Repertuar: Opera na Zamku - Marzec 2018

Repertuar: Opera na Zamku - Marzec 2018
Opera na Zamku - Korsarzy 34, Szczecin

Oto wydarzenia w Operze na Zamku w marzec 2018!

 

 

 

Koncert Wielkopostny
03.03.2018,start.19.30
Autor: Janusz Stalmierski, M. Sawa, P. Łukaszewski

 

Wielki Post to czas refleksji na temat życia, cierpienia, zadumy katolików nad krzyżem, ważnych postanowień, przygotowanie duchowe do Świąt Wielkanocnych. Podczas Koncertu Wielkopostnego realizowanego przez Operę na Zamku usłyszymy najpiękniejsze i niezwykle poruszające utwory: Popule meus Mariana Sawy oraz Dwa motety wielkopostne Pawła Łukaszewskiego.

 

W drugiej części koncertu po raz pierwszy w Szczecinie usłyszymy Stabat Mater Janusza Stalmierskiego. Doskonałym miejscem do przeżywania czasu wielkopostnego i uczestnictwa w koncercie będzie klimatycznie oświetlone wnętrze Kościoła Garnizonowego p.w. św. Wojciecha w Szczecinie.

--------------------------------------------  

 

Piaskowy Koncert Muzyki Filmowej
Teatr Piasku Teteiany Galitsyny – Piaskowy Koncert Muzyki Filmowej
04.03.2018,start.11.18

 

Teatr Piasku Tetiany Galitsyny przedstawia premierowe widowisko sztuk wizualnych, połączone z mistrzowską Grą na Skrzypcach w wykonaniu Oleksandra Bozhyka – Gwiazdy ostatniej edycji programu „Mam Talent”! Zapraszamy na „Piaskowy Koncert Muzyki Filmowej”!

 

Podczas show zobaczycie:- mistrzowskie interpretacje utworów filmowych grane na trzech skrzypcach jednocześnie w wykonaniu Oleksandra Bozhyka, pokaz Speed Paintingu w wykonaniu Vlodyra – Najszybszego Malarza na Świecie, pokaz Malowania Światłem oraz wiele innych niespodzianek.

--------------------------------------------  

 

Napój miłosny
10,11.03.2018,start.19
Autor: Gaetano Donizetti
Reżyseria: Jitka Stokalska


Któż nie marzył (choćby tylko raz!) o posiadaniu cudownego napoju, który potrafiłby zwrócić ku niemu serce ukochanej osoby, dotąd niezbyt czułej i otwartej na miłosne wyznania i oświadczyny? A co, jeśli, nie daj Boże, ten eliksir ma w swojej ofercie wędrowny szarlatan, który nabiera w ten sposób naiwnych i zakochanych?

 

To punkt wyjścia do prawdziwego dramatu sercowego – albo też świetnej komedii, pełnej śmiesznych sytuacji i zabawnych nieporozumień. Szczecińska inscenizacja przeniesie widzów do lat 30. XX wieku na włoską prowincję. Na scenie przepiękna scenografia, kostiumy i pojazdy z epok.

--------------------------------------------  

 

Hiszpańska Mucha
13.03.2018,start.19
Reżyseria: Jakub Przebindowski


Londyn, lata 30. XX wieku. Reżyser teatralny Arthur Spender przygotowuje oszałamiającą rewię, w której ma wystąpić Nora Wallins – gwiazda londyńskich teatrów muzycznych, prywatnie długoletnia partnerka reżysera. Brak funduszy skłania go do znajomości z tajemniczym przedsiębiorcą – Harrym Jo, który zgadza się na pomoc, jednak pod pewnymi warunkami.

 

Powoduje to lawinę przezabawnych i zaskakujących zwrotów akcji, z „Hiszpańską muchą” w tle.


Obsada spektaklu składa się ze znakomitych aktorów, są to: Anna Korcz, Piotr Szwedes, Sambor Czarnota, Martyna Kliszewska i Dorota Zięciowska .

--------------------------------------------  

 

Dzieje grzechu
17.03.2018,start.19
Autor: Balet na motywach powieści Stefana Żeromskiego do muzyki Mieczysława Karłowicza


Czy miłość kobiety może sprowadzić ją na samo dno? Czy w opanowanym przez mężczyzn świecie jest w stanie ocalić swoją godność? Spektakl inspirowany filmem Waleriana Borowczyka okrzykniętym największym skandalem polskiego kina i równie głośną książką Stefana Żeromskiego o tym samym tytule.

 

Historia kobiety osamotnionej w świecie mężczyzn. Kobiety, która wiedziona namiętnościami trafia na samo dno. Kobiety, która od tego dna potrafi się odbić i ocalić pierwiastek siebie. Również historia świata. Świata, w którym nasze emocje, uczucia i słabości są obserwowane jak w sklepowej witrynie.

--------------------------------------------  

 

Dzieje Grzechu - OPERAcja Student
18.03.2018,start.18
Autor: Balet na motywach powieści Stefana Żeromskiego do muzyki Mieczysława Karłowicza


Balet Dzieje grzechu to spotkanie z literaturą, a nawet z… filmem. Karol Urbański, twórca tego spektaklu, zilustrował opowieść muzyką z epoki – późnoromantycznymi poematami symfonicznymi Mieczysława Karłowicza. Spektakl zyskał wyraz filmowy, stając się baletem fabularnym, taneczną adaptacją opowiadanej treści.

--------------------------------------------  

 

Carmen
23,24.03.2018,start.19
25.03.2018,start.18
Autor: Georges Bizet
Reżyseria: Ewelina Pietrowiak


Arcydzieło światowego repertuaru operowego – brawurowa hiszpańska ekspresja, poruszająca do głębi historia (miłosna) i genialna, rozpoznawalna przez wszystkich muzyka .„Carmen“ – chyba nie ma na świecie opery, która budziłaby więcej skojarzeń, której echo słyszał każdy, przynajmniej w kręgu kultury europejskiej.

 

To dzieło – ikona, dzieło – hasło. Historia wspaniałej, wolnej kobiety w momencie swego powstania budziła sprzeciw; pomysł, by główną bohaterką była zwykła Cyganka, która podejmuje decyzje dotyczące swojego życia tylko i wyłącznie w oparciu o własną wolę, okazał się zbyt rewolucyjny dla premierowej widowni.

--------------------------------------------