Teatr Polski

Teatr Polski
Teatr Polski - Swarożyca 5, Szczecin

 

 

 

DUŻA SCENA

 

 

 

Kolacja Dla Głupca
03,04,06,07.11.2018,stary.19
Autor: Francis Veber
Reżyseria: Anna Kękuś
Występują: Michał Janicki, Adam Dzieciniak, Jacek Piotrowski, Adam Zych, Olga Adamska


Komedia mistrza gatunku! Tytułowa kolacja dla głupca, to kolacja, na którą każdy z grupy przyjaciół wyszukuje i zaprasza możliwie najgłupszego osobnika.
Zabawa polega na tym, aby przez cały wieczór utrzymać w tajemnicy fakt, że stanowi on obiekt żartów, a równocześnie skłonić go do mówienia.


Wygrywa ten z przyjaciół, który przyprowadzi „arcymistrza w swoim gatunku”. Taki jest punkt wyjścia sztuki, jednak przypadek płata figla planom i myśliwy staje się ofiarą...
Jak piszą recenzenci...Głupiec głupca głupotą poganiał.

 

 

 

Przedstawienie „Hamleta" we wsi Głucha Dolna
09,13,14.11.2018,start.19
10.11.2018,start.16
Autor: Ivo Brešan
Reżyseria: Tomasz Obara
Występują: Adam Dzieciniak, Michał Janicki, Adriana Góralska, Olga Adamska i inni.


Akcja spektaklu rozpoczyna się na wiejskim zebraniu, podczas którego podjęte zostaje zobowiązanie, aby w ramach zaktywizowania lokalnej społeczności na gruncie kulturalno-oświatowym, zrobić „tyjater” i wystawić „Amleta”... czyli „Hamleta”, jak poprawia wszystkich miejscowy nauczyciel, mianowany reżyserem.

 

Podjęte przez niego decyzje obsadowe - w których charakter człowieka pokrywa się z charakterem postaci - w niebezpieczny sposób obnażają prawdziwe ludzkie postawy. Konflikt w szekspirowskim „Hamlecie” zdaje się być dokładnym opisem konfliktu pomiędzy mieszkańcami wsi.

 

 

 

Festiwal Euromusicdrama
Teatr z Muzyce, Muzyka w Teatrze
17.11 do 25.11. 2018


O muzyce filmowej napisano grube tomy, muzykę teatralną kwitują zdawkowe wzmianki w recenzjach. Festiwal Euromusicdrama przywraca muzyce teatralnej należną jej pozycję, czerpiąc również w jej inspiracjach w największym teatrze świata, w teatrze życia.

 

Koncert inauguracyjny 3-ciej edycji Festiwalu Euromusicdrama organizowanego przez Teatr Kameralny w Szczecinie od 17.11 do 25.11. 2018 to niepowtarzalna okazja, aby posłuchać nie tylko muzyki, ale także zapomnianych tekstów kompozytorów zdradzających nam swe inspiracje twórcze.

 

 

 

Zamek z Piasku
24,27,28.11.2018,start.19
25.11.2018.2018,start.16


Autor: Gabriela Zapolska / Andrzej Zaorski
Reżyseria: Andrzej Zaorski
Występują: Olga Adamska, Katarzyna Bieschke-Wabich, Małgorzata Chryc-Filary, Małgorzata Iwańska, Katarzyna Sadowska

 

 

 

Lepiej Już Było
30.11.2018,start.19
Autor: Cat Delaney
Reżyseria: Stefan Szaciłowski
Występują: Małgorzata Chryc-Filary, Katarzyna Sadowska, Marta Uszko, Katarzyna Bieschke-Wabich, Dorota Chrulska


Czy jedna emerytowana aktorka może namieszać w życiu wielu ludzi? Swoimi niekonwencjonalnymi poczynaniami – balansującymi na granicy prawa - powoduje zmiany w postrzeganiu rzeczywistości przez otaczające ją osoby.

 

Obserwując jej „przypadki” zadajemy sobie pytanie czy mamy do czynienia z realną rzeczywistością, czy też swoistego rodzaju grą, która ujawnia lepszą część natury prezentowanych postaci. „Lepiej już było”, czy może będzie? Uwaga! W trakcie przedstawienia palony jest tytoń.

 

 

 

CZARNY KOT RUDY

 

 

 

Jesiennik Salonowy Albo Intymne Życie Mikołaja Kopernika
03,09,10,30.11.2018,start.21:30
Reżyseria: Adam Opatowicz
Występują: Olga Adamska, Dorota Chrulska, Sylwia Różycka, Katarzyna Sadowska, Adrianna Szymańska


Cytujemy z opisu: „Drogi Widzu! Doskwiera Ci jesienny spleen?… smuteczek…? …nostalgia…? …melancholia…? …zbyt długie wieczory…? Odpowiedź jest tylko jedna! Szanowni Państwo, informujemy, że prezentowane treści mogą okazać się nieodpowiednie dla dzieci lub osób małoletnich. Prosimy o rozwagę – dziękujemy za wyrozumiałość.”

 

 

 

Wieczór Literacki
Spotkanie z Ingą Iwasiów
13.11.2018,start.18


„Ze wszystkiego potencjalnie będzie opowieść. Z ułamkowego zdarzenia, z obsesyjnej myśli, z luki w pamięci, z przedmiotu, z fotografii, natrętnego skojarzenia.
Należy zacząć od szczegółu, który pamiętamy (lub właśnie który nam uszedł), a potem dać się prowadzić strużką opowie sci.

 

To pisarka i badaczka literatury. Profesor nauk humanistycznych, kierownik Zakładu Literatury Polskiej XX i XXI wieku w Instytucie Polonistyki, Kulturoznawstwa i Dziennikarstwa Uniwersytetu Szczecińskiego.

 

 

 

MAŁA SCENA

 

 

 

Mayday
08,18,25,29.11.2018,start.19
Autor: Ray Cooney
Reżyseria: Stefan Szaciłowski
Występują: Katarzyna Bieschke, Małgorzata Chryc-Filary, Adam Dzieciniak, Mirosław Kupiec, Michał Janicki, Zbigniew Filary


Mayday to historia pechowego taksówkarza-bigamisty, którego szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet przerywa niespodziewany wypadek. Następujące po nim lawinowo dziwne zbiegi okoliczności, omyłkowo zrozumiane przez bohaterów wypowiedzi i błędnie zinterpretowane przez nich wydarzenia doprowadzają do absurdalnego zawikłania sytuacji.

 

 

 

SCENA NA ŁASZTOWNI

 

 


Russian National Ballet - Kostroma
23.11.2018,start.19
Występują: Russian National Ballet


Z wielką przyjemnością mamy zaszczyt przedstawić Państwu jeden z najlepszych zespołów świata. Pomimo, że zespół na światowych scenach występuje dawno, to Polskę odwiedzi po raz pierwszy, w listopadzie 2018 r. Zespół ten to najlepsza wizytówka rosyjskiej sceny na równi z baletem Mojsiejewa i Bieriozką.

 

Zespołem kierują wielcy artyści światowych scen: Elena i Yury Tsarenko oraz Maria Veshkina, a główną ideą, jak im przyświeca jest kultywacja tradycji i wychowywanie młodych pokoleń w szeroko pojętej kulturze i tolerancji.