Teatr Współczesny Październik

Teatr Współczesny Październik
Teatr Współczesny - Wały Chrobrego 3, Szczecin

 

Duża Scena

 

 

 

Ania z Zielonego Wzgórza

02,03.10.2018,start.11

Autor: Lucy Maud Montgomery

Reżyseria: Marek Pasieczny

Występują: Magdalena Wrani-Stachowska, Magdalena Myszkiewicz, Grzegorz Młudzik, Adrianna Janowska-Moniuszko, Ewa Sobczak

 

Najnowsza sceniczna adaptacja najsłynniejszej powieści XX wieku dla dzieci i młodzieży. 11-letnią Anię przygarnia bezdzietne rodzeństwo – Maryla i Mateusz. Choć początkowo chcieli chłopca wkrótce okazuje się, że to właśnie Ania Shirley miała całkowicie odmienić ich życie.

 

Niepokorna, uparta, obdarzona niezwykłą wyobraźnią dziewczynka ściąga na siebie i Zielone Wzgórze niemało kłopotów…

 

 

 

Bzik.Ostatnia minuta

05,06,07.10.2018,start 19

Reżyseria: Ewelina Marciniak

Występują: Magdalena Wrani-Stachowska, Adam Kuzycz-Berezowski, Konrad Beta, Maria Dąbrowska, Arkadiusz Buszko

 

Teatr Współczesny zaprasza na wycieczkę w nieznane! Podróż do egzotycznej krainy, gdzie słońce świeci najjaśniej, rozpoczynamy na pokładzie samolotu. Wraz z rodziną Brzechajłów wylądujemy gdzieś na dzikim Wschodzie, gdzie z ochotą oddamy się typowym dla tropikalnych wakacji uciechom „ol inkluzif”.

 

Odwiedzimy muzeum orientu, podotykamy żywych eksponatów, zobaczymy, jak żyje miasto nocą, poznamy ciekawostki historyczne. Czy w blasku migawki aparatu i palącego słońca zdołamy dostrzec dzikiego?

 

 

 

Raj dla opornych

10,11,12,13,14.10.2018,start 19

Autor: Michele Riml

Reżyseria: Justyna Celeda

Występują: Beata Zygarlicka, Konrad Pawicki, Grażyna Madej

 

Druga część kultowej komedii „Seks dla opornych” – bez wątpienia najpopularniejszego tytułu ostatnich lat wśród szczecińskiej publiczności. Spektakl, zagrany prawie 100 razy przy pełnej widowni, ma swoich wiernych fanów, którzy widzieli go juz kilkakrotnie.

 

Dalszą część perypetii zwariowanego małżeństwa poznajemy w „Raju…”. Tym razem Alice i Henry wybierają się pod namiot. Dołącza do nich ekscentryczna siostra Alice, a na jaw wychodzi pewna niewygodna prawda… Program w formie pocztówek do zakupu.

 

 

 

Burza
18,19,20,21.10.2018,start 19
Autor: William Szekspir
Przekład Stanisław Barańczak
Reżyseria: Anna Augustynowicz
Występują: Bogusław Kierc, Maria Dąbrowska, Anna Januszewska, Paweł Adamski, Arkadiusz Buszko i inni.

 

Klasyka europejskiego dramatu w interpretacji Anny Augustynowicz. Wygnany z Mediolanu Prospero dociera na wyspę, z której czyni miniaturowe królestwo sztuki i magii. Panując nad żywiołami, bezcielesnym Arielem i dzikim Kalibanem, wychowuje córkę Mirandę.

 

Po latach u wybrzeży wyspy rozbija się statek, a książę staje oko w oko ze swą przeszłością… „Burza” zawiera wszystkie główne tematy dramatów Szekspira: obalenie prawowitego władcy, niebezpieczeństwo przejścia od cywilizacji do barbarzyństwa, marzenie o odzyskaniu świetności, zgubną namiętność oraz sens i potrzebę stwarzania teatru.

 

 

 

Pijani

25,26.10.2018,start 19

27,28.10.2018,start 18

Autor: Iwan Wyrypajew

Przekład: Agnieszka Lubomira Piotrowska

Reżyseria i opracowanie muzyczne: Norbert Rakowski

Występują: Barbara Lewandowska, Arkadiusz Buszko, Maria Dąbrowska, Joanna Matuszak, Konrad Eleryk

 

Wszyscy bohaterowie tej sztuki, przez cały czas jej trwania są pijani – pijani w sztok, uraczeni dobrym alkoholem, zataczający się po suto zakrapianej imprezie, albo w jej trakcie. Nie warto ich lekceważyć – pozbawieni hamulców i śmieszni jednocześnie wypowiadają więcej niż można powiedzieć na trzeźwo, bo przecież „Bóg rozmawia ze światem przez pijanych”.

