Kamienica w Lesie - secesja i kawa!

21.09.2020 0 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Lokali

Chcąc poruszyć Wasze zmysły w poniedziałkowe popołudnie mamy dla Was kolejne ciekawe miejsce na mapie Szczecina, z którym warto się zapoznać!  Piszemy o Pocztowa 19 - Kamienica w Lesie!

 Pocztowa 19 - Kamienica w Lesie to przywrócony do życia secesyjny sklepik z 1903 roku, który dziś jest przestrzenią księgarnianą i jednocześnie kawiarnią.

 

Lokal prowadzony jest przez Monikę Szymanik – autorkę książki „Kamienica w lesie. Instagramowe wędrówki szczecinianki”.
To prawdziwe miejsce z duszą wypełnione historią, autentycznością i niepowtarzalnym klimatem.


 


"Pocztowa 19" powstała pod koniec grudnia 2019 roku. Z pozoru zwyczajnie wyglądający lokal wydzierżawiony od miasta od miasta okazał się miejscem, w którym pod warstwą tynku kryła się zabytkowa posadzka i okładzina ścienna przywodząca na myśl przedwojenny styl aranżacji wnętrz. Od niedawna miejsce jest w pełni działającą kawiarnią.


Można uraczyć się tu dobrą kawą w cenie od 7 do 15zł i spróbować ciastek o wyjątkowym smaku wypiekanych przez piekarnię „U Piekarzy” według przedwojennego przepisu. "Pocztowa 19" nastawiona jest na lokalność i przyjazny dialog z przybywającymi do lokalu gośćmi.

 

Poza kawą i ciastkami, należy wspomnieć o esencji tego miejsca czyli, autorskiej książce Pani Moniki - “Kamienica w lesie. Instagramowe wędrówki szczecinianki”, która jest do nabycia w lokalu.

 

 

Książka mająca premierę 1 grudnia jest zapisem rocznej wędrówki autorki po Szczecinie, którą w formie zdjęć na bieżąco dzieliła się w mediach społecznościowych. Na 192 stronach albumu zostało umieszczonych 278 zdjęć z 7 tysięcy, które Pani Monika wykonała w najpiękniejszych miejscach Szczecina. Dzieło zbudowało życzliwą społeczność fanów i zdecydowanie warto zapoznać się z tą pozycją!

 

Jednak to nie wszystko co tu znajdziecie...W ramach zakupu książki, będziecie mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z aparatu natychmiastowego „Instax”, który w ciekawym stylu retro uwieczni waszą wizytę w Pocztowej 19.


Można tu też nabyć akcesoria w przedwojennym stylu, takie jak kalendarze czy pocztówki „Pocztowa 19” otwarta jest od wtorku do niedzieli w godzinach od 09 do 19.


Serdecznie polecamy

 

---------------------------------------------------------------------

 

ul.Pocztowa 19
mail: monkaszymanik@gmail.com
tel. 501 086 083
www.kamienicawlesie.pl

 

 

Kamienica w Lesie

Kamienica w Lesie

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.