Teatr Polski

Teatr Polski
Teatr Polski - Swarożyca 5, Szczecin

 

 

DUŻA SCENA

 

 

Urodzinowe Postscriptum Andrzej Poniedzielski W Szczecinie
01.03.2020,start.17
Występują: Andrzej Poniedzielski
W programie artystycznym wystąpią: Andrzej Poniedzielski, Krzysztof Materna, Stanisław Tym


oraz Aktorzy Teatru Polskiego. Andrzej Poniedzielski jest autorem ponad 200 wierszy oraz tekstów ponad 20 piosenek Elżbiety Adamiak.

 

Poeta, pieśniarz, konferansjer, autor tekstów piosenek, satyryk, humorysta, gitarzysta, twórca scenariuszy, reżyser, osoba związana z kabaretem, aktor Teatru Ateneum w Warszawie. W 1987 ukazała się jego pierwsza płyta długogrająca (Elżbieta Adamiak i Andrzej Poniedzielski - Live, Pronit).

 

 

SCENA TEATR KAMERALNY

 

 

Qué Viva España, Czyli Potomek Azteków w Szczecinie
17,18,19.03.2020,start.20
Reżyseria: Adam Opatowicz
Występują: Sylwia Rózycka, Felipe Céspedes Sànchez, Michał Janicki i inni.


Wieczór kabaretowy w hiszpańskim stylu. ,,Qué viva España” to historie miłosne wplecione w muzyczne opowieści, a wyśpiewane przez aktorkę Sylwię Różycką oraz tenora, pochodzącego z Chile Felipe Céspedesa Sàncheza. „Recuerdo”, „La Bruja”, „Granada”, „Bésame mucho”, i inne zrodzone pod gorącym słońcem Południa pieśni, ułożą się w odwieczny, niekończący się i nigdy nie nudzący dialog Kobiety i Mężczyzny... Nie możecie tego przegapić!

 

 

CZARNY KOT RUDY

 

 

Przechowalnia Pod Dziurawym Parasolem
03,04.03.2020,start.19 | 05.03.2020,start.20
Reżyseria: Adam Opatowicz
Występują: Olga Adamska, Natalie Brodzińska, Dorota Chrulska i inni


Teatr Polski zaprasza na najnowszy wieczór kabaretowy. Jego inauguracja przypada w czasie XXIII Urodzin Czarnego Kota Rudego.

 

Tym razem Artyści kabaretu na swój warsztat wzięli Łódzką Piwnicę Artystyczną „Przechowalnia” i jej niezwykłą poetykę tworzoną przez Elżbietę Adamiak, Andrzeja Poniedzielskiego i Artura Andrusa. Gwarantowane emocje i dobra zabawa oraz mnóstwo śmiechu.

 

-------------------------------------------------------

 

Qué Viva España, Czyli Potomek Azteków w Szczecinie
06.03.2020,start.22 | 07.03.2020,start.21
Reżyseria: Adam Opatowicz
Występują: Sylwia Rózycka, Felipe Céspedes Sànchez, Michał Janicki i inni.


Wieczór kabaretowy w hiszpańskim stylu. ,,Qué viva España” to historie miłosne wplecione w muzyczne opowieści, a wyśpiewane przez aktorkę Sylwię Różycką oraz tenora, pochodzącego z Chile Felipe Céspedesa Sàncheza.

 

„Recuerdo”, „La Bruja”, „Granada”, „Bésame mucho”, i inne zrodzone pod gorącym słońcem Południa pieśni, ułożą się w odwieczny, niekończący się i nigdy nie nudzący dialog Kobiety i Mężczyzny... Nie możecie tego przegapić!

 

 

NOWY BROWAR

 

 Weekend Z R.
17,18,19,28,29,31.03.2020,start.19 | 29.03.2020,start.16
Autor: Robin Hawdon | Reżyseria: Andrzej Zaorski
Małgorzata Iwańska, Adam Zych, Katarzyna Bieschke-Wabich, Piotr Bumaj i inni.


Krystyna i trzech mężczyzn o imionach rozpoczynających się na literę R. Ryszard - jej mąż. Robert - jej kochanek. Rafael - wzięty architekt wnętrz. I jeden weekend, który Krystyna zaplanowała w najdrobniejszych szczegółach: mąż wyjeżdża, kochanek przyjeżdża, a architekt ma czas, na wprowadzenie zmian w urządzeniu domu.

 

Niestety, kobieta przez przypadek podsłuchuje fragment rozmowy telefonicznej męża i fakt ten wywołuje lawinę zdarzeń, przez które jej perfekcyjny plan rozpada się niczym domek z kart.

 

 

SCENA NA ŁASZTOWNI

 

Zespół Pieśni I Tańca Śląsk - Koncert Galowy
27.03.2020,start.19


Artyści zaprezentują program oparty w większej części na polskiej muzyce, pieśniach oraz tańcach ludowych, oraz utwory z repertuaru europejskiego. Przepiękne stroje, w jakich występują artyści Zespołu „ Śląsk ’’, swoją przebogatą kolorystyką i formą perfekcyjnie oddają nastrój wykonywanych utworów.

 

Przeważającą część programu stanowią kompozycje i opracowania muzyczne Stanisława Hadyny i układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej – duetu twórców potęgi i sławy Zespołu ,,Śląsk”.

 

-------------------------------------------------------

 

Piaf
20.03.2020,start.19 | 22.03.2020,start.15
Autor: Pam Gems | Reżyseria: Jan Szurmiej
Występują: Sylwia Różycka, Marta Uszko, Szymon Rząca, Michał Janicki i inni.


Edith Piaf – francuska pieśniarka. Drobna, o kruchej posturze, a głosie tak mocnym i przepełnionym emocjami, że trafiał do serc ludzi na całym świecie. Sztuka Pam Gems to portret tej wybitnej artystki ukazujący ją nie tylko w świetle reflektorów, ale i za kulisami, w życiu prywatnym.

 

Oba te światy przenikały jednak te same uczucia: nienasycenie życiem, szaleńcza tęsknota za miłością, za byciem kochaną. Przez tłumy, i przez tego Jedynego…

 

-------------------------------------------------------

 

Mirosław Czyżykiewicz Ave
21.03.2020,start.19


Przed 20 laty światło dzienne ujrzała autorska płyta Mirosława Czyżykiewicza „Ave”. Z tej okazji ceniony bard, poeta i kompozytor wystąpi wTeatrze Polskim na Scenie na Łasztowni. Podczas koncertu artysta sięgnie do repertuaru z dawnej płyty, korzystając z oryginalnych orkiestrowych ścieżek dźwiękowych.

 

Artystę wyróżnia charakterystyczny głos i swoisty typ emocji, gdzie jego własne aranżacje przerywa niespodziewanie krzyk, przejmujący szept, melorecytacja. Jego teksty pozostają niedoścignionym wzorem dla wielu młodych twórców.