Lokalne szczecińskie piwo od Bespoke!

12.01.2021 0 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Nie ma nic lepszego niż wolny weekend i ulubione schłodzone piwo dla relaksu. W ostatnim czasie poznaliśmy nową piwną markę, która swoim oryginalnym smakiem podbija miasto Szczecin (i nie tylko!) Przedstawiamy Browar Bespoke! To szczeciński producent piw, którego właścicielami są lokalni przedsiębiorcy – Szymon i Ryszard. W naszym najnowszym wywiadzie opowiedzieli nam o swoim ciekawym produkcie, którym chcą Was zainteresować!

 

 

Będąc założycielami Browar Bespoke identyfikujecie się jako szczeciński browar kontraktowy, co to właściwie znaczy?


Działamy w formie browaru kontraktowego, to znaczy, że nie posiadamy fizycznie własnej warzelni.

 

Wynajmujemy moce przerobowe większego, rzemieślniczego browaru, gdzie warzymy piwo dokładnie według naszego pomysłu. Dzięki takiej formie jesteśmy odpowiedzialni od procesu warzenia, po rozlew i dystrybucję naszych piw.

 


Jak zaczęła się Wasza przygoda z piwowarstwem ?


Nasza, a dokładniej jednego z nas, przygoda z piwowarstwem zaczęła się około 6 lat temu. Początkiem było piwowarstwo domowe, gdzie można było poeksperymentować z różnymi stylami piw. Razem warzymy od około 2 lat, czyli mniej więcej od momentu, gdy zaczęliśmy myśleć aby stworzyć swój własny browar kontraktowy.

 

 

Jaka jest idea przewodnia Waszej działalności?

 

Przede wszystkim chcielibyśmy dzielić się naszymi pomysłami na piwo, a przy okazji przemycać wiedzę na temat mody męskiej - stąd takie motywy na naszych etykietach.

 

Kto tworzy zespół Browaru Bespoke?

 

Na pierwszy rzut oka Browar Bespoke tworzymy my - Ryszard i Szymon. Gdy przyjrzymy się bardziej jest cała masa świetnych ludzi, którzy pośrednio także go tworzą. Przede wszystkim chcielibyśmy wspomnieć ekipę z Browaru Jana, dzięki którym możemy w super atmosferze przenosić swoje piwowarskie pomysły na większą skalę.

 

Nieoceniona jest też praca grafika, który tworzy nasze etykiety. Ogromne wsparcie otrzymujemy również od naszych cierpliwych kobiet, które niejednokrotnie wspomagały nas w działaniu w social mediach. I również Wy - którzy sięgacie po nasze piwa.

 


Gdzie możemy kupić Wasz produkt?

 

Na chwilę obecną w Szczecinie w stałej ofercie nasze piwa dostępne są w Elta - Piwa Regionalne (Aleja Niepodległości 16) oraz w Chmiel Świat Piwa (Duńska 74). Mamy nadzieję, że po lockdownie zagoszczą także w naszych szczecińskich knajpach. Od niedawna możecie je również nabyć online na stronie www.piwarzemieslnicze.pl.

 

Nasze piwa pojawiły się na półkach w Goleniowe, Poznaniu, Wrocławiu, a także w innym miejscach. Więcej aktualnych szczegółów znajdziecie w przypiętej relacji na naszym instagramie.

 

 

Jakie piwa obecnie posiadacie? Które jest Waszym faworytem ?

 

Obecnie posiadamy 3 piwa. Jedno z nich - Brustasza to owocowo-ziołowa APA - lekkie, bardzo orzeźwiające piwo z dodatkiem mięty, truskawki i rabarbaru. Kolejne z nich to: Węzeł Prosty - klasyczna IPA o chmielowym charakterze z przyjemną podbudową słodową oraz Krawat Knit w stylu West Coast IPA - najwytrawniejsze, najmocniej nachmielone spośród 3 naszych obecnych propozycji.

 

Co do faworyta zdania są podzielone. Szymon jest fanem piw wysoko nachmielonych i wytrawnych, więc Krawat Knit to coś dla niego. Ryszard natomiast woli piwa lżejsze i bardziej do niego przemawia Brustasza.

 

 

Prosimy o kilka słów na koniec dla naszych czytelników!

 

Dziękujemy wszystkim za przeczytanie kilku słów o nas. Będzie nam miło jeżeli zainteresowaliśmy Was i zachęciliśmy do sięgnięcia po nasze, bądź inne piwo rzemieślnicze. Jest to dla nas bardzo ważne, ponieważ dzięki temu branża piw rzemieślniczych może się rozwijać i wypuszczać nowe propozycje.

 

A jeżeli chcecie być na bieżąco i z nami współtworzyć kolejne piwa to zapraszamy Was do obserwowania naszych social mediów. Jesteśmy otwarci na każdy kontakt z Waszej strony.
 
Browar Bespoke
browarbespoke@gmail.com
Szymon tel. 509 734 362
Ryszard tel. 512 081 017
facebook.com/browarbespoke

www.instagram.com/browar_bespoke

 

 

Browar Bespoke

Browar Bespoke

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.