Spektakl Poskromienie złośnicy

Spektakl  Poskromienie złośnicy
Spektakl Poskromienie złośnicy
Weź udział
Multikino - Aleja Wyzwolenia 18-20, Szczecin

Spektakl „Poskromienie złośnicy” z Teatru Bolszoj 26 listopada 2017 roku w wybranych kinach sieci Multikino!

Multikino

26.11.2017

 

26 listopada 2017 roku w wybranych kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć inscenizację „Poskromienie złośnicy” w choreografii Jeana-Christophena Maillota!

Dyrektor i główny choreograf Baletu Monte Carlo Jean-Christophe Maillot specjalnie dla baletu Teatru Bolszoj stworzył swoją taneczną wersję Szekspirowskiej komedii „Poskromienie złośnicy”. Bogaty mieszczanin Baptista ma dwie córki na wydaniu: miłą i dobrze wychowaną Biankę oraz pełną temperamentu złośnicę Katarzynę. Liczni wielbiciele chętnie wzięliby Biankę za żonę, ale ojciec stawia warunek – najpierw musi się znaleźć mąż dla Katarzyny.

 

Tymczasem panna swoimi fochami potrafi zniechęcić każdego. Czy Petruchio z Werony poradzi sobie z nieznośną Kasią? Maillot przenosi historię miłości i walki o dominację w związku w nieokreślony czas, a dzięki uwspółcześnionym kostiumom podkreśla uniwersalną wymowę komedii Szekspira. Atutem spektaklu jest także zmieniająca się w okamgnieniu mobilna scenografia. To prawdziwa nowość w repertuarze Bolszoj.

 

Premiera odbyła się w lipcu 2014 roku, a spektakl i jego wykonawców nagrodzono prestiżową Złotą Maską.