Aramia podzamcze zaprasza w kwietniu

12.04.2019 0 komentarzy
Autor: Norbert Kowalczyk, Zdjęcia: Archiwum miejsca

Nowa karta, nowe smaki!

Aramia podzamcze zaprasza w kwietniu!

 

  

 

Jakie są trzy najpopularniejsze potrawy wybierane przez waszych Gości w ostatnim czasie?


Zaczniemy od talerza przystawek – wcześniej nazwanych z arabskiego mezze, teraz po zmianie karty jako zestaw przystawek Aramia. Śmiało można nazwać to danie przeglądem smaków arabskich w pigułce.


Shishtauk – shish oznacza szaszłyk w języku arabskim, pod tym hasłem kryje się kilka pozycji w karcie, jednak najbardziej popularną jest tauk (czyli kurczak). Podsumowując ten mały rebus – szaszłyki z kurczaka. Oczywiście grillowane na otwartym ogniu przez cały rok.


I na koniec myślę, że nie można zapomnieć o Kafcie po Syryjsku – to mielona wołowina, zapiekana w sosie pomidorowym z orientalnymi przyprawami.
Te potrawy wybierane są najczęściej, jednak osobiście polecam wszystko. Dla mnie hitem nowej karty są krewetki prowansalskie. Może się wydawać, że to mało tematyczne danie. Jednak pamiętać trzeba, że duża część kuchni basenu morza śródziemnego wywodzi się z kuchni Syryjskiej.

 

  


Szykujecie się do zmian w Waszej karcie dań. Poprosimy o szczegóły …


W zasadzie karta już jest zmieniona. Póki co delikatnie o tym informujemy, by móc przetestować te dania, które z racji przypraw orientalnych nie zawsze mogą przypaść do gustu naszych wspaniałych Gości. Co do samych potraw, przede wszystkim dokonaliśmy wyraźnego podziału na dania główne i dania z grilla. Tych drugich jest obecnie zdecydowanie więcej. Pojawiły się nowe zupy. Zmiany znalazły się również w kategorii związanej z rybami i owocami morza.


Jestem mieszkańcem Pogodna więc bliżej mi do waszej restauracji przy ulicy Romera 12, druga zlokalizowana jest na Podzamczu. Ciekawi mnie, czy są różnice pomiędzy kartami dań w obu restauracjach?


Różnice są i to znaczne. Obszerność kuchni Bliskiego Wschodu pozwala na to, by w każdej z naszych restauracji mieć inne potrawy. Kuchnia przy Romera stawia na klasyki Aramii. Staramy się nie wprowadzać jakich drastycznych zmian, bo chcemy aby w tym miejscu było po prostu domowo. I w takiej konwencji utrzymany jest klimat tego miejsca. Podzamcze z założenia jest miejscem do testów ;) i w karcie, w tym właśnie miejscu będziemy częściej wprowadzać zmiany. Co nie znaczy, że przy Romera z czasem nie pojawią się nowe propozycje.

 

"Kuchnia przy Romera stawia na klasyki Aramii.
Podzamcze z założenia jest miejscem do testów"

 


Kiedy możemy się spodziewać Magdy Gessler ponownie w Szczecinie, oczywiście w Waszej restauracji?


Z Panią Magdą staramy się być w stałym kontakcie. Odwiedza nas zawsze, przy okazji kręcenia kolejnych odcinków Rewolucji w regionie. Mamy nadzieję, że na przełomie maja / czerwca będzie możliwość spotkania Pani Magdy w naszej restauracji. Dam znać odpowiednio wcześniej ;)


Na koniec pytanie, zadane pod kątem firmowym, czy Aramia świadczy również usługi cateringowe?


Aramia Catering – bo tak nazywa się dosyć nowa gałąź działalności w naszej firmie. Nowa, ale za to bardzo prężną. Do tego projektu udało nam się zebrać kilka osób z dużym doświadczeniem w temacie. Początkiem działalności cateringowej Aramii było bardzo duże wydarzenia z ubiegłego roku, które na zaproszenie organizatorów udało nam się obsłużyć i to z sukcesem, tak myślę. Mowa tutaj o Eska Business Party by Polmotor. Za nami jest też kilka mniejszych wydarzeń.


Na chwilę obecną rozbudowujemy zaplecze techniczne, które pomoże nam w obsłudze kolejnych eventów. Po szczegóły już teraz zapraszam na stronę, która

zostanie uruchomiona w najbliższych dniach www.aramiacatering.pl

 

  

Aramia
ul. Eugeniusza Romera 12
tel.455 33 77
aramia@aramia.pl
www.aramia.pl
fb.com/aramia.restauracja

 

Aramia Podzamcze
ul.Opłotki 1
tel.819 29 92
podzamcze@aramia.pl
www.podzamcze.aramia.pl
fb.com/aramia.podzamcze

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.