Teatr Współczesny

Teatr Współczesny
Teatr Współczesny - Wały Chrobrego 3, Szczecin

 

DUŻA SCENA

 

KRÓL POTWORÓW

11,12,17,18,19.09.2020,start.19

13.09.2020,start.17

Autor: Michał Kmiecik
Reżyseria: Marcin Liber
Występują: Konrad Beta, Wojciech Sandach, Adrianna Janowska-Moniuszko, Arkadiusz Buszko, Magdalena Wrani - Stachowska i inni

 

Czy można mówić o końcu świata na wesoło i z dystansem? Inspirowany monster movies oraz literaturą science fiction najnowszy spektakl w reżyserii Marcina Libera na podstawie scenariusza Michała Kmiecika w nieszablonowy sposób porusza temat nadchodzącej katastrofy i jej konsekwencji.

 

Rozpoczynająca się w latach 60-tych XX wieku w sytuacji bankietowej akcja sztuki, w drugiej części spektaklu przenosi się do nieodległej nam przyszłości. W rzeczywistości tej, po radykalnych zmianach klimatycznych i przegranej przez Polskę wojnie polsko-amerykańskiej, pewnego dnia spotyka się grupa byłych żołnierzy, by wybrać się na pierwsze po wojnie polowanie. W lesie kryje się jednak coś dziwnego…

 

-------------------------------------------------------

 

PIKNIK POD WISZĄCĄ SKAŁĄ

23.09.2020,start.19

Autor: Joan Lindsay

Reżyseria: Mira Mańka

Występują: Adrianna Janowska-Moniuszko, Barbara Lewandowska, Katarzyna Zarychta, Anna Berek, Magdalena Wrani – Stachowska

 

Rok 1900, dzień Świętego Walentego. Grupa dziewcząt z elitarnej szkoły w towarzystwie nauczycielek urządza piknik pod Wiszącą Skałą. Część pensjonariuszek w niewyjaśnionych okolicznościach znika.

 

Tajemnicza opowieść o sile natury, ale i sile opresji, chęci wyrwania się z rzeczywistości, w której tkwimy. Spektakl opowiada także o niemożliwości odsłonięcia tajemnicy, o tym, że niektóre rzeczy pozostaną na zawsze niewyjaśnione.

 

-------------------------------------------------------

 

RAJ DLA OPORNYCH
25,26.09.2020,start.19

Autor: Michele Riml
Reżyseria: Justyna Celeda
Występują: Beata Zygarlicka, Konrad Pawicki, Grażyna Madej


Druga część kultowej komedii „Seks dla opornych” - bez wątpienia najpopularniejszego tytułu ostatnich lat wśród szczecińskiej publiczności. Spektakl, zagrany prawie 100 razy przy pełnej widowni, ma swoich wiernych fanów, którzy widzieli go juz kilkakrotnie.

 

Dalszą część perypetii zwariowanego małżeństwa poznajemy w „Raju...”. Tym razem Alice i Henry wybierają się pod namiot. Dołącza do nich ekscentryczna siostra Alice, a na jaw wychodzi pewna niewygodna prawda...

 

-------------------------------------------------------

 

TEATR MAŁY

 

SMAKI I DOTYKI

12,13.09.2020,start.19

Autor: Inga Iwasiów

Reżyseria: Stanisław Miedziewski

Występują: Krystyna Maksymowicz

 

Jak bardzo może odsłonić się kobieta? Jestem niemal taka jak inne – precyzyjnie skrojona kobieta, córka, matka, żona, siostra, przyjaciółka, obywatelka z romansem, ślubem, porodem i doktoratem.

 

Mówią przeze mnie one, każda innym głosem. Raz jestem alkoholiczką, raz prostytutką. Poddaje się, a potem szukam zadośćuczynienia. Uwięziona w jakiejś roli, przyjmuję ją lub strząsam z siebie.

 

Jestem w ciągłym ruchu, w nieustającym poszukiwaniu smaku, prawdziwego życia i szczęśliwego dotyku.

 

-------------------------------------------------------

 

KOBIETA ZAGROŻONA NISKIMI ŚWIADCZENIAMI EMERYTALNYMI

25.09.2020,start.19

26.09.2020,start.21

27.09.2020,start.17

Występują: Maria Dąbrowska, Kuba Fiszer

 

Autoironiczny stand up / kabaret / recital, w którym to, co rzeczywiste miesza się z tym, co wyobrażone i połyskliwe. Maria Dąbrowska w roli uskrzydlonej diwy (i jednocześnie samej siebie) porywa swą charyzmą publiczność, która przyjmuje rolę wiernych fanów.

 

Spektakl staje się rodzajem afirmacyjnego show, w którym poprzez oczyszczający śmiech potrafimy wspólnie skonfrontować się z wiecznie niezaspokojonym pragnieniem uznania i miłości. W tle między innymi „Szare miraże”, „Voyage, voyage” czy „Samba przed rozstaniem” w nietuzinkowych aranżacjach Piotra Klimka, wyśpiewane przy akompaniamencie Kuby Fiszera i jego zestawu perkusyjnego.