 

W spektaklu, obok aktorów Teatru Współczesnego, zadebiutują absolwenci PWSTiF w Łodzi – Karolina Sawka i Konrad Eleryk.

 

 

 

Malarnia

 

 

 

Mad Women

03,04,11,12.10.2018,start 19

Autor: Natalia Mołodowiec

Reżyseria: Barbara Wiśniewska

Występują: Magdalena Myszkiewicz, Ewa Sobczak, Barbara Lewandowska, Maria Dąbrowska, Magdalena Wrani-Stachowska

Agencja reklamowa najwyższego szczebla obsługująca ważnych klientów. Pięć kobiet u władzy, z silną potrzebą dominacji i kontroli. Spotykają się na zebraniu w sprawie stworzenia kampanii nowego leku dla kobiet, który będzie rewolucyjną konkurencją dla Xanaxu.

 

Wchodząc w role odbiorców kampanii, dowiadują się o sobie znacznie więcej niż mogły przypuszczać. Spektakl realizowany w ramach projektu Pikseloza - projektu kuratorskiego Piotra Ratajczaka.

 

 

 

Łzawe zjawy roku pamiętnego

26,27,28.10.2018,start 19

Autor: Bogusław Kierc

Reżyseria: Bogusław Kierc

Występują: Adrianna Janowska-Moniuszko, Ewa Sobczak, Magdalena Wrani-Stachowska, Mateusz Wiśniewski, Adam Kuzycz-Berezowski, Michał Lewandowski

Dialogi szóstki przyjaciół, prywatne, intymne, wstydliwe, a przede wszystkim głęboko zmysłowe–są migotaniem pomiędzy tym, co odkryte i zakryte. Sensualność rozmów podkreślają sceny, w których bohaterowie wspólnie zasiadają do jedzenia, a spożywanie posiłków mieści się na dwóch biegunach – orgii i komunii. Tekst Bogusława Kierca sięga do mentalności ukształtowanej w czasach PRL-u, gdzie ciągle niezaspokojone potrzeby i lęk przed obecnością tych, którzy wejdą „z zewnątrz” steruje wewnętrznym zagubieniem.

 

 

 

Teatr Mały

 

 

 

Kalifornia nieśmiertelni

06,07,27.10.2018,start 17

Reżyseria: Szymon Kaczmarek

Projekcje: Kinga Dalska

Występują: Maciej Litkowski

 

Spektakl „kalifornia nieśmiertelni” to niezwykła, oparta na faktach opowieść o polskich celebrytach lat 60-tych. Bohaterowie: Polański, Komeda, Hłasko i inni. Historie prawie niemożliwe – od wódki w SPATiFie do Hollywood, od marzeń o karierze muzycznej do okrutnej zbrodni, od Indian Hopi do dzieci- kwiatów.

 

Udokumentowaną baśń opowie jeden aktor. Stay tuned. Zrealizowane w ramach Stypendium Twórczego Miasta Szczecin. Uzyskał Grand Prix – nagroda publiczności – na XV Wałbrzyskich „Fanaberiach Teatralnych”.

 

 

 

Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie

12.10.2018,start 19

13,14.10.2018,start 17

Reżyseria, kostiumy, aranżacja przestrzeni: Anna Januszewska

Występują: Anna Januszewska, Jacek Piątkowski, Grzegorz Młudzik

 

Zabawna, prowokująca w formie i treści komedia. Z wątkiem kryminalnym i lirycznym podmiotem. O życiu i przeżyciu. O nas. Kto zwariował? I co może nasza wyobraźnia?

„Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie” to inteligentna rozrywka na najwyższym poziomie.

 

Spektakl przygotowała i gra w nim główną rolę wybitna aktorka szczecińskiej sceny Anna Januszewska, laureatka wielu nagród aktorskich na festiwalach w Polsce, doskonale znana m.in. z roli Anieli Dulskiej w „Moralności pani Dulskiej” w reż. Anny Augustynowicz.

 

 

 

Kobieta zagrożona niskimi świadczeniami emerytalnymi.

20,21.10.2018,start 17

Występują: Maria Dąbrowska, Kuba Fiszer

 

Nie bójmy się słowa recital, nie bójmy się słowa artystka. Wyśpiewa piosenki, przy których nasze mamy popłakiwały cicho w kuchni, waląc tłuczkiem w schabowego. Nawet w najbardziej niewygodnych butach, wystąpi tak, jakby się w nich urodziła.

 

Jeszcze nie oswojona, a już zagrożona. Kobieta. Człowiek. Razem z jedynym perkusistą podłączonym do rytmu wszechświata, stworzą złocisty duet. Na ich niebie, dwa słońca mogą płonąć jednocześnie.