Inspirujące firmy: Pixel Legend

04.05.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Pixel Legend

W kolejnej odsłonie naszego cyklu poświęconemu przedsiębiorstwom z naszego regionu, chcemy przedstawić Wam firmę Pixel Legend. Rozmawiamy z Panią Camillą Pustułką, pracującą jako brand manager. W naszym wywiadzie poznacie historię firmy, dowiecie się czym się zajmuje i jakie ma kierunki rozwoju. Przeczytacie również o ich najnowszej apce, a także o współpracy ze szczecińskim „Domem na Odrze”. Brzmi ciekawie, prawda? Poznajcie Pixel Legend – kolejną szczecińską firmę, z której możemy być dumni!

 

 

hot°: Proszę opowiedzieć w skrócie o firmie Pixel Legend. Jak długo działacie?


Pixel Legend jest na rynku IT od 8 lat. Przez ten czas zdobyliśmy doświadczenie w tworzeniu zaawansowanych aplikacji mobilnych i rozwiązań dedykowanych dla naszych Klientów. Co więcej, od ponad dwóch lat skupiliśmy swoje działania na wirtualnej rzeczywistości, a ich owocem jest aplikacja Pastguide, która zebrała liczne wyróżnienia i wygrała konkurs „Galileo Masters” na kreatywne użycie GPS w życiu codziennym.


hot°: Co możesz powiedzieć o wirtualnej rzeczywistości, którą jako Pixel Legend kreujecie.


2016 rok jest niesamowicie ważny dla VRu pod względem konsumenckim. Na rynku już jest dostępny Oculus oraz HTC Vive, a wirtualne gogle samsunga są rozdawane za darmo wraz z nowym modelem smartphona. Wirtualna rzeczywistość jest na wyciągnięcie ręki i taką ją kreujemy. Nasze realizacje skupiają się nie tylko na stronie wizualnej i edukacyjnej, ale pozwalają klientom spojrzeć zarówno w przeszłość jak i w przyszłość.

 


hot°: Zapewne jak każda firma, macie określoną ścieżkę rozwoju. W którym kierunku zmierzacie? Co jest Waszym celem? Czy wasz rozwój jest również szansą dla Szczecina?


Kierunkiem rozwoju, który obraliśmy, jest zagłębianie się w tematykę wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Naszym celem jest maksymalne skupienie się na tworzeniu gier w wirtualnej rzeczywistości. Rozwiązania, które proponujemy nie są popularne, więc każdy nasz sukces, jest również sukcesem Szczecina. Jesteśmy firmą lokalną z globalnymi aspiracjami i nie zamierzamy się z tym kryć.

 


hot°: Słyszeliśmy o waszej apce Pastguide – powiedz coś więcej naszym czytelnikom. Czy to prawda, że dostaliście na nią dofinansowanie z Unii?


Tak, Pastguide w 2014 roku, jako pierwsza firma z Polski, uzyskał dofinansowanie pochodzące z funduszy SME Instrument Komisji Europejskiej. Dzięki temu, a także wsparciu mentorów europejskich, byliśmy zdolni stworzyć aplikację, która mam nadzieję, podbije serca turystów na całym świecie. Pastguide umożliwia wizualizację Rynku Głównego w Krakowie w otoczeniu architektury z XIV wieku. Dzięki możliwością GPS, po uruchomieniu aplikacji w danym miejscu, możemy zwiedzać tę lokację fizycznie patrząc na dzisiejszą architekturę, i wirtualnie (na ekranie smartphona lub tabletu) odkrywając budowle z 1364 roku.


Dotychczas, dzięki współpracy z Muzeum Historii Miasta Krakowa i Krakowskim Biurem Festiwalowym aplikacja ma wgraną krakowską lokalizację, ale liczymy na zainteresowanie innych miast. Mogę zdradzić, że rozważamy pewną lokalizację w naszym województwie, ale wszystko zależy od woli współpracy miasta oraz muzeum.

 


hot°: Podczas naszej poprzedniej rozmowy wspominałaś coś na temat różnych wizualizacji. Jako przykład podałaś kuchnię – zazwyczaj przypomina ona popularną grę „The Sims”. Wasze wyglądają nieco inaczej…


Nasze wizualizacje architektoniczne są realizowane na silniku graficznym Unreal, który umożliwia tworzenie animacji i spacerów wirtualnych w fotorealistycznej jakości.


Idąc tym tropem postanowiliśmy stworzyć aplikację Emb3d, która umożliwi architektom zręczne i jakościowo bardzo dobre zrealizowanie wizualizacji nie tylko wnętrz, ale również budynku z zewnątrz. W tym celu użytkownik zaloguje się do swojego panelu sterowania, załaduje projekt w 3D, ustawi podstawowe wartości i wybierze formę (animacja, wirtualny spacer) oraz urządzenie, na którym zechce zaprezentować wizualizację klientowi.

 

Dzięki Emb3d będziemy mogli iść do pustego mieszkania i na naszym urządzeniu mobilnym zobaczyć jak będzie ono wyglądało po skończeniu prac. Ponadto, bardzo łatwo będziemy mogli dokonać zmian w projekcie, które natychmiastowo dotrą do naszego architekta.


Działanie tej aplikacji, jak i Pastguide, można zobaczyć na naszym koncie na You Tube, gdzie wrzucamy filmiki pokazujące ich funkcjonowanie w przestrzeni.

 


hot°: Słyszeliśmy także, iż w chwili obecnej współpracujecie z Patrykiem Paluszkiem. Przygotowujecie wizualizację Domu na Odrze…


Podjęliśmy współpracę z Patrykiem, aby przygotować wizualizację Domu na Odrze i podzielić się nią ze Szczecinianami na festiwalu Cubetura organizowanym przez Akademię Sztuki.


Z tego tytułu zapraszam serdecznie wszystkich mieszkańców do zapoznania się już w czerwcu ze wspaniałą wystawą architektoniczną oraz z goglami wirtualnej rzeczywistości, na których obejrzymy wizualizację Domu na Odrze.

 

hot°: Kim są Wasi klienci? Do kogo adresujecie swoją ofertę?


Nasi klienci są przedsiębiorcami z całego świata, którzy już zrozumieli, że w dzisiejszych czasach aplikacje mobilne mogą bardzo skutecznie służyć firmom do zarządzania zasobami ludzkimi, produkcją lub innym elementem biznesu.
Są to również deweloperzy i architekci, którzy chcą uatrakcyjnić swoją ofertę o wizualizacje animowane i wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów. Dodatkowo, są to również osoby prywatne, które wpadły na pomysł stworzenia aplikacji, gry czy portalu internetowego i potrzebują w tym wsparcia technicznego.

 

 

Pixel Legend
ul. Zbożowa 4
tel. 666 850 979
www.pixellegend.com

www.facebook.com/pixellegend

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.