Teatr Współczesny Wrzesień

Teatr Współczesny Wrzesień
Teatr Współczesny - Wały Chrobrego 3, Szczecin

Malarnia

 

Mad Women

07,08.09.2018,start.19

Autor: Natalia Mołodowiec

Reżyseria: Barbara Wiśniewska

Występują: Magdalena Myszkiewicz, Ewa Sobczak, Barbara Lewandowska, Maria Dąbrowska, Magdalena Wrani-Stachowska

 

Agencja reklamowa najwyższego szczebla obsługująca ważnych klientów. Pięć kobiet u władzy, z silną potrzebą dominacji i kontroli. Spotykają się na zebraniu w sprawie stworzenia kampanii nowego leku dla kobiet, który będzie rewolucyjną konkurencją dla Xanaxu.

 

Wchodząc w role odbiorców kampanii, dowiadują się o sobie znacznie więcej niż mogły przypuszczać. Spektakl realizowany w ramach projektu Pikseloza - projektu kuratorskiego Piotra Ratajczaka.

 

 

 

 

Skocznia w Jerozolimie

21,22,23.09.2018,start.19

Autor, reżyseria: Paweł Kamza,

Występują: Wojciech Sandach, Grażyna Madej, Beata Zygarlicka, Robert Gondek, Jacek Piątkowski,

 

Czy wiesz, że w Polsce 70% katolików nie wierzy w Zmartwychwstanie? Pytanie to nurtuje księdza, który wyrusza w podróż do Jerozolimy, by na Górze Oliwnej dokończyć pisanie książki.

 

Na swej drodze spotka postaci z przeszłości, a wraz ze wspomnieniami powrócą pytania – o miłość i zdradę, wiarę i wolność. Kraków, Wenecja, Neapol, Sorrento… i przemytnicy. Cała historia w gruncie rzeczy to historia kilku metafor.

 

 

 

 

Teatr Mały

 

Przyszedł mężczyzna do kobiety

08,09.09.2018,start.17

Autor: Siemion Złotnikow

Realizacja, wykonanie, opracowanie muzyczne: Joanna Matuszak, Arkadiusz Buszko

Występują: Joanna Matuszak, Arkadiusz Buszko

 

Przezabawna komedia na aktorski duet. On i ona spotykają się na randce, która zaczyna się… fatalnie. Po serii kłótni i obelg, włączają płytę „Love story” i… zaczynają jeszcze raz. Oboje muszą przecież dokonać wyboru pomiędzy dalekim od doskonałości partnerem, a samotnością.

 

 

 

 

Pocałunek

14.09.2018,start.19

15,16.09.2018,start.17

Autor: Ger Thijs

Reżyseria: Marek Pasieczny

Występują: Magdalena Myszkiewicz, Konrad Pawicki

 

Pełna delikatnego humoru, poruszająca sztuka Gera Thijsa, jednego z najbardziej popularnych współczesnych autorów w Holandii. Dwoje nieznajomych spotyka się przypadkiem na górskim szlaku. Oboje są na życiowym rozdrożu.

 

On, niegdyś obiecujący komik, dziś pracuje w parku rekreacyjnym w przebraniu misia, ona – poważna, dawniej lokalna piękność, teraz czeka na ważne wyniki badań. Czy tytułowy pocałunek może połączyć ich na zawsze?

 

 

 

 

Kobieta zagrożona niskimi świadczeniami emerytalnymi.

19,20.09.2018,start.19

Występują: Maria Dąbrowska, Kuba Fiszer,

 

Nie bójmy się słowa recital, nie bójmy się słowa artystka. Wyśpiewa piosenki, przy których nasze mamy popłakiwały cicho w kuchni, waląc tłuczkiem w schabowego. Nawet w najbardziej niewygodnych butach, wystąpi tak, jakby się w nich urodziła.

 

Jeszcze nie oswojona, a już zagrożona. Kobieta. Człowiek. Razem z jedynym perkusistą podłączonym do rytmu wszechświata, stworzą złocisty duet. Na ich niebie, dwa słońca mogą płonąć jednocześnie.

