Metal Madness - kowalstwo artystyczne

05.11.2020
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Zapraszamy na bliskie spotkanie z solidną pracą przy metalu! Rozmawiamy z Metal Madness - firmą zajmującą się szeroko pojętą obróbką metalu, której ambicją jest projektowanie i wykonywanie rzeczy trudnych i nietypowych. W realizacjach tych fachowców znajdziecie między innymi projekty związane z metaloplastyką, kowalstwem artystycznym, spawalnictwem czy wykonywaniem akcesorii motoryzacyjnych. Koniecznie sprawdźcie nasz wywiad!

 

 

Powiedzmy kilka słów o początkach. Jak i kiedy powstała Państwa działalność?


Całe dorosłe życie zajmowałem się wnętrzami w szerokim zakresie. Kilka lat temu zauważyłem na rynku trend wzbogacania wnętrz w wysokiej jakości elementy z metaloplastyki, poznałem wtedy też Łukasza Bieleckiego, wyjątkowo zdolnego spawacza-artystę który stał się moją prawą ręką w próbie stworzenia tego, czym jest teraz Metal Madness. Firma Metal Madness powstała niecałe 4 lata temu.

 

Jakie usługi Państwo prowadzą dla swoich klientów?


Wyspecjalizowaliśmy się w wykonywaniu wysokiej jakości elementów wyposażenia wnętrz, jak przeszklone metalowe ściany i drzwi, meble czy schody metalowe. OD niedawna dysponujemy także własną stolarnią, dzięki czemu realizacje łączące drewno z metalem wykonujemy kompleksowo.


Robimy także metalowe rzeźby, które stają się elementami ozdobnymi do wnętrz lub znajdują się w Przestrzeni publicznej, zdarza się także nam wykonywać rzeźby, które potem lądują w na wystawach w galeriach sztuki, zamawiane przez artystów, studentów lub absolwentów akademii sztuki w Szczecinie.


Często realizujemy kompleksowe aranżacje lokali komercyjnych, są to większe zamowienia z racji dużej ilości elementów, które trzeba wykonać w krótkim czasie, nie tracąc przy tym na jakości. Specjalizujemy się w takich zadaniach.

 


Na Państwa stronie możemy przeczytać o własnych projektach i wynalazkach. Prosimy o przybliżenie tych ciekawych pomysłów.

 

Metal Madness to przede wszystkim ekipa bardzo zdolnych ludzi, którzy w wolnym czasie mają warsztat do dyspozycji. Mogą wtedy realizować swoje pasje, które niejednokrotnie związane są ze stalą. Wtedy powstaje na przykład broń biała, rzeźby, nietypowe mebelki, modyfikacje do motocykli lub aut terenowych.

 

"Twój biznes pod banderą sukcesu" i "Twój biznes w dobrym położeniu". To tytuły konkursów w których brali Państwo udział.Na czym one polegały i z kim Państwo konkurowali? - Prosimy o krótką relację.

 

W pierwszym etapie z pośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń zostało wybranych po pięć firm na każdą kategorię – miro mały i średni przedsiębiorca. Startowaliśmy w kategorii mikroprzedsiębiorca. Zwycięzcę wybierali mieszkańcy Pomorza Zachodniego poprzez udział w stworzonej przez organizatora gry symulującej giełdę. Na Metal Madness głosowało kilkanaście tysięcy osób.

 

Biorąc udział w konkursie chcieliśmy pokazać, że można robić rzeczy nietypowe i najwyżej jakości w naszym województwie. Liczymy na to, że zwycięstwo w konkursie umożliwi nam dotarcie do większej liczby klientów nie tylko w naszym regionie ale i poza granicami Polski, gdzie z dumą będziemy mogli reprezentować nasze Pomorze Zachodnie.

 

Jest to też nobilitacja i motywacja dla mojej ekipy, bo to dzięki ich ciężkiej pracy udało nam się odnieść sukces.

 

Jakie było największe rzemieślnicze wyzwanie podjęte przez Metal Madness?


Jednym z nich był na pewno Gryf, który stał się symbolem Stargardu, wielka panorama z elementami architektury Szczecina, którą można zobaczyć w restauracji Rydla 52, w Szczecinie, Kraken – ośmiornica wspinająca się po maszcie barki na Bulwarze Gdyńskim w Szczecinie.

 

Nie dawno ukończyliśmy nowe dzieło, które na stałe zamieszka w Świnoujściu, gdzie tak jak gryf, będzie stało na zewnątrz. Nie chciałbym jeszcze zdradzać szczegółów, ale będzie to coś specjalnego.

 

 

Mają Państwo kilka słów dla naszych czytelników?

 

Zapraszam serdecznie wszystkich do zapoznania się z portfolio Metal Madness, a architektów i projektantów wnętrz do współpracy. Obserwujcie nas, bo jeżeli chodzi o Metal, to nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego

 

 


Metal Madness
Ul. Noakowskiego 20/9
Tel. 501 307 468

Biuro@metalmadness.pl
www.metalmadness.pl

 

Metal Medness

Metal Medness