Teatr Współczesny

Teatr Współczesny
Teatr Współczesny - Wały Chrobrego 3, Szczecin

 

 

DUŻA SCENA

 

 

Być jak Beata

07,08.09.2019,start.19

Autor: Piotr Domalewski

Reżyseria: Magda Miklasz

Występują: Maria Dąbrowska, Magdalena Wrani-Stachowska, Arkadiusz Buszko, Maciej Litkowski

 

Muzyczne show jakiego jeszcze nie było. Spektakl, który wzruszył i rozbawił do łez samą Beatę Kozidrak. Zachwyt publiczności budzą aranżacje hitów Bajmu i przezabawne kreacje aktorskie, nadające im nowe, często zaskakujące znaczenie. W teatrze wszystko jest możliwe, nawet najbardziej niepozorny emerytowany policjant, zakonnica czy właściciel bistra z kebabem mogą „być jak Beata”. Zapraszamy zwyczajne dziewczyny, estradowe bestie i skromnych wrażliwców, wszystkich – zadowolimy nawet najbardziej wymagających.

 

 

 

-------------------------------------------------------

 

 

Godzina Spokoju

12,13,14,15.09.2019,start.19

Autor: Florian Zeller

Reżyseria: Norbert Rakowski

Występują: Konrad Pawicki, Joanna Matuszak, Ewa Sobczak, Robert Gondek

 

Błyskotliwa komedia Floriana Zellera – współczesnego francuskiego autora. Godzina spokoju to wszystko, czego oczekuje Michel. 3600 sekund absolutnej ciszy, żeby posłuchać płyty, którą po długich staraniach udało mu się zdobyć. Tymczasem świat wali mu się na głowę. Koniecznie chcą z nim rozmawiać: żona, syn, kochanka, przyjaciel, a nawet sąsiad, osaczając go niewygodnymi sprawami. Czy wymarzona godzina zamieni się w prawdziwy koszmar?

 

 

-------------------------------------------------------

 

 

Ania z Zielonego Wzgórza

18,19,25,26.09.2019,start.11 | 22.09.2019,start.17

Autor: Lucy Maud Montgomery | Reżyseria: Marek Pasieczny

Występują: Magdalena Wrani-Stachowska, Magdalena Myszkiewicz, Grzegorz Młudzik i inni

 

Najnowsza sceniczna adaptacja najsłynniejszej powieści XX wieku dla dzieci i młodzieży. 11-letnią Anię przygarnia bezdzietne rodzeństwo – Maryla i Mateusz. Choć początkowo chcieli chłopca wkrótce okazuje się, że to właśnie Ania Shirley miała całkowicie odmienić ich życie. Niepokorna, uparta, obdarzona niezwykłą wyobraźnią dziewczynka ściąga na siebie i Zielone Wzgórze niemało kłopotów . Poruszająca opowieść o prawdziwej miłości i poświęceniu, wypełniona humorem i dostarczająca wielu wzruszeń.

 

 

 

 

 

TEATR MAŁY

 

Wieża z Klocków
20.09.2019,start.19

21.09.2019,start.17
Autor: Katarzyna Kotowska Reżyseria: Arkadiusz Buszko
Występują: Magdalena Myszkiewicz oraz głosy dzieci.


Co wiemy o adopcji? Czy znamy kogoś kto jest adoptowany? Dlaczego dom dziecka to miejsce, w którym dziecko nigdy nie powinno się znaleźć? Czym jest miłość i jaka jest jej siła? Intymny zapis doświadczenia matki, która podejmuje się wraz z mężem wychowania dziecka adoptowanego. Tekst opowiadania, na bazie którego powstał scenariusz teatralny, oparty jest na autentycznych wydarzeniach z życia autorki - Katarzyny Kotowskiej.

 

 

-------------------------------------------------------

 

Zabić Prezydenta

28.09.2019,start.19 | 29.09.2019,start.17

Autor: Piotr Rowicki

Reżyseria: Piotr Ratajaczak

Występują: Arkadiusz Buszko

 

Dla jednych psychopata, którego należy potępić, dla innych obiekt kultu i niedościgniony wzór. Spektakl o Eligiuszu Niewiadomskim, zabójcy pierwszego prezydenta RP Gabriela Narutowicza będzie próbą zrozumienia człowieka, szukania analogii, odniesień do współczesności i poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie – jaki jest właściwy klucz do zrozumienia istoty tego zabójstwa? Dlaczego Niewiadomski, Polak, katolik, ojciec i mąż, ceniony artysta myślał, że ratuje kraj? Dla kogo – i dlaczego, jeśli w ogóle – został bohaterem…?

 

 Adaś Miauczyński – Polak, nauczyciel, samotnik… świr? Śmieszy do łez i wzrusza, w każdym zdaniu pozwala rozpoznawać naszą codzienność – pełną absurdów, drobnych, wielkich pomyłek. W jego życie wkradają się inni – ci, których nienawidzi, którzy mu przeszkadzają i kobieta, którą chciałby pokochać.

 

„Dzień świra” Marka Koterskiego to mistrzostwo w nazywaniu codzienności, językowy majstersztyk, „lektura obowiązkowa” każdego, świadomego Polaka. Zapowiada się świetna zabawa i mnóstwo śmiechu!

 

 

 

 

MALARNIA

 

 

Wracaj

13,14,15.09.2019,start.19

Autor:Przemysław Pilarski | Reżyseria: Anna Augustynowicz

Występują: Maria Dąbrowska, Anna Januszewska, Monika Kępka, Małgorzata Goździk, Adam Kuzycz-Berezowski, Jakub Kryształ.

 

„Wracaj” Przemysława Pilarskiego to historia człowieka o pseudonimie Bobby Kleks, który powraca po latach do powojennego Radomia. Bohater próbuje odnaleźć się w swojej, nie-swojej przestrzeni, która jest już zasiedlona przez mieszkańców, którzy też są „nie u siebie”. Zanurzeni w przeszłości bohaterowie balansują między tym, co widzialne, a tym, co ukryte; między natręctwem zacierania pamięci, a obsesyjnym tropieniem jej śladów. To także historia o zagubieniu młodych ludzi w otaczającej rzeczywistości.

 

 

-------------------------------------------------------

 

 

Wszystko jest dobrze, jesteśmy szczęśliwi

27.09.2019,start.19 | 28,29.09.2019,start.17

Autor: Malina Prześluga | Reżyseria: Natalia Sołtysik

Występują: Maria Dąbrowska, Paweł Niczewski, Grażyna Madej, Robert Gondek i inni

 

Dawno, dawno temu ludzie byli bardzo szczęśliwi. Tak szczęśliwi, że nie wiedzieli, co robić z życiem. Dlatego wymyślali sobie różne ciekawe hobby. Na przykład sweterki dla kur robione na drutach. Można było zamówić dla swojej kury sweter w wybranym kolorze i fasonie. Albo brokat dla kupy. Pod hasłem poop glitter możecie sprawdzić bogatą paletę barw. Albo uprawa roli w telefonie. Siejesz kapustę, buraki, wypasasz owce – wszystko w czasie rzeczywistym w komórce.