Wydarzenia Miesiąca Grudnia

Wydarzenia Miesiąca Grudnia
Wydarzenia Miesiąca Grudnia
Weź udział
Szczecin - Szczecin

 

Koncert Leszek Możdżer
Filharmonia
04.12.2017,start.19


Leszek Możdżer, jedna z najbardziej rozpoznawalnych osobowości na polskiej scenie jazzowej, i orkiestra Holland Baroque Society (wcześniejsza nazwa Baroque Holland), specjalizująca się w wykonywaniu muzyki dawnej na starych instrumentach, i to ze znajomością praktyk historycznych.

 

Repertuar Baroque Society to zapomniane arcydzieła i najsłynniejsze utwory muzyki dawnej. Artyści nie stronią również od dźwiękowych eksperymentów z muzyką ludową, współczesną, popularną i – jak się okazuje – jazzową. Orkiestra zdobyła uznanie z uwagi na nowe, świeże podejście do muzyki i piękne brzmienie. Koncerty emanują wyjątkową energią, która pochodzi z inspirujących relacji pomiędzy artystami oraz całym zespołem i wykonywaną muzyką.

 

……………………………………………….

 

Fresh N Dope Festival Szczecin
Peron 5
08.12.2017,start.18


Quebonafide jest raperem, piosenkarzem i autor tekstów. Członek duetu Yochimu, który współtworzył z raperem Fuso. Współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak Czesław Mozil, Krzysztof Krawczyk oraz wieloma raperami: KRS-One, Ten Typ Mes, Paluch czy Popek Monster.

Kuban – jego największy atut to niespotykany na polskiej scenie naturalny luz i wyczucie, przez które swoim leniwym „slow-flow" idealnie odnajduje się na bitach i tworzy świetny chilloutowy klimat.

 

Sarius to młody raper, który zadebiutował w ramach Asfalt Records w listopadzie 2013. Sarius ma mocny i charakterystyczny styl. Rozpiera go energia, ale nie ta, którą emanują na ludzi monitory komputerów, ale ta zdrowa, która pozwalała mu trenować i jeździć na zawody bokserskie juniorów.

 

……………………………………………….

 

U2 Symfonicznie
Azoty Arena
09.12.2017,start.18


Już w grudniu w Azotach, artyści polskiej sceny muzycznej wraz z orkiestrą symfoniczną wykonają covery największych przebojów znanego na całym świecie irlandzkiego zespołu U2! W nowych aranżacjach przygotowanych przez Grzegorza Urbana, usłyszymy tak uwielbiane przez publiczność piosenki, m.in. „One, With or Without You”, „Pride (In the name of love)” czy „Sunday Bloody Sunday”.

 

Zaproszenie do udziału w tym wyjątkowym projekcie koncertowym przyjęli m.in.: Marek Piekarczyk, Małgorzata Ostrowska, Rafał Brzozowski, Mateusz Ziółko i Kasia Dereń. Charyzmatyczne osobowości i niezapomniana muzyka powinny stworzyć widowisko na najwyższym poziomie artystycznym, tym bardziej warto mieć na uwadze ten grudniowy koncert.

 

……………………………………………….

 

Dziadek Do Orzechów - Narodowy Balet Królewski ze Lwowa
Teatr Współczesny
11.12.2017,start.17


Balet w dwóch aktach z prologiem na motywach baśni Ernsta Hoffmanna „Dziadek do orzechów i król myszy" Występują Artyści Narodowego Baletu Królewskiego ze Lwowa. Libretto: Marius Petip w redakcji Władimira Troshchenko.

 

Bajka zaczyna się tak: „W wigilię Bożego Narodzenia po zaśnieżonych ulicach małego niemieckiego miasteczka w pośpiechu biegną do domu prezydenta Zilberhausa odświętnie ubrani goście. Wśród przechodniów i Drosselmeyer - starszy radca sądu, wynalazca i mistrz zabawek. On przygotował wspaniałe bożonarodzeniowe prezenty dla dzieci Zilberhausa - jego chrześniaków Maszy i Fritza. Jednak szczęśliwe oczekiwanie na Boże Narodzenie dla Drosselmeyera przytłoczone jest lękiem: w sposób tajemniczy zniknęła jeden z lalek - Król Myszy”....

 

……………………………………………….

 

Back to the Lokomotiv 4
Peron 5
25.12.2017,start.21


Usłyszycie same najlepsze muzyczne „sztosy", które wybrzmiewały podczas niezapomnianych imprez w kultowym „Loko" i które cześć z Was pamięta z pewnością do dziś!

Organizatorzy zaproszą was na wycieczkę do czasów, gdzie na imprezach bawił się wspólnie cały Szczecin - a marka „Lokomotiv Club" rozpoznawana była w całej Polsce i uznawana za „świątynie klubowego brzmienia".

 

Niepowtarzalny klimat oraz styl jaki utrzymany był w „Loko", do dziś sprawia, że mówimy o tym miejscu z wielkim sentymentem. Powróćmy zatem do tych czasów i poczujmy po raz kolejny tę „Magię"! Więcej szczegółów oraz pełny line-up imprezy znajdziecie wkrótce na naszym portalu – hotmag.pl.