Teatr Polski

Teatr Polski
Teatr Polski - Swarożyca 5, Szczecin

 

 

DUŻA SCENA

 

 

 

Przyjazne Dusze

14,15,16,22,23.11.2019,start.19 | 17,24.11.2019,start.16

Autor: PamValentine I Reżyseria: Stefan Szaciłowski

Czy dobre duchy uczestniczą w naszym życiu? Czy ich ‘działania’ mają wpływ na wydarzenia? W naszym spektaklu konsekwencje ich obecności mają wymiar komediowy – wręcz farsowy, ale i wzruszający z nutką refleksji. Zaproszenie kierujemy do wszystkich, którzy zechcą zbliżyć się do tej niewidzialnej granicy, za którą również działają – nieobce nam – emocje. Stefan Szaciłowski, reżyser.

 

-------------------------------------------------------

  

Dymny

08,09.11.2019,start.19.30 |  10.11.2019,start.16

Reżyseria: Krzysztof Materna

Krzysztof Materna wyreżyserował spektakl poświęcony Wiesławowi Dymnemu – wszechstronnemu artyście, pierwszemu mężowi aktorki Anny Dymnej. „To przedstawienie jest dla mnie pewną klamrą życiową” – powiedział reżyser. Reżyser zapowiedział, że spektakl będzie "kolażem" twórczości Dymnego. Do pracy nad spektaklem Anna Dymna udostępniła mu wiele tekstów zmarłego męża i, jak przyznał, miał problem z wyborem spośród nich.

 

 

 

 

CZARNY KOT RUDY

 

 

Uwiedziona Chili Show Olgi Adamskiej

02.11.2019,start.21.30

Reżyseria: Adam Opatowicz

 „Gdyby Olga Adamska żyła w międzywojniu, byłaby bez wątpienia gwiazdą niejednego kabaretu. (…) Tworzy wizerunek scenicznej divy retro, podszyty współczesnym mrugnięciem oka i dopełniony własnym temperamentem. I co bardzo ważne ma nie tylko dystans do wykonywanego repertuaru – nie zawsze skądinąd „przedwojennego” - ale i do samej siebie w tym repertuarze.” Męskie teksty - Hemar, Boy – Żeleński, Młynarski, Michaux, Przybora, Iredyński - w ultra kobiecej interpretacji.

 

 

  

 

 

 

MAŁA SCENA

 

 

Prywatna Klinika

10,12,13.11.2019,start.19

Autor: John Chapman i Dave Freeman | Reżyseria: Stefan Szaciłowski

Perypetie Harriet, która życie dzieli między dwóch, nieświadomych nawzajem swojego istnienia, kochanków. Taka sytuacja nie może jednak trwać wiecznie. Przypadek oraz niespodziewani goście burzą perfekcyjny plan schadzek. Czy Harriet uda się do końca utrzymać w tajemnicy, kto jest kim (i kto jest z kim)? Przekonajcie się  sami. Farsę wyreżyserował Stefan Szaciłowski, ten sam, dzięki któremu od tylu sezonów bawi nas „Mayday” i „Okno na parlament”.

 

 

SCENA NA ŁASZTOWNI

 

Kandydat

04.11.2019,start.20

Reżyseria: Piotr Stawski

Kandydat” to błyskotliwy komediodramat, który dotyka bardzo aktualnych problemów. Opowiada historię kandydata na urząd prezydenta (w tej roli Piotr Cyrwus) oraz jego trenerki (w którą wciela się Grażyna Wolszczak). Od samego początku kandydata poznajemy jako niekompetentnego i niekoniecznie inteligentnego człowieka, który łatwo ulega manipulacji oraz presji ze strony swojej partii. Jednakże dalszy ciąg zdarzeń rzuca nam zupełnie inne światło na całą sytuację. Zaczynają wypływać nowe, tajemnicze fakty z jego życia, które doprowadzają do...

 

 

-------------------------------------------------------

  

TreVoci With Love z Darek Tarczewski Ensemble

18.11.2019,start.19

Tenorzy, artyści nowej generacji, przepełnieni miłością do ludzi i świata, w którym ponad wszystkimi podziałami króluje muzyka. TreVoci to pierwszy i jedyny zespół cossoverowy w Polsce, którego trzonem są uznani soliści operowi i musicalowi. Podczas ich koncertów można usłyszeć zarówno utwory klasyczne, jak i rozrywkowe – wszystko na najwyższym poziomie. Podczas show, TreVoci są nie tylko śpiewakami, ale również konferansjerami. Wprowadzają publiczność w ich muzyczny świat, przeplatając to prywatnymi historiami i anegdotkami trójki przyjaciół, niwelując tym samym barierę między artystą, a widzem.