 

 

 

 

Dobry wieczór Fogg

28.09.2018,start.19

29,30.09.2018,start.17

Reżyseria: Arkadiusz Buszko, aranżacje piosenek: Krzysztof Baranowski,

Występują: Iwona Kowalska, Grażyna Madej, Maciej Litkowski, Wiesław Orłowski,

 

„Dobry wieczór Fogg” – klasyka polskiej piosenki w aktorskich interpretacjach. Zrealizowany z lekkością i poczuciem humoru spektakl nawiązuje do klimatu przedwojennych kabaretów. Bawi błyskotliwym dowcipem i piosenką z zaskakującą puentą.

 

Po barwnym świecie piosenek i anegdot z życia artysty prowadzi nas sam Mieczysław Fogg. W spektaklu wykorzystano fragmenty nagrania z archiwum Polskiego Radia Szczecin – rozmowę z Mieczysławem Foggiem przeprowadzoną przez Leona Jarzębowskiego w 1970 roku.

 

 

 

 

Duża Scena- Foyer

 

Najlepsza wiosna

14.09.2018,start.20

15.09.2018,start.17

16,21,22.09.2018,start.19

23.09.2018,start.18

Autor: Michał Bajer

Reżyseria i opracowanie muzyczne: Natalia Korczakowska,

Występują: Maria Dąbrowska, Iwona Kowalska, Magdalena Wrani-Stachowska, Konrad Beta, Maciej Litkowski

 

Znacie Bonnie i Clyde’a? Początkowo popełniali drobne wykroczenia, z czasem zaczęli się dopuszczać morderstw. Błyskotliwy dramat Michała Bajera zaczyna się od końca tej historii – od wejścia do własnego domu pachnącego nowością i wyciągnięcia rewolweru.

 

Padają dwa strzały… Dramat napisany na zamówienie Teatru Współczesnego przez jednego z najciekawszych, współczesnych dramatopisarzy, Michała Bajera, finalisty Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, który na co dzień mieszka i pracuje w Szczecinie.

 

 

 

 

Duża Scena

 

Pan Tadeusz

25,26.09.2018,start.11

25,26.09.2018,start.19

Autor: Adam Mickiewicz

Reżyseria: Irena Jun,

Występują: Wojciech Sandach, Konrad Pawicki, Robert Gondek, Grzegorz Młudzik, Paweł Niczewski

 

Tadeusz kocha Zosię, Telimena uwodzi Tadeusza, Hrabia chce zdobyć serce Telimeny. Tymczasem dawny sługa Horeszków zawiązuje okrutną intrygę, pragnąc zemsty na swych odwiecznych wrogach…

 

Pełna rozmachu inscenizacja Ireny Jun, pozostając wierną Mickiewiczowi, nic nie traci z urody języka jednego z najważniejszych utworów polskiej literatury. Wydobywa jego pełną humoru treść, buduje dynamiczną akcję, kreśli sylwetki niezwykłych bohaterów, czyniąc go atrakcyjnym dla współczesnego widza.

 

 

 

 

Ania z Zielonego Wzgórza

28.09.2018,start.18

29,30.09.2018,start.17

Autor: Lucy Maud Montgomery

Reżyseria: Marek Pasieczny

Występują: Magdalena Wrani-Stachowska, Magdalena Myszkiewicz, Grzegorz Młudzik, Adrianna Janowska-Moniuszko, Ewa Sobczak

 

Najnowsza sceniczna adaptacja najsłynniejszej powieści XX wieku dla dzieci i młodzieży. 11-letnią Anię przygarnia bezdzietne rodzeństwo – Maryla i Mateusz.

 

Choć początkowo chcieli chłopca wkrótce okazuje się, że to właśnie Ania Shirley miała całkowicie odmienić ich życie. Niepokorna, uparta, obdarzona niezwykłą wyobraźnią dziewczynka ściąga na siebie i Zielone Wzgórze niemało kłopotów…