Teatr Współczesny

Teatr Współczesny
Teatr Współczesny - Wały Chrobrego 3, Szczecin

DUŻA SCENA

 

 

Bzik. Ostatnia minuta.
04,06.06.2018,start.19
07.06.2018,start.20
Reżyseria: Ewelina Marciniak
Występują: Magdalena Wrani-Stachowska, Adam Kuzycz-Berezowski, Konrad Beta, Maria Dąbrowska i inni.


Najnowszy spektakl Eweliny Marciniak, najbardziej intrygującej reżyserki młodego pokolenia. Autorka tym razem sięga do „Bzika tropikalnego” Witkacego i razem z dramaturgiem Janem Czaplińskim tworzy własną teatralną opowieść pt. „Bzik. Ostatnia minuta”.

 

Pełną rozmachu i zaskakujących rozwiązań scenicznych przestrzeń stworzoną przez scenografkę Katarzynę Borkowską wypełnią bohaterowie nam bliscy i współcześni, których poznajemy w podróży. Kim jesteśmy, jako turyści, podglądacze światów, do których uciekamy od codzienności? Czym jest dla nas mityczny Wschód? I czy da się o nim opowiedzieć w teatrze?

 

------------------------------------

 

TEATR MAŁY

 

 

Wieża z Klocków
08.06.2018,start.19
09,10.06.2018,start.17
Reżyseria: Arkadiusz Buszko
Występują: Magdalena Myszkiewicz oraz głosy dzieci.


Co wiemy o adopcji? Czy znamy kogoś kto jest adoptowany? Dlaczego dom dziecka to miejsce, w którym dziecko nigdy nie powinno się znaleźć? Czym jest miłość i jaka jest jej siła? Intymny zapis doświadczenia matki, która podejmuje się wraz z mężem wychowania dziecka adoptowanego.

 

Tekst opowiadania, na bazie którego powstał scenariusz teatralny, oparty jest na autentycznych wydarzeniach z życia autorki - Katarzyny Kotowskiej.

 

 

Dobry Wieczór Fogg
15.06.2018,start.19
16,17.06.2018,start.17
Reżyseria: Arkadiusz Buszko
Występują: Anna Januszewska, Barbara Biel, Michał Lewandowski, Krystyna Maksymowicz, Ewa Sobczak i inni


„Dobry wieczór Fogg" - klasyka polskiej piosenki w aktorskich interpretacjach. Zrealizowany z lekkością i poczuciem humoru spektakl nawiązuje do klimatu przedwojennych kabaretów. Bawi błyskotliwym dowcipem i piosenką z zaskakującą puentą. Po barwnym świecie piosenek i anegdot z życia artysty prowadzi nas sam Mieczysław Fogg.

 

 

Arcydzieło na śmietniku
22.06.2018,start.19
23,24.06.2018,start.17
Reżyseria: Tomasz Obara
Występują: Anna Januszewska, Grzegorz Młudzik


Spektakl z okazji jubileuszu czterdziestolecia pracy artystycznej Anny Januszewskiej i Grzegorza Młudzika. Aktorzy do realizacji kameralnej komedii zaprosili reżysera Tomasza Obarę, z którym wielokrotnie spotykali się w trakcie swojej pracy twórczej. Eks-barmanka, ekspert w dziedzinie sztuki i tajemniczy obraz wart fortunę …a może pięć dolarów?

 

MaudeGutman kupuje w lumpeksie za grosze dzieło, którego autorem jest być może słynny malarz, Jackson Pollock. Czy zdaniem eksperta obraz jest autentyczny? Czy Maude da za wygraną? I co właściwie możemy nazwać „prawdziwą sztuką”…?

 

------------------------------------

 

MALARNIA

 

 

Mad Women
12,13.06.2018,start.19
Reżyseria: Barbara Wiśniewska
Występują: Magdalena Myszkiewicz, Ewa Sobczak, Barbara Lewandowska, Maria Dąbrowska, Magdalena Wrani-Stachowska


Agencja reklamowa najwyższego szczebla obsługująca ważnych klientów. Pięć kobiet u władzy, z silną potrzebą dominacji i kontroli. Spotykają się na zebraniu w sprawie stworzenia kampanii nowego leku dla kobiet, który będzie rewolucyjną konkurencją dla Xanaxu.

 

Wchodząc w role odbiorców kampanii, dowiadują się o sobie znacznie więcej niż mogły przypuszczać. Spektakl realizowany w ramach projektu Pikseloza- projektu kuratorskiego Piotra Ratajczaka

 

 

Łzawe zjawy roku pamiętnego
15,16.06.2018,start.19
Reżyseria: Bogusław Kierc
Występują: Adrianna Janowska-Moniuszko, Ewa Sobczak, Magdalena Wrani-Stachowska, Mateusz Wiśniewski i inni


Dialogi szóstki przyjaciół, prywatne, intymne, wstydliwe, a przede wszystkim głęboko zmysłowe – są migotaniem pomiędzy tym, co odkryte i zakryte.

 

Tekst Bogusława Kierca sięga do mentalności ukształtowanej w czasach PRL-u, gdzie ciągle niezaspokojone potrzeby i lęk przed obecnością tych, którzy wejdą „z zewnątrz” steruje wewnętrznym zagubieniem.

 

 

Skocznia w Jerozolimie
19,21.06.2018,start.19
Reżyseria: Paweł Kamza
Występują: Wojciech Sandach, Grażyna Madej, Beata Zygarlicka, Robert Gondek, Jacek Piątkowski, Michał Lewandowski, Barbara Lewandowska


Czy wiesz, że w Polsce 70% katolików nie wierzy w Zmartwychwstanie? Pytanie to nurtuje księdza, który wyrusza w podróż do Jerozolimy, by na Górze Oliwnej dokończyć pisanie książki.

 

Na swej drodze spotka postaci z przeszłości, a wraz ze wspomnieniami powrócą pytania – o miłość i zdradę, wiarę i wolność. Kraków, Wenecja, Neapol, Sorrento… i przemytnicy. Cała historia w gruncie rzeczy to historia kilku metafor.