  

-------------------------------------------------------

 

Russian NationalBallet – Kostroma

22.11.2019,start.19

Program prezentowany przez Russian NationalBallet, zawiera bogatą historię Rosji pokazaną przy pomocy różnych technik scenicznych. Połączenie lirycznych szkiców z elementami baletu klasycznego, starożytnej epopei rosyjskiej oraz tańca współczesnego ukazuje wspaniałe dziedzictwo wielu pokoleń i narodów. Na scenę wyjdzie 50 wybitnych artystów z niezliczoną ilością kolorowych kostiumów i rekwizytów – to będzie wielkie, niepowtarzalne show. Feria barw i bogactwo dźwięków przeniosą Państwa w inny świat, to będzie niezwykła podróż w czasie, liryczna i nostalgiczna a zarazem ekspresyjna i pełna wigoru.

 

-------------------------------------------------------

 

Wujek Czarek Na Żywo

23.11.2019,start.19

Charyzmatyczna postać polskiej sceny satyrycznej. Jako komik dał się poznać już w pierwszym polskim sitcomie – „13 posterunku”. Ceni sobie jednak żywy kontakt z publicznością, dlatego stworzył wiele programów rozrywkowych i kabaretowych, z którymi występuje w całej Polsce. Nie miesza się do polityki. Uprawia satyrę obyczajową. Hasłem przewodnim jego najnowszego programu jest „precz ze smutkiem i szarością”.  W najnowszym programie „Wujek Czarek na żywo”, Cezary Pazura porusza przede wszystkim wątek stosunków damsko-męskich.

 

-------------------------------------------------------

 

Pensjonat Pana Bielańskiego

26,27.11.2019,start.19

Autor: Carl Laufs i Wilhelm Jacoby | Reżyseria: Marek Gierszał

„Pensjonat Pana Bielańskiego“ dzieje się w Krakowie ruchu lewostronnego, czyli jeszcze w zaborze austriackim. Główny bohater, Maurycy Stolnik, ziemianin z pobliskich Bronowic odwiedza krakowską metropolię napędzany niepohamowaną potrzebą zabłyśnięcia przed swoimi znajomymi niesłychanymi opowieściami z Krakowa. Zainspirowany notatką w gazecie o budowie domu wariatów pragnie spędzić w Krakowie, właśnie w domu wariatów, choćby jeden wieczór!

 

 

SCENA W LULU

 

 

C'est Si Bon Wieczór Pod Dachami Paryża

21.11.2019,start.19

Reżyseria: Adam Opatowicz

Zapraszamy na wycieczkę ulicami Paryża. Stań się flâneurem. Spacerowiczem, który obserwując życie miasta, snuje poetyckie refleksje na temat życia w ogóle... Przemierzaj malarskie bulwary, tajemnicze pasaże, zagub się w labiryncie gwiaździstych placów, by za chwilę odnaleźć się przy okrągłym stoliku w café lub bistro, nad kieliszkiem wina czy też filiżanką kawy. Towarzyszem zaś, i przewodnikiem, w tej paryskiej przygodzie będą melodie największych francuskich przebojów. A także piosenki inspirowane tym pięknym miastem.

 

 

STARA RZEŹNIA

 

Oni

02,03.11.2019,start.19 |  03.11.2019,start.16

Autor: Stanisław Ignacy Witkiewicz | Reżyseria: Jacek Bunsch

Akcja dramatu rozgrywa się w galerii, zafascynowanego sztuką Bałandaszka, romansującego z aktorką Spiką. Zarzuca mu ona, że zbyt wiele czasu poświęca on swojej kolekcji, ją traktując jedynie przez pryzmat pociągu cielesnego, gdy zaś ona marzy o uczuciach wyższych. Brzmi to jak opis konfliktu z prac Freuda, a to tylko jedna z płaszczyzn ideologicznych pojawiających się w dramacie. Oto bowiem do domu obok wprowadzają się tajemniczy tytułowi „Oni”.

 

-------------------------------------------------------

 

QuéVivaEspaña, Czyli Potomek Azteków w Szczecinie

22.11.2019,start.21.30 | 24.11.2019,start.19

Reżyseria: Adam Opatowicz

Wieczór kabaretowy w hiszpańskim stylu. ,,QuévivaEspaña” to historie miłosne wplecione w muzyczne opowieści, a wyśpiewane przez aktorkę Sylwię Różycką oraz tenora, pochodzącego z Chile Felipe CéspedesaSàncheza. „Recuerdo”, „La Bruja”, „Granada”, „Bésame mucho”, i inne zrodzone pod gorącym słońcem Południa pieśni, ułożą się w odwieczny, niekończący się i nigdy nie nudzący dialog Kobiety i Mężczyzny…