Teatr Współczesny

Teatr Współczesny
Teatr Współczesny - Wały Chrobrego 3, Szczecin

 

 

DUŻA SCENA

 

Seks Dla Opornych
01.03.2020,start.17
Autor: Michele Riml | Reżyseria: Justyna Celeda
Występują: Beata Zygarlicka, Konrad Pawicki


Małżeństwo z 25-letnim stażem wyjeżdża na weekend do luksusowego hotelu. Zabierają ze sobą poradnik „Seks dla opornych”, który ma pomóc na nowo rozpalić ich życie intymne i uratować związek. Czy terapia przyniesie oczekiwane rezultaty?

 

„Seks dla opornych” – to dowcipna komedia, pełna trafnych spostrzeżeń o kobiecych i męskich pragnieniach – nie tylko tych, których spełnienie odbywa się w łóżku.

 

-------------------------------------------------------

 

Godzina Spokoju
05,06.03.2020,start.19 | 07,08.03.2020,start.18
Autor: Florian Zeller | Reżyseria: Norbert Rakowski
Występują: Konrad Pawicki, Joanna Matuszak, Ewa Sobczak, Robert Gondek


Błyskotliwa komedia Floriana Zellera – współczesnego francuskiego autora. Godzina spokoju to wszystko, czego oczekuje Michel. 3600 sekund absolutnej ciszy, żeby posłuchać płyty, którą po długich staraniach udało mu się zdobyć.

 

Tymczasem świat wali mu się na głowę. Koniecznie chcą z nim rozmawiać: żona, syn, kochanka, przyjaciel, a nawet sąsiad, osaczając go niewygodnymi sprawami. Czy wymarzona godzina zamieni się w prawdziwy koszmar?

 

-------------------------------------------------------

 

Kaspar Hauser
12,13,14,15.03.2020,start.19
Autor: Jakub Wassermann | Reżyseria: Jakub Skrzywanek
Występują: Alex Freiheit i Piotr Buratyński, Maria Dąbrowska, Robert Gondek i inni


Historia Kaspara Hausera (przedstawiona w spektaklu nietypowo, bo od końca), nastolatka porzuconego przez opiekuna na ulicach Norymbergi, zwanego „sierotą Europy”, w XIX wieku wstrząsnęła społeczeństwem. Umieszczony w ciemnym lochu, przekazywany z rąk do rąk jak przedmiot, przyjmowany przez kolejne mieszczańskie rodziny, bez skrupułów ponownie wyrzucany…

 

Zabawka, kuriozum, obiekt badań. Przeznaczenie Kaspara Hausera spełniło się na oczach sytych i zadowolonych mieszczan.

 

-------------------------------------------------------

 

Pijani
19.03.2020,start.19 | 20,21.03.2020,start.19.30 | 22.03.2020,start.17
Autor: Iwan Wyrypajew | Reżyseria: Norbert Rakowski
Występują: Barbara Lewandowska, Arkadiusz Buszko, Maria Dąbrowska i inni


Wszyscy bohaterowie tej sztuki, przez cały czas jej trwania są pijani – pijani w sztok, uraczeni dobrym alkoholem, zataczający się po suto zakrapianej imprezie albo w jej trakcie. Nie warto ich lekceważyć – pozbawieni hamulców i śmieszni jednocześnie wypowiadają więcej niż można powiedzieć na trzeźwo, bo przecież „Bóg rozmawia ze światem przez pijanych”.

 

W spektaklu, obok aktorów Teatru Współczesnego, występują absolwenci PWSTiF w Łodzi – Karolina Sawka i Konrad Eleryk.

 

-------------------------------------------------------

 

Bzik. Ostatnia minuta
27,28,29.03.2020,start.19
Autor: Jan Czapliński | Reżyseria: Ewelina Marciniak
Występują: Magdalena Wrani-Stachowska, Adam Kuzycz-Berezowski, Konrad Beta i inni


Jak możemy przeczytać w opisie „...Podróż do egzotycznej krainy, gdzie słońce świeci najjaśniej, rozpoczynamy na pokładzie samolotu. Wraz z rodziną Brzechajłów wylądujemy gdzieś na dzikim Wschodzie, gdzie z ochotą oddamy się typowym dla tropikalnych wakacji uciechom „ol inkluzif”. Odwiedzimy muzeum orientu, podotykamy żywych eksponatów, zobaczymy, jak żyje miasto nocą, poznamy ciekawostki historyczne.

 

Czy w blasku migawki aparatu i palącego słońca zdołamy dostrzec dzikiego? Czy spotkanie z nim sprawi, że odnajdziecie samych siebie…?”.

 

 

TEATR MAŁY

 

 

Zabić Prezydenta
06.03.2020,start.19|07,08.03.2020,start.17
Autor: Piotr Rowicki | Reżyseria: Piotr Ratajaczak
Występują: Arkadiusz Buszko


Dla jednych psychopata, którego należy potępić, dla innych obiekt kultu i niedościgniony wzór. Spektakl o Eligiuszu Niewiadomskim, zabójcy pierwszego prezydenta RP Gabriela Narutowicza będzie próbą zrozumienia człowieka, szukania analogii, odniesień do współczesności i poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie – jaki jest właściwy klucz do zrozumienia istoty tego zabójstwa?

 

Dlaczego Niewiadomski, Polak, katolik, ojciec i mąż, ceniony artysta myślał, że ratuje kraj? Dla kogo – i dlaczego, jeśli w ogóle – został bohaterem…?

 

-------------------------------------------------------

 

Kobieta zagrożona niskimi świadczeniami emerytalnymi
20.03.2020,start.17
Występują: Maria Dąbrowska, Kuba Fiszer (gościnnie).


Nie bójmy się słowa recital, nie bójmy się słowa artystka. Wyśpiewa piosenki, przy których nasze mamy popłakiwały cicho w kuchni, waląc tłuczkiem w schabowego.

 

Nawet w najbardziej niewygodnych butach, wystąpi tak, jakby się w nich urodziła. Jeszcze nie oswojona, a już zagrożona. Kobieta. Człowiek. Razem z jedynym perkusistą podłączonym do rytmu wszechświata, stworzą złocisty duet. Na ich niebie dwa słońca mogą płonąć jednocześnie.

 

-------------------------------------------------------

 

Dobry wieczór Fogg
14,15.03.2020,start.17
Reżyseria: Arkadiusz Buszko
Występują: Iwona Kowalska, Grażyna Madej, Maciej Litkowski, Wiesław Orłowski


„Dobry wieczór Fogg” – klasyka polskiej piosenki w aktorskich interpretacjach. Zrealizowany z lekkością i poczuciem humoru spektakl nawiązuje do klimatu przedwojennych kabaretów. Bawi błyskotliwym dowcipem i piosenką z zaskakującą puentą. Po barwnym świecie piosenek i anegdot z życia artysty prowadzi nas sam Mieczysław Fogg.

 

W spektaklu wykorzystano fragmenty nagrania z archiwum Polskiego Radia Szczecin – rozmowę z Mieczysławem Foggiem przeprowadzoną przez Leona Jarzębowskiego w 1970 roku.

 

 

MALARNIA

 

Piknik pod Wiszącą Skałą
07,08,10,11.03.2020,start.19 | 21.03.2020,start.17 |22.03.2020,start.20
Autor: Joan Lindsay | Reżyseria: Mira Mańka
Występują: Adrianna Janowska-Moniuszko, Barbara Lewandowska, Katarzyna Zarychta i inni


Rok 1900, dzień Świętego Walentego. Grupa dziewcząt z elitarnej szkoły w towarzystwie nauczycielek urządza piknik pod Wiszącą Skałą. Część pensjonariuszek w niewyjaśnionych okolicznościach znika. Tajemnicza opowieść o sile natury, ale i sile opresji, chęci wyrwania się z rzeczywistości, w której tkwimy.

 

Spektakl opowiada także o niemożliwości odsłonięcia tajemnicy, o tym, że niektóre rzeczy pozostaną na zawsze niewyjaśnione.