Teatr Współczesny

Teatr Współczesny
Teatr Współczesny - Wały Chrobrego 3, Szczecin

 

 

 

DUŻA SCENA

 

 

 

 

Godzina Spokoju
04,01.2019,start.19
05,06.01.2019,start.17
Autor: Florian Zeller
Reżyseria: Norbert Rakowski
Występują: Konrad Pawicki, Joanna Matuszak, Ewa Sobczak, Robert Gondek


Błyskotliwa komedia Floriana Zellera – współczesnego francuskiego autora. Godzina spokoju to wszystko, czego oczekuje Michel. 3600 sekund absolutnej ciszy, żeby posłuchać płyty, którą po długich staraniach udało mu się zdobyć.

 

Tymczasem świat wali mu się na głowę. Koniecznie chcą z nim rozmawiać: żona, syn, kochanka, przyjaciel, a nawet sąsiad, osaczając go niewygodnymi sprawami. Czy wymarzona godzina zamieni się w prawdziwy koszmar?

 

 

 

Oskar i Pani Róża
08,09,01.2019,start.11
08,09.01.2019,start.19
Autor: Eric-Emmanuel Schmitt
Reżyseria: Anna Augustynowicz
Występują: Wojciech Brzeziński,Anna Januszewska


Uwielbiany przez publiczność, wzruszający spektakl, który od 2004 roku utrzymuje się w repertuarze teatru. W szpitalu, choremu Oskarowi, towarzyszy ciocia Róża, która namawia go do rzeczy niemożliwych – to dzięki niej chłopiec pozna pierwszą miłość: Peggy Blue, przeżyje „małżeństwo”, „rozstanie” oraz zacznie pisać listy… do Pana Boga.

 

 

 

Pan Tadeusz
23,24,25.01.2019,start.11
23,24.01.2019,start.19
Autor: Adam Mickiewicz
Reżyseria: Irena Jun
Występują: Wojciech Sandach, Konrad Pawicki,RobertGondek,GrzegorzMłudzik, Paweł Niczewski, Barbara Biel, Wiesław Orłowski i inni


Tadeusz kocha Zosię, Telimena uwodzi Tadeusza, Hrabia chce zdobyć serce Telimeny. Tymczasem dawny sługa Horeszków zawiązuje okrutną intrygę, pragnąc zemsty na swych odwiecznych wrogach…


Pełna rozmachu inscenizacja Ireny Jun, pozostając wierną Mickiewiczowi, nic nie traci z urody języka jednego z najważniejszych utworów polskiej literatury. Wydobywa jego pełną humoru treść, buduje dynamiczną akcję, kreśli sylwetki niezwykłych bohaterów, czyniąc go atrakcyjnym dla współczesnego widza.

 

 

 

Seks dla opornych
18,19,20.01.2019,start.19
Autor: Michele Riml
Reżyseria: Justyna Celeda
Występują: Beata Zygarlicka, Konrad Pawicki


Małżeństwo z 25-letnim stażem wyjeżdża na weekend do luksusowego hotelu. Zabierają ze sobą poradnik „Seks dla opornych”, który ma pomóc na nowo rozpalić ich życie intymne i uratować związek. Czy terapia przyniesie oczekiwane rezultaty?

 

„Seks dla opornych” – to dowcipna komedia, pełna trafnych spostrzeżeń o kobiecych i męskich pragnieniach – nie tylko tych, których spełnienie odbywa się w łóżku.

 

 

 

Fanny i Alexander
12,13.01.2019,start.17
15.01.2019,start.18
Autor: Ingmar Bergman
Reżyseria: Justyna Celed
Występują: Maria Dąbrowska, Jakub Gola (gościnnie), Beata Zygarlicka, Konrad Pawicki, Barbara Lewandowska


Pierwsza w Polsce teatralna adaptacja jednego z najpiękniejszych dzieł światowego kina. Akcja dzieje się w rodzinie dyrektora prowincjonalnego teatru, który oglądamy oczami nastolatka Alexandra i jego młodszej siostry Fanny.

 

Bergman zabiera nas do świata namiętności, inicjacji, mówi o obowiązkach wobec ludzi, a także o obcowaniu żywych i umarłych. To sen o dzieciństwie, w którym groza miesza się ze śmiechem, idea świętości z sympatyczną rozpustą, a tęsknota za wiarą ze zwątpieniem. Pojąć człowieka – pojąć Bergmana.

 

 

 

 

MALARNIA 

 

 

 

Malala. Dziewczyna z kulą w głowie
09,10,11,12,01.2019,start.18
13.01.2019,start.19
Autor: Elżbieta Chowaniec
Reżyseria: Robert Drobniuch
Występują: Adrianna Janowska-Moniuszko, Arkadiusz Buszko, Maciej Litkowski, Wojciech Sandach


Dla niektórych jest dziewczynką postrzeloną przez talibów, dla innych – symbolem walki o swoje prawa. Malala Yousafzai, odważna dziewczyna z doliny Swat w Pakistanie, mówi głośno o potrzebie wolności i niezależności bez względu na płeć.

 

Poznamy jej rodzinę, przyjaciół, rzeczywistość, w której żyła zanim wydano na nią wyrok. A czy ty byłbyś w stanie oddać cząstkę siebie w ważnej sprawie?

 

 

 

 

 

TEATR MAŁY

 

 

 

 

Dobry Wieczór Fogg
25,26,27.01.2019,start.19
Reżyseria: Arkadiusz Buszko
Występują: Anna Januszewska, Barbara Biel, Michał Lewandowski, Krystyna Maksymowicz, Ewa Sobczak i inni


„Dobry wieczór Fogg" - klasyka polskiej piosenki w aktorskich interpretacjach. Zrealizowany z lekkością i poczuciem humoru spektakl nawiązuje do klimatu przedwojennych kabaretów. Bawi błyskotliwym dowcipem i piosenką z zaskakującą puentą.

 

Po barwnym świecie piosenek i anegdot z życia artysty prowadzi nas sam Mieczysław Fogg.

 

 

 

Słowo Jest Ogień
16,17,18.01.2019,start.19
Scena Propozycji Aktorskich
Scenariusz, Realizacja i Wykonanie: Marian Dworakowski


Ważne i genialne dzieła polskiego romantyzmu (m.in. Wielka Improwizacja) napisane nie tylko dla teatru, z towarzyszeniem muzyki Leszka Możdżera. Wszystkie teksty łączy wątek biograficzny związany z romantykami – ich obecność i spotkania paryskie zapisane na łamach wspomnień Norwida.

 

Całkiem serio brzmiący w „Fortepianie Szopena” Cyprian Norwid, w „Czarnych kwiatach” pozwala sobie na dowcip i błyskotliwe złośliwości…

 

 

 

Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie
04.01.2019,start.19
05,06.01.2019,start.17
Autor: Iwan Wyrypajew
Reżyseria: Anna Januszewska
Występują: Anna Januszewska, Jacek Piątkowski, Grzegorz Młudzik


„Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie" to sztuka Iwana Wyrypajewa, jednego z najważniejszych, współczesnych rosyjskich twórców teatralnych.

 

Spektakl w Teatrze Małym reżyseruje wybitna aktorka Anna Januszewska, która przygotowuje również scenografię i kostiumy, a także zagra w nim wraz z Grzegorzem Młudzikiem i Jackiem Piątkowskim.

 

 

 

Goście, goście! Nowi Niemcy
28.01.2019,start.19
Autor: Falk Richter
Reżyseria: Marta Streker


W sztuce mieszają się perspektywy czasowe – Richter cytuje słynnego niemieckiego reżysera filmowego, Rainera Fassbindera, a fragmenty wywiadów, których udzielił przypisuje własnym bohaterom, prowokując serię pytań o dzisiejszą Europę i jej zmagania z wyzwaniami wielokulturowości.

 

Zamachy w Paryżu, kryzys migracyjny, wzrost nacjonalizmu – to głośne tematy będące na ustach większości Europejczyków. Czy debata o społecznych lękach i uprzedzeniach toczy się w obecności obu stron?

 

 

 

DUŻA SCENA FOYER

 

 

 


Najlepsza wiosna
03.01.2019,start.19
05,06.01.2019,start.19.30
Autor: Michał Bajer
Reżyseria: Natalia Korczakowska
Występują: Maria Dąbrowska, Iwona Kowalska, Magdalena Wrani-Stachowska, Konrad Beta, Maciej Litkowski


Znacie Bonnie i Clyde’a? Początkowo popełniali drobne wykroczenia, z czasem zaczęli się dopuszczać morderstw. Błyskotliwy dramat Michała Bajera zaczyna się od końca tej historii – od wejścia do własnego domu pachnącego nowością i wyciągnięcia rewolweru.

 

Padają dwa strzały… Dramat napisany na zamówienie Teatru Współczesnego przez jednego z najciekawszych, współczesnych dramatopisarzy, Michała Bajera, finalisty Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, który na co dzień mieszka i pracuje w Szczecinie.