2017-03-14 0 komentarzy

Collegium Medyczne Medica: Masażysta stanie się jednym z najlepiej opłacanych zawodów?

Autor: Collegium Medyczne Medica / Zdjęcia: Archiwum Collegium Medyczne Medica

Technik masażysta jest obecnie jednym z najbardziej popularnych zawodów w zakresie rehabilitacji medycznej. Wykonuje on nie tylko masaż leczniczy, ale również sportowy i kosmetyczny zgodnie z wymogami wiedzy medycznej. Ma na celu uzupełnienie zabiegów usprawniających i fizykalnych. Oto kolejny artykuł potwierdzający, że warto uczyć się w Collegium Medycznym Medica!

 

 

Za osobę, która może zająć się tego typu pracą uważa się osobę, która ukończyła medyczną szkołę policealną i dodatkowo zdała egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Jest to kierunek medyczny, więc daje możliwość dobrego poznania anatomii i funkcjonowania organizmu.

 

Technik masażysta opanowuje wiedzę z zakresu wykonywania masażu klasycznego, limfatycznego i sportowego. Posiada szeroką wiedzę z zakresu schorzeń kręgosłupa oraz wad postawy. Poza tym dyplomowany masażysta ma prawo do stosowania wszystkich metod i technik masażu oraz zabiegów usprawniających leczenie i rehabilitację chorych.

 

 

Perspektywy zawodowe są bardzo szerokie. Masażysta to zawód, który ma szansę zostać jednym z najlepiej opłacanych zawodów w krajach unii europejskiej. Co za tym idzie dyplomowany masażysta, może pracować w wszelkiego rodzaju przychodniach rehabilitacyjnych, szpitalach, uzdrowiskach, zakładach opiekuńczo-leczniczych czy w ośrodkach opieki społecznej lub prywatnych gabinetach masażu.

 

Jest to bardzo przyszłościowy kierunek, ponieważ masażu potrzebuje każdy człowiek, niekoniecznie z problemami stricte zdrowotnymi. Masaż pomaga nie tylko się nam zrelaksować, ale również rozgrzać mięśnie i zachować pełną sprawność ruchową. Poprawia stan napięcia skóry, działając na nią również od strony kosmetycznej – odmładza ją. Więcej informacji o samym cyklu kształcenia znajdziemy na stronie Collegium Medycznego Medica http://medica.edu.pl/szczecin/medyczna-szkola-policealna/technik-masazysta

 

 

Trendem jest również posiadanie personalnego masażystę przez sportowców oraz celebrytów. Zawód masażysty zaczyna wkraczać w sferę zawodów prestiżowych.

 

Warto więc skończyć kierunek, który na tak szeroką skalę służy i pomaga ludziom. Jeśli oczywiście będziemy mieli takie możliwości, możemy otworzyć swój własny gabinet masażu i prowadzić własną firmę. Jest to bardzo dobra inwestycja, gdyż zapotrzebowanie ciągle rośnie. Wszyscy dookoła żyją w wielkim stresie, a właśnie to odbija się na naszych mięśniach i kręgosłupie.

 

 

Co istotne w Collegium Medycznym słuchacze uczą się również języka migowego oraz języka obcego zawodowego, co znacząca rozszerza możliwość znalezienia atrakcyjnej pracy zarówno w polskich jak i zagranicznych placówkach zdrowotnych czy opiekuńczych.

 

Także warto zainwestować w siebie, dowiedzieć się czegoś nowego, a przede wszystkim wykształcić w dobrym kierunku, który zapewni nam nie tylko dobrą pracę, ale także dobre zarobki.

 

 

Więcej informacji uzyskacie w sekretariacie szkoły:
Medica Collegium Medyczne
ul. Dworcowa 20A
Bezpłatna infolinia 800 800 188
Tel. 91 433 31 74, Tel. 517 715 411
www.medica.edu.pl
Medica - szkoła polecana przez pracodawców!
Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Podziel się artykułem

Podziel się artykułem

Przeczytaj także

Collegium Medyczne Medica: Jak zdobyć dobry zawód medyczny nawet w 1 rok?
19-05-2017 Collegium Medyczne Medica
Felietony
Collegium Medyczne Medica: Jak zdobyć dobry z...
To proste. Wystarczy rozpocząć naukę w Collegium Medycznym Medica, jednej z pierwszych niepublicznych szkół medycznych w regionie! To możliwe nawet bez matury i bez żadny...
Praca tymczasowa – dlaczego warto dać szansę agencji?
05-04-2017 Mondi
Felietony
Praca tymczasowa – dlaczego warto dać szansę...
W tym miesiącu Hot Magazine wraz z Agencją Pracy Mondi przygotował dla Was tekst o tym, dlaczego warto podjąć pracę tymczasową i skorzystać z pomocy specjalistów przy jej...
Collegium Medyczne Medica: Masażysta stanie się jednym z najlepiej opłacanych zawodów?
14-03-2017 Collegium Medyczne Medica
Felietony
Collegium Medyczne Medica: Masażysta stanie s...
Technik masażysta jest obecnie jednym z najbardziej popularnych zawodów w zakresie rehabilitacji medycznej. Wykonuje on nie tylko masaż leczniczy, ale również sportowy i...