Teatr Polski Październik

Teatr Polski Październik
Teatr Polski - Swarożyca 5, Szczecin

Duża Scena

 

 

 

Pijacy

04,05,06.10.2018,start.19

07.10.2018,start.16

Autor: Franciszek Bohomolec

Reżyseria: Artur Więcek „Baron”

Występują: Adam Dzieciniak, Małgorzata Iwańska, Adrianna Szymańska, Sławomir Kołakowski, Filip Cembala

 

Pijacy” Bohomolca, w reżyserii Artura Więcka „Barona”, to zrealizowane na podstawie oświeceniowej komedii, przedstawienie o polskich grzeszkach, które bawi i daje do myślenia. Jak Polacy piją do dna. I potwornie na smutno.

 

Premiera w Teatrze Polskim. Niezły ubaw, czyli popijawa z muzyką. Premiera "Pijaków" w Teatrze Polskim. Polacy przez wieki piją tak samo i tak samo kłócą się i leczą kaca.

 

 

 

Kogut w Rosole

09,10,11,16,17.10.2017,start.19

14.10.2018,start 16

Autor: Samuel Jokic

Reżyseria: Marek Gierszał

Występują:Filip Cembala, Adam Dzieciniak, Zbigniew Filary, Sławomir Kołakowski i inni

 

„Kogut w rosole“ Samuela Jokica opowiada o siedmiu mężczyznach którzy stracili pracę i już od miesięcy są bezrobotni. Teraz okazało się, że też nie mają pomysłu na siebie. 

 

Niby odstawieni na boczny tor czują się coraz bardziej niepotrzebni i odrzuceni. Problem pęcznieje bo nie mogą znaleźć pracy a też doskwiera im brak pieniędzy. Żeby więc coś do „zasiłku” dorobić łapią się każdego zajęcia.

 

 

 

Wariacje Tischnerowskie

19,20.10.2018,start 19

Reżyseria: Artur Więcek „Baron"

Występują: Małgorzata Chryc-Filary, Marta Uszko, Zbigniew Filary, Michał Janicki, Dariusz Majchrzak, Jacek Polaczek

 

Spotkanie – to od niego zaczyna się dialog. I od niego zaczyna się teatr. Ale są także spotkania, o których można powiedzieć, że to od nich zaczyna się twórcze życie. I myślę, że takie właśnie było moje spotkanie z Tischnerem.

 

Trwało czas krótki, Tischner już chorował, prawie nie mówił, ale wystąpił jeszcze w adaptacji „Historii filozofii po góralsku wg ks. Tischnera”, którą miałem przyjemność reżyserować. To był jego ostatni występ przed kamerą. To z braku Tischnera w realnym istnieniu, wzięła się potrzeba zaistnienia.

 

 

 

Nareszcie w Dudapeszcie...ciąg dalszy

22.10.2018,start 19.30

 

To najnowszy, na bieżąco aktualizowany autorski program Krzysztofa Daukszewicza. Satyryk opisuje i wyśmiewa absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Każdy występ może różnić się od poprzedniego, w zależności od tego, co akurat dzieje się w świecie polityki.

 

Podczas wydarzenia artyście towarzyszy pianista Mieczysław Grochowski. Krzysztof Daukszewicz urodził się 30 października 1947 roku w Wichrówie. Jest satyrykiem, felietonistą, poetą, kompozytorem, gitarzystą i piosenkarzem.

 

 

 

Kolacja Dla Głupca

27.10.2018,start 16

28,30,31.10.2018,start 19

Autor: Francis Veber

Reżyseria: Anna Kękuś
Występują: Michał Janicki, Adam Dzieciniak, Jacek Polaczek, Olga Adamska, Katarzyna Sadowska, Zbigniew Filary


Tytułowa kolacja dla głupca, to kolacja, na którą każdy z grupy przyjaciół wyszukuje i zaprasza możliwie najgłupszego osobnika. Zabawa polega na tym, aby przez cały wieczór utrzymać w tajemnicy fakt, że stanowi on obiekt żartów, a równocześnie skłonić go do mówienia.

 

Wygrywa ten z przyjaciół, który przyprowadzi „arcymistrza w swoim gatunku”. Taki jest punkt wyjścia sztuki, jednak przypadek płata figla planom i myśliwy staje się ofiarą...

 

 

 

Mała rzecz a cieszy

29.10.2018,start 19

Autor: Liz Lochhead

Reżyseria: Piotr Jędrzejas

Występują: Maja Barełkowska, Olga Sawicka, Piotr Cyrwus, Waldemar Obłoza

 

Szalona teatralna zabawa pełna pragnień, miłości i marzeń. Korowód postaci w zaskakujących sytuacjach. Kibicujemy bohaterom w ich pragnieniach i rozczarowaniach, bo sami ich doświadczamy. Wspaniały angielski humor i dystans z odrobiną romantyzmu. „Mała rzecz, a cieszy” to nie tylko tytuł tej uroczej komedii ale i jej najlepsza definicja!

 

Małe? Czyli piękne! Małe? Czyli wielkie! Bo wszystko zależy od miernika. W tym przypadku: miernika szczęścia! Szczęśliwie dzielimy to szczęście na cztery, a właściwie - na czworo.

 

 

 

Mała Scena

 

 

 

Prywatna Klinika

02,03,07,12,18,21.10.2018,start.19

Autor:John Chapman i Dave Freeman

Reżyseria:Stefan Szaciłowski

Występują:Olga Adamska,Zbigniew Filary,Adam Zych,Katarzyna Bieschke-Wabich

 

Perypetie Harriet, która życie dzieli między dwóch, nieświadomych nawzajem swojego istnienia, kochanków. Przypadek oraz niespodziewani goście burzą perfekcyjny plan schadzek. Czy Harriet uda się do końca utrzymać w tajemnicy kto jest kim (i kto jest z kim…)?

 

Przekonajcie się sami. Farsę wyreżyserował Stefan Szaciłowski, ten sam, dzięki któremu od tylu sezonów bawi nas „Mayday” i „Okno na parlament”. Dobra zabawa i dużo śmiechu zagwarantowane.

 

 

 

Czarny Kot Rudy

 

 

 

Uwiedziona Chili Show Olgi Adamskiej

05,06.10.2018,start 21:30

Realizacja: Adam Opatowicz,

Występują: Olga Adamska, Krzysztof Baranowski

 

Gdyby Olga Adamska żyła w międzywojniu, byłaby bez wątpienia gwiazdą niejednego kabaretu. Tworzy wizerunek scenicznej divy retro, podszyty współczesnym mrugnięciem oka i dopełniony własnym temperamentem.

 

I co bardzo ważne ma nie tylko dystans do wykonywanego repertuaru – nie zawsze skądinąd „przedwojennego” - ale i do samej siebie w tym repertuarze.

 

 

 

Panie Panowie Młynarski

18,19,20.10.2018,start 21.30

Scenariusz: Adam Opatowicz

Występują: Piotr Bumaj, Adam Dzieciniak, Michał Janicki, Sławomir Kołakowski, Wiesław Orłowski

 

Wojciech Młynarski – poeta, satyryk, artysta kabaretowy, dramaturg, tłumacz i librecista, a przede wszystkim twórca ponad 2000 tekstów piosenek, na których wychowały się pokolenia Polaków, a cytaty przeszły do mowy codziennej. Potrafił niezwykle celnie opisywać zarówno rzeczywistość społeczno-polityczną, jak i subtelne zawirowania natury damsko-męskiej.

 

Mistrz wnikliwej obserwacji i zaskakującej puenty. Obdarzony niezwykłą wprost umiejętnością przekształcania najzwyklejszego wydarzenia w głęboką metaforę. Jego piosenki to swoiste przypowieści pokazujące drogę, podnoszące na duchu, wzmacniające wiarę, że bycie uczciwym ma sens, a etos inteligencji nie jest pustym konstruktem słownym.

 

 

 

Scena na Łasztowni

 

 

 

Słownik Ptaszków Polskich

07.10.2018,start 17

Autor: Jakub Morawski

Adaptacja i reżyseria: Krzysztof Materna

Występują: Iwona Bielska, Olga Bołądź, Agnieszka Suchora, Dorota Rabczewska, Janusz Chabior

 

Nagrodzone na konkursie Chimery opowiadanie Jakuba Morawskiego, doktoranta Kulturoznawstwa stało się dla Krzysztofa Materny inspiracją do podjęcia z autorem rozmów na temat spektaklu.

 

Kuba Morawski ze swoim absolutnym słuchem językowym stawia nas jako społeczeństwo przed koniecznością odpowiedzi na zasadnicze pytanie. Czy polski język jest nadal narzędziem naszej komunikacji, czy rozbija naszą językową tożsamość?

 

 

 

Sen Nocy Letniej

13.10.2018,start 17

13.10.2018,start 20

Autor: William Shakespeare

Reżyseria: Adam Opatowicz

Występują: Olek Różanek, Dorota Chrulska, Sławomir Kołakowski, Sylwia Różycka, Adrianna Szymańska

 

W dusznej atmosferze letniej nocy, pomiędzy jawą a snem, w świecie ułudy, gdzie losy ludzi przeplatają się z losami elfów, czeka na bohaterów tej lekkiej szekspirowskiej komedii wielka miłość.

 

Lecz zanim pary kochanków odnajdą się, wśród miłosnych czarów doświadczą całej słodyczy i całej trucizny zakochania. Otrą się o granice obłędu, ulegną igraszkom wyobraźni i utoną w niebezpieczeństwach zabawy namiętnościami…

 

 

 

A.Poniedzielski i A.Andrus zapraszają

na niezobowiązujący wieczór kabaretowy

Występują: Andrzej Poniedzielski, A rtur Andrus

 

Andrzej Poniedzielski - poeta, pieśniarz, konferansjer, autor tekstów piosenek, satyryk, humorysta, gitarzysta, twórca scenariuszy, reżyser, osoba związana z kabaretem, aktor Teatru Ateneum w Warszawie. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Mistrz Mowy Polskiej z roku 2011.

 

Artur Andrus – dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek, piosenkarz, artysta kabaretowy i konferansjer. W latach 1994–2017 dziennikarz Programu Trzeciego Polskiego Radia, a od 2005 stały gość Szkła kontaktowego. Mistrz Mowy Polskiej 2010.

 

 

 

Z piekła do piekła

26,27.10.2018,start 20

28.10.2018,start 15

Autor: Jacek Kaczmarski

Reżyseria: Adam Opatowicz

Występują: Olga Adamska, Sylwia Różycka, Katarzyna Sadowska, Adrianna Szymańska, Marta Uszko

 

Sztuka premierowa, opis wkrótce...