowadzają nieszczęście, wskazuje na moment „rozpoznania samego siebie” - poznania prawdy o sobie samym. Edyp jest lustrem, w którym przeglądają się w dziejach miliony odbiorców tej opowieści, która należy do klasyki europejskiej kultury.

 

Feinweinblein. W starym radiu diabeł pali
15,16,17,18,19.11.2017,start.19
Autor: Weronika Murek
Reżyseria: Katarzyna Szyngiera
Występują: Magdalena Wrani-Stachowska, Magdalena Myszkiewicz, Joanna Matuszak, Arkadiusz Buszko, Maciej Litkowski, Adam Kuzycz-Berezowski, Wojciech Sandach, Michał Lewandowski, Tymek Sobiech.
Tekst-laureat Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 2015, jeden z najlepszych nowych, polskich tekstów dla teatru napisany przed debiutantkę, Weronikę Murek, która przebojem wdarła się do świata literatury i teatru. Mikroświat prowincji. Jedynym rekiwzytem, który zapewnia bohaterom dostęp do "lepszego świata" jest odbiornik radiowy. Z przedmiotem pożądania związana jest jednak pewna mroczna tajemnica...

 

Raj dla Opornych
23,24,25,26.11.2017,start.19
Autor: Michele Riml
Reżyseria: Justyna Celeda
Występują: Beata Zygarlicka, Konrad Pawicki, Grażyna Madej
Druga część kultowej komedii „Seks dla opornych” - bez wątpienia najpopularniejszego tytułu ostatnich lat wśród szczecińskiej publiczności. Spektakl, zagrany prawie 100 razy przy pełnej widowni, ma swoich wiernych fanów, którzy widzieli go juz kilkakrotnie. Dalszą część perypetii zwariowanego małżeństwa poznajemy w „Raju...”. Tym razem Alice i Henry wybierają się pod namiot. Dołącza do nich ekscentryczna siostra Alice, a na jaw wychodzi pewna niewygodna prawda...

 

Godzina spokoju
29,30.11.2017,start.19
Autor: Florian Zeller
Reżyseria: Norbert Rakowski
Występują: Konrad Pawicki, Joanna Matuszak, Ewa Sobczak, Robert Gondek
Błyskotliwa komedia Floriana Zellera – współczesnego francuskiego autora. Godzina spokoju to wszystko, czego oczekuje Michel. 3600 sekund absolutnej ciszy, żeby posłuchać płyty, którą po długich staraniach udało mu się zdobyć. Tymczasem świat wali mu się na głowę. Koniecznie chcą z nim rozmawiać: żona, syn, kochanka, przyjaciel, a nawet sąsiad, osaczając go niewygodnymi sprawami. Czy wymarzona godzina zamieni się w prawdziwy koszmar?

 

Malarnia

 

Smaki i dotyki
28,29.11.2017,start.19
Autor: Inga Iwasiów
Reżyseria: Stanisław Miedziewski
Występują: Krystyna Maksymowicz
Jak bardzo może odsłonić się kobieta? Jestem niemal taka jak inne – precyzyjnie skrojona kobieta, córka, matka, żona, siostra, przyjaciółka, obywatelka z romansem, ślubem, porodem i doktoratem. Mówią przeze mnie one, każda innym głosem. Raz jestem alkoholiczką, raz prostytutką. Poddaje się, a potem szukam zadośćuczynienia. Uwięziona w jakiejś roli, przyjmuję ją lub strząsam z siebie. Jestem w ciągłym ruchu, w nieustającym poszukiwaniu smaku, prawdziwego życia i szczęśliwego dotyku.

 

Teatr Mały 

 

Kalifornia Nieśmiertelni
03.11.2017,start.19
04,05.11.2017,start.17
Reżyseria: Szymon Kaczmarek
Występuje: Maciej Litkowski
Spektakl "kalifornia nieśmiertelni" to niezwykła, oparta na faktach opowieść o polskich celebrytach lat 60-tych. Bohaterowie: Polański, Komeda, Hłasko i inni. Historie prawie niemożliwe - od wódki w SPATiFie do Hollywood, od marzeń o karierze muzycznej do okrutnej zbrodni, od Indian Hopi do dzieci- kwiatów. Udokumentowaną baśń opowie jeden aktor. Staytuned.

 

Pocałunek
09.11.2017,start.19
11,12.11.2017,start.17
Autor: Ger Thijs
Reżyseria: Marek Pasieczny
Występują: Magdalena Myszkiewicz, Konrad Pawicki
On i ona, oboje po przejściach. Góry, ławka, na której co jakiś czas się spotykają. Ona poważna, on były komik. Na pierwszy rzut oka wygląda, że nic ich nie łączy – z wyjątkiem samotności. „Pocałunek” to przejmujący, wzruszający, ale i pełen delikatnego humoru dramat o możliwej miłości, pragnieniu i chorobie, która może zmienić życie.

 

Arcydzieło na śmietniku
16,17.11.2017,start.19
18,19.11.2017,start.17
Reżyseria: Tomasz Obara
Występują: Anna Januszewska, Grzegorz Młudzik
Spektakl z okazji jubileuszu czterdziestolecia pracy artystycznej Anny Januszewskiej i Grzegorza Młudzika. Aktorzy do realizacji kameralnej komedii zaprosili reżysera Tomasza Obarę, z którym wielokrotnie spotykali się w trakcie swojej pracy twórczej. Eks-barmanka, ekspert w dziedzinie sztuki i tajemniczy obraz wart fortunę …a może pięć dolarów? MaudeGutman kupuje w lumpeksie za grosze dzieło, którego autorem jest być może słynny malarz, Jackson Pollock. Czy zdaniem eksperta obraz jest autentyczny? Czy Maude da za wygraną? I co właściwie możemy nazwać „prawdziwą sztuką”…?