Alternatywnie, czyli z pasją do kawy

25.07.2017 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Hot Magazine

Jak mówią właściciele: „Kawiarnia #Alternatywnie została zapoczątkowana pasją i hobby”. Postanowili oni stworzyć modne miejsce spotkań dla ludzi interesujących się kawą, ale też miejsce, które będzie uświadamiać ludzi nie znających w pełni tego produktu. W kawiarni znajdziecie szeroki wybór kaw, które parzone są na wiele różnych sposobów, np. V60, Chemex, Aeropress. Oprócz kawy, ważnym elementem Menu będzie szeroki wybór zdrowych i smacznych ciast wypiekanych codziennie oraz przekąsek i deserów dla wegan i nie tylko.

 

 

„Działamy od 30 czerwca 2017r., a początek działalności bardzo nas zaskoczył, oczywiście pozytywnie!” - mówi Adam Rosołowski, jeden z pomysłodawców miejsca. 

 

„Nie spodziewaliśmy się, że tak wiele osób w Szczecinie docenia dobrą kawę i zarazem interesuje się nią.” – dodaje Alicja Rosołowska.

 

 


Co cieszy właścicieli, to fakt, że przychodzi tutaj bardzo dużo osób, które usłyszały już gdzieś na temat #Alternatywnie. Do szczecinian szybko dotarła wieść, że można wypróbować tutaj kawy „innej, niż wszystkie”. „Gdy jej spróbują – wracają, a to nas bardzo cieszy” – mówi Martyna Sikora. Ciekawostką jest fakt, że zaparzona kawa swoją barwą przypomina bardziej herbatę. Dopóki jej nie powąchałem i nie skosztowałem, to nie mogłem uwierzyć, że podano mi kawę. Kiedy już piję kawę, to zawsze z mlekiem. Tutaj można się tego oduczyć – gwarantuję. Choć kawiarnia jest ciągle młoda i można powiedzieć, że dopiero zainaugurowała, to już cieszy się sporą rzeszą stałych bywalców.


#Alternatywnie zlokalizowane jest przy alei Wojska Polskiego 39, w pawilonie pomiędzy Deptakiem Bogusława, a Jagiellońską.

 

Wideo

Wideo

 


hot°: Przede wszystkim gratuluję stworzenia fajnego miejsca, miałem okazję być tu już dwa razy i na pewno wrócę! Najważniejszym dla Was produktem jest kawa. Co możecie o niej powiedzieć?


Zgadza się! Kawa przede wszystkim:) Kawy, które parzymy są najwyższej jakości – Speciality. To takie, których nie spotkamy w markecie lub nawet w popularnych kawiarniach sieciowych. Wyróżnia je przede wszystkim aromat, smak, metody obróbki oraz miejsca, z których te ziarna pochodzą. Wszystko od samego zasadzenia rośliny, przez obróbkę ziarna, wypalenie go - robione jest z największą dokładnością. Na koniec ostatnie zadanie – zaparzenie kawy. Tu najważniejszą rolę odgrywamy my.

 

Parzymy kawę na wiele różnych sposobów, które pozwalają wydobyć z ziaren wszystko co najlepsze. Co ciekawe, kawa zawiera najwięcej lotnych substancji aromatycznych ze wszystkich produktów spożywczych! Gwarantujemy, że z każdą wizytą u nas, można spróbować innej kawy, zaparzonej inną metodą, które wydobędą z ziaren za każdym razem inny, ciekawy smak.

 

 


hot°: A co poza kawą?


Oprócz kawy, można u nas skosztować bardzo dobrej jakości herbat, a także świeżo wyciskanych soków, lemoniad czy smoothies. Posiadamy też w ofercie pyszne, domowe ciasta, które również cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Jest to w szczególności sernik nutella, który staje się pomału naszym popisowym ciastem.


Rozmawiałem z: Adam Rosołowski, Martyna Sikora, Alicja Rosołowska – właścicielami lokalu.

 

 

#Alternatywnie
al. Wojska Polskiego 39
Polub na Facebooku!

 

 

Alternatywnie, czyli z pasją do kawy

Alternatywnie, czyli z pasją do kawy

